Skorsky Blackhawk Preflight

Başlatan Aday-Hunter, Eylül 16, 2021, 06:31:38 ÖS

« önceki - sonraki »

Aday-Hunter

Gökyüzüne yakıştırdığım, yakışıklı olduğunu düşündüğüm bir helikopter.

Rotary Severlere gelsin bu video.


112-Ripper

Bu kadar kontrolü pilot mu yapıyormuş?


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Aday-Hunter

Alıntı yapılan: Aday-Hunter - Eylül 16, 2021, 06:31:38 ÖSGökyüzüne yakıştırdığım, yakışıklı olduğunu düşündüğüm bir helikopter.

Rotary Severlere gelsin bu video.Bence yer ekibi olmalıdır. Hani binip çalıştıracak gibi bir eylemde de bulunuyor. Uçuş planı gibi bir dosyanın olması, arkada yerde bir takım çantalar vs. Bilemedim paylaşan kişinin profil resmine de bakılınca sivil uçak içinde pilot edasıyla fotosu var. Genel Black Hawk vidolarına baktım yerdekilerle pilotların kıyafetleri aynı mont olsun, pantolon olsun. Ayrıca kask da takıyor yer ekibi telsizli falan.

Şöyle de olabilir belki şuan için bulunduğu yer üs değildir. Bölgede ekip yoktur. Uzun süre bulunduğu yerde yattıysa alet, pilot uçmadan genel bir gözden geçirme yapmak istemiş olabilir. Uydurmaca hikayeler  ;D  özünü bilemeyiz...

Simurg

Bizim ülkemizde S-70 mürettebatı minimum 2 Pilot 1 Uçuş Teknisyeni olarak uçabilir. (Zorunlu haller dışında). Ama bazı ülkelerde teknisyensizde uçurabiliyorlar . Buradaki abimiz tam anlamı ile bir uçuş öncesi kontrol
yapmış videodaki tek eksik kuyruk bölümünün kontrolü  :D . Bizde uçuş öncesi kontroller 2.Pilot ve Uçuş teknisyeninin sorumluluğundadır ve her uçuştan önce bu videodakinden daha fazla kontrol mutlaka yapılır. Helikopterde çok fazla mekanik aksam bulunduğundan ve çoğu hayati önem taşımasından dolayı diğer hava araçlarına göre kontrolleri biraz daha fazla.

112-Ripper

Beklenen cevap geldi. Teşekkürler. Pilot olmak öyle göründüğü gibi değilmiş demek ki.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Benzer Başlıklar (2)

6576

Yanıtlar: 4
Gösterim: 5924

17799

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1355

Powered by EzPortal