Benzer Başlıklar (5)

13383

Yanıtlar: 8
Gösterim: 9177

14586

Yanıtlar: 3
Gösterim: 5081

15069

Yanıtlar: 7
Gösterim: 6562

17029

Yanıtlar: 10
Gösterim: 8331

Ölçekli Model Maketleri

Başlatan Aday-Hunter, Eylül 12, 2021, 01:33:45 ÖS

« önceki - sonraki »

Aday-Hunter

Selamlar özelden konuşuyorduk fakat burada yinelemek istedim. Forumda konulara baktığımda geçmişte maket uçaklar ve diorama çalışmaları gördüm. Çoğumuzun ilgi duyduğu bir şey sanırım. Konuyu tekrar güncel tutmuş oluruz. Profesyonel olarak yapanlar veya daha önce yapıp tecrübe sahibi olanlar yeni başlayacaklara yardımcı olabilirler diye düşündüm.

Şuraya güzel bir video bırakayım, belki birilerimiz için ateşleme olur.

https://www.youtube.com/watch?v=bbjwYw20e7A

toprakunal

Gözümü korkutsa da girişmek istediğim bir iş :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Aday-Hunter

Korkacak bir şey yok. Bir anda mükemmeli yakalayamazsın belki 10 belki 20 model sonunda çok ama çok tecrübe kazanmış olacaksın. Bana verilmiş tavsiyelerden söz etmeden önce şöyle başlayayım;
Daha önce konularda söz etmiştim abim hava kuvvetleri müzesinde askerliğini yaptı. Çok ziyaretine giderdik Ankara'ya. Orada kapıdan girince sol taraftaydı şimdi dizaynı değiştirdiler mi bilmiyorum kocaman bir masa vardı. Üstü camekanlı bir masa ve içi çok şık bir diorama vardı. Bu müze aynı zamanda maket satışları yapıyor ve aynı zamanda da çeşitli maket yarışmaları düzenliyordu. Bu işte çok iyi olan ödüllü kişilerle konuştum. Eski pilotlar da var eski personellerde var yaşlı amcalar da bu işin sevdalıları.
Tavsiyelerinden şöyle devam edeyim birazda kendim ekleyerek;
Öncelikle ekipmanların çok önemli. Ve asla aceleci olma. Bazen haftaları bulmakta. Sabit montaj dışında kendin bir şeyler kat. Yani birleştirme kağıdında gösterdiğinin dışında ürünü daha gerçekçi kılacak detaylar ekle. Fırça deyip geçme kaliteli markaları tercih et. Maketin başarılı kabul edilebilmesi için olabildiğince gerçeğine yakın detaylar içermesi gerekiyor. Tabi bu yapmış olduğun markaya da bağlı. Kimileri çok yüzeysel ve kalıplı, çapaklı olurken kimileri aşırı detaylı metalik parçalar dahi içermektedir.

111-Ghost

bu işlerde güzel zaman ve emek istiyor.
Adam da gerçekten güzel boyadı. ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Reklam Engelleyici Tespit Edildi.

Sitemize devam edebilmek için reklam engelleyiciyi bu sitede kapatın veya izinli listesine ekleyin.
Powered by EzPortal