İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 112-Maverick

Sayfa: [1] 2 3 ... 32
2
Müthiş bir video !


3
Hocam 'Controllers' kısmından 'HOTAS TMS-Up' switchinin hangi tuşa atalı olduğuna bakın ona göre bir deneyin.Basılı tutmanıza gerek yok.

4
Skinler / Ynt: 4.35 Jan Has LVL5 Block 50 Skin
« : Şubat 15, 2021, 03:33:36 ÖS »
Elinize,emeğinize sağlık hocam.

5
Tuş atamalarından,Hotas Second Trigger Detend’in hangi tuşa atalı olduğuna bakın hocam eğer atalı değilse boşta olan tuşunuza atayın sorun çözülecektir.

7


Millî Savunma Bakanlığı, yurt içi ve sınır ötesi bölgelerde son 1 ay içerinde düzenlenen operasyonlarla ilgili bilgi verdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak için yurt içi ve sınır ötesi bölgelerde, terör örgütlerine karşı mücadelesini büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürüyor. Gece-gündüz, dağ-bayır demeden süren operasyonlar, büyük bir kararlılıkla devam ediyor.

10 Ocak 2021 tarihinde, Millî Savunma Bakanlığı tarafından da aktarıldığı üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, son 1 ay içerisinde toplamda 43 operasyon icra etti. Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleşen 8’i büyük ve 35’i orta çaplı olan 43 operasyon neticesinde 226 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.  MSB tarafından yapılan bilgilendirmede, “Mücadelemiz en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edecek.” denildi.


Üye olun veya üye girişi yapın.

8
Çok iyi ! Bileğinize sağlık hocam. +1

9
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Tebrikler 112-Maverick
« : Ocak 09, 2021, 01:44:55 ÖS »
Teşekkürler :)

10
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Tebrikler 112-Maverick
« : Ocak 08, 2021, 11:50:39 ÖS »
Teşekkür ederim hocalarım :)

11
Havacılık ve Savunma / Rusya’dan SARMAT Balistik Füze testi
« : Ocak 08, 2021, 10:00:27 ÖS »


Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu tarafından Krasnaya Zvezda gazetesine yapılan açıklamada, Fransa büyüklüğündeki bir alanı yok edebilecek yeni kıtalararası balistik füze R-18 SARMAT’ın uçuş testinin, birkaç gün içinde yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Edinilen bilgiye göre; RS-18 SARMAT füzesi, 11.000+ kilometre menzile sahiptir. 10 ila 16 adet nükleer savaş başlığı taşıyabilen SARMAT, savaş başlıklarıyla ilgili bir testi başarıyla tamamlamıştı. SARMAT tarafından taşınılan harp başlıkları, termonükleer silahlardır yani ABD’nin İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Nagasaki ve Hiroşima’ya attığı nükleer bombalardan çok daha büyük bir yıkım kapasitesine sahiptir.


Taşıdığı her nükleer başlığı farklı hedeflere yönlendirebilen SARMAT, Rus Ordusu’nun yeni nesil kıtalararası balistik füze sistemi olacak. Rusya’nın yeni füzelerinin, 2022 yılında Stratejik Füze Kuvvetleri cephaneliğinin bir parçası olması planlanmaktadır.


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com


12


Hindistan, C-295 için 2.5 milyar ABD Doları değerinde bir sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Sözleşmeyle Hindistan Hava Kuvvetleri’ne 56 adet C-295 teslim edilecek.

Hindistan, Hindistan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan ve yaşlanan Avro-748 uçağı filosunun yerini alması için Airbus C-295 nakliye uçağını seçti. Edinilen bilgiye göre; Almanya merkezli Airbus Defence and Space şirketi ile Hindistan merkezli Tata Advanced Systems Limited (TASL) şirketi, 2.5 milyar ABD Doları değerinde bir sözleşme ile 56 adet C-295 uçağının ortak üretimini gerçekleştirecek.


Hintli yetkililere göre Airbus, ilk 16 uçağı hazır bir şekilde Hindistan Hava Kuvvetleri’n teslim edecek. Geri kalan 40 uçağın montajı ise TASL tarafından Hindistan’da gerçekleştirilecek. Halihazırda mali onay aşamasında olduğu bilinen sözleşmenin, yakın gelecekte imzalanacağı tahmin ediliyor.

Hindistan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan Avro-748 uçaklarının yerini alacak C-295 uçakları, aynı zamanda AN-32 uçaklarının da görevlerini üstlenebilecek.

