Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Milrem Robotics Birleşik Krallık’a iki insansız kara aracı teslim edecek

  • ***
  • Tam Üye
  • İleti: 149
  • Karizma: +9/-0
  • Her Uçuş Sevda Hemde Vedadır bizde
Bu içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Milrem Robotics, Birleşik Krallık Savunma Bilim ve Teknoloji Laboratuvarı’na (DSTL) iki insansız kara aracı teslim edecek.

Milrem Robotics, araçları QinetiQ ile ortak olarak DSTL’ye tedarik edecek. QinetiQ, bu araçlara otonom fonksiyonları entegre edecek ve son kullanıcıya transfer ayarlayacak olan lider savunma teknolojisi şirketidir. DSTL kuruluş amacı itibariyle İngiltere’nin savunma ve güvenliği için bilim ve teknoloji odaklı çalışmalar yapmak.

Milrem Robotics, yine QinetiQ ile işbirliği içinde, İngiltere’nin iki büyük ölçekli robotik programı olan JTARR (Müşterek Taktik Otonom İkmal) ve RPV (Robotik Müfreze Aracı) programlarına da katılıyor.

Milrem Robotics CEO’su Kuldar Väärsi; “İngiltere, robot teknolojisinin savaş alanındaki önemi ve savunma yetenekleri üzerindeki etkisi konusunda net bir görüşe sahiptir. Bu, Milrem Robotics’in İngiltere’de katıldığı iki büyük ölçekli robotik programı vasıtasıyla da açıkça görünüyor.” dedi.

Ayrıca DSTL Hollanda, Norveç ve Almanya’da THeMIS platformuna da tercih eden benzer organizasyonları takip ediyor. Örneğin, Alman Silahlı Kuvvetleri, Alman Federal Bundeswehr Ekipman, Bilgi Teknolojisi ve Hizmet İçi Destek Ofisi’ne yapılması muhtemel olan benzer test ve değerlendirmeler için bir platform satın aldı.

Ek olarak, THeMIS İKA’nın  ilave kinetik veya kinetik olmayan taşıma yüklerini entegre etme seçeneği ile muharebe desteği ve taşıma malzemeleri sağlamayı amaçlayan lojistik konfigürasyonu, ABD ve Endonezya’ya teslim edildi.

Kaynak Defence Türk

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=26259.0
  • IP logged

 

Powered by EzPortal
Yukarı git