İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Mesajlar - PLUS

1
DCS World, tabi bizim gibi simülatör dinazorları için geçmişi bilinen simülatörlerden biri. Lock-on, LockOn: Flaming Cliffs 2 vs... Ben şahsen anladığım tek şey bu DCS'in başarılı olduğu en önemli konu propaganda ve fan boylar sayesinde her seferinde aynı şeyleri sanki ilk defa çıkarıyorlarmış gibi piyasaya sunmaları. Bunlara bir çok örnek model, kaplama, efekler, ai modeller vs ekleneyebiliriz. Velhasıl steamde satılan bu simülatörün fanboy ve pr çalışmalarıyla yere göre sığdırılamadığını gördükçe merak edip bir bakmak istedim.

DCS world kendini ücretsiz sunmakta. Her şeyden önce bu en baz paketini satın aldığınızda lock-on edinmiş oluyorsunuz. Her şey aynı. Daha sonra işte lock-on, flaming cliffs, flaming cliffs 2 de de başarısız olduğu her şeyi yeniden kalıplayıp parça parça satmaya başlamış. Şöyle bir olması gerekirken mevcudiyette olmayıp tane tane almanız gereken eklentilerin türk lirası cinsinden toplamı 20.309,41 TL.

Her şeyden önemlisi bir modeli satın aldığınızda varsayılan bir şekilde kullanıyorsunuz ama konu senaryo bazlı bir şey yapayım dediğinizde onlarda ücretli.

Gerçekten yapımcı firmayı ve fan boyları tebrik etmek istiyorum.

Peki DCS World satın almak isteyip ama ya pişman olursam diyenler için konunun ekine ilgili dosyamı bırakıyorum. İndirip incelersiniz.
2
şunun tadı başka bir şeyde olmadığına eminim.
3
Duyurular / 2022 Pilotluk Başvurusu
Ocak 19, 2022, 11:43:34 ÖÖ
Türk Sanal Hava Kuvvetlerine aday pilot olarak katılmak isteyen katılımcılar için başvurular başlamıştır