Projenin, sözleşmenin imzalanmasına müteakiben 10 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com


13


Ukrayna Ordusu, yeni 14,5 mm anti materyal keskin nişancı tüfeğini kabul etti
Ukraynalı silah üreticisi XADO Chemical Group, Ukrayna Savunma Bakanlığının yeni 14,5 mm Anti Materyal keskin nişancı tüfeklerini kabul ettiğini ve Snipex T-REX 14.5 ve Snipex ALLIGATOR tüfeklerinin tüm ordu testlerini ve değerlendirmelerini başarıyla geçtiğini duyurdu.

Yeni ağır keskin nişancı tüfeği ailesi, 14,5×114 mm mühimmatı maksimum etkili menzile 2000 metreye kadar ateşleyen bir silahtır. SNIPEX T-Rex ve ALLIGATOR keskin nişancı tüfekleri, uzun menzillerde hedeflerine ulaşmak ve onları imha etmek için tasarlanmıştır.

SNIPEX T-Rex ve ALLIGATOR keskin nişancı tüfekleri
T-Rex keskin nişancı tüfeği, bullpup tasarımlı bir tüfektir. Sürgü mekanizması üzerine 13 adet kilit üç sıra halinde yerleştirilmiştir ve bu sayede mekanizma takımı fişeği sağlam bir şekilde fişek yatağına oturmasını sağlar. Yükleme sırasında fişek, mekanizma açık olacak şekilde dolum yatağına yerleştirilir. Tüfek, atış sırasında kabul edilebilir bir geri tepme seviyesi göstermektedir. Geri tepme, dört veya beş odacıklı namlu freni, geri tepme baskılayıcı etkisi, kısa geri tepme ve silahın özellikle dengelenmiş ağırlığı nedeniyle bastırılır.

ALLIGATOR, şarjör beslemeli, sürgü mekanizmalı bir tüfektir. Yüksek hassasiyetli atış için silahların tüm gereksinimleri dikkate alınarak tasarlanmıştır. Tüfek, tüfeğin eksenine göre sağ veya sol tarafa kolayca takılabilen yüksekliği ayarlanabilir yanak desteğine sahiptir. Tüfek bir taşıma tutacağına sahiptir. Tüfeği bastırıcı takılı olarak taşımak için bu tutacağın konumu değiştirilebilir.


SNIPEX T-Rex teknik özellikleri


kalibre: 14.5
kartuş: 14,5 × 114
Ağırlık: 25 kg
Toplam uzunluk (birleştirilmiş):1.800 mm
Namlu uzunluğu: 1,200 mm
Yiv: 8 / 16,5 ”(420 mm)
Pikatini ray sistemi: MIL-STD 1913
Namlu çıkış hızı: 980 m / s
Etkili menzil: 2.000 metrenin altında
Maksimum menzil : 7.000 metrenin altında

ALLIGATOR teknik özellikleri

kalibre: 14.5
kartuş: 14,5 × 114
Ağırlık: 25 kg
Toplam uzunluk (birleştirilmiş):2,000 mm
Namlu uzunluğu: 1,200 mm
Yiv: 8 / 16,5 ”(420 mm)
Pikatini ray sistemi: MIL-STD 1913
Namlu çıkış hızı: 980 m / s
Etkili menzil: 2.000 metrenin altında
Maksimum menzil : 7.000 metrenin altında
Şarjör Kapasitesi : 5 fişek
Kaynak:defenceturknet

14


İsveç merkezli Saab firması, Ocak 2020’de, Birleşik Arap Emirlikleri ile iki adet GlobalEye havadan erken ihbar ve kontrol (AEW&C/HEİK) uçağının satışı için 1,018 milyar dolarlık ek bir sözleşme imzaladığını bildirdi.

Saab ile BAE arasında 2015 yılında Swing Role Surveillance System adı altında imzalanan ve 3 adet GlobalEye havadan erken ihbar ve kontrol (HEİK) uçağı satışını içeren sözleşmeye ek olarak yapılan bu sözleşme kapsamında Saab, 2 adet GlobalEye havadan erken ihbar ve kontrol uçağını Birleşik Arap Emirlikleri’ne 2020-2025 yılları arasında teslim edecek. Saab tarafından yapılan açıklamada ilgili çalışmaların İsveç’te Göteborg, Linköping, Arboga, Järfälla ve Luleå şehirlerinde ve Güney Afrika’da Centurion şehrinde gerçekleşeceğine yer verildi.


Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait GlobalEye HEİK uçağı

Saab Başkanı ve CEO’su Micael Johansson, konuyla ilgili olarak, “Birleşik Arap Emirlikleri’nin Saab’a ve çözümlerimize büyük güven göstermeye devam etmesinden gurur duyuyoruz. Bu anlaşma Saab’ın ileri teknoloji ürünlerinin başarısını gösteriyor. Saab’ın GlobalEye programı planlandığı gibi işliyor ve müşterilerimiz ile verimli iş birliklerimiz devam ediyor.” açıklamasını yaptı.


 
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Hava Kuvvetleri ve Savunma Bakanlığı, Saab ile 2015 yılında Swing Role Surveillance System adı altında bir sözleşme imzalamıştı. Söz konusu sözleşme ile teslimatı yapılacak üç adet GlobalEye havadan erken ihbar ve kontrol uçağından ilki 2020 Nisan ayında teslim edildi. İkincisinin de 30 Eylül 2020’de teslim edildiği bildirildi. Üçüncü ve böylece son uçağın ise 2021’in sonlarına doğru BAE’ye ulaşması bekleniyor. Saab, bahse konu uçaklara açıklanan temel görev sistemi dışında, BAE’ye özgü herhangi bir özel teçhizatın entegre edilip edilmediğini açıklamadı.GlobalEye AEW&C
GlobalEye platformu Saab Erieye Artırılmış Menzilli (Extended Range/ER) S-band (2-4 GHz) radarı ile donatılmıştır. Erieye ER S-band, galyum nitrat ve diğer teknolojilerle donatılmış, önceki Erieye sistemlerine kıyasla güç verimliliğini iki katına çıkaran aktif faz dizinli radar (AESA) sistemidir. Erieye ER, Saab şirketinin özgün Erieye radar sisteminden geliştirilmiştir. Erieye, havadan erken ihbar ve kontrol sistemidir.


 
Erieye ER’nin menzili 650 kilometreyi aşmaktadır. Tüm AESA radarlarında olduğu gibi, radarın enerjisi belirli bir yöne odaklanıldığında menzili uzatılabilir. Saab, Erieye ER’nin sinyal bozuculara (jammer) karşı dirençli olduğunu belirtmektedir. Hava, deniz ve kara gözetimini tek bir platform ile sağlar ve tüm hava şartlarında işlevselliğini korur.  Hedeflere, “son derece yüksek” bir izleme ve konum hassasiyeti ile odaklanır. Artırılmış menzil ve bir dizi ek sensör ile Bombardier Aerospace şirketinin uzun menzilli Global 6000 uçağı ile birleşmiştir.


Kaynak:defenceturknet


15
Havacılık ve Savunma / Yunanistan Rafale anlaşması ertelendi
« : Ocak 08, 2021, 09:53:49 ÖS »


Yunanistan ile Fransa arasında imzalanacak olan ve Yunanistan Rafale F3R savaş uçakları ile mühimmat tedarikini içeren sözleşmenin imzalanması, başka bir tarihe ertelendi.

Yunanistan, Yunan Hava Kuvvetleri (HAF)’nin ihtiyaçlarına binaen Dassault Aviation Rafale F3R savaş uçağı tedariki için Eylül 2020’de Fransa ile bir anlaşma yapmıştı. Söz konusu anlaşma ile Fransa tarafından Yunan Hava Kuvvetleri’ne, 6 adedi yeni ve 12 adedi ise ikinci el olan 18 adet Rafale F3R savaş uçağı tedarik edilmesi kararlaştırıldı. Toplam değeri 2 milyar Avro olan anlaşmanın 300 milyon ABD Doları değerindeki kısmı ise MBDA firmasından tedarik edilecek mühimmatlara ayrılmıştı.


Edinilen bilgiye göre; Yunanistan ile Fransa arasındaki söz konusu alımları kapsayan sözleşmenin imza töreni, henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü ertelendi. Yunanistan Hava Kuvvetleri için Rafale savaş uçağı, lojistik destek ve mühimmat tedarikini içeren anlaşmanın en geç 20 Ocak 2021 tarihine kadar imzalanacağı açıklandı.

Rafale F3R
Rafale F3R konfigürasyonu, şu sistemleri içermektedir:

MBDA Meteor Ramjet İtkili Havadan Havaya Füze
Thales Talios Lazer Hedefleme Podu
Safran Hava Yer Mühimmatı
Çeşitli Sensör Sistemleri


Kaynak: SavunmaSanayiST.com


Sayfa: [1] 2 3 ... 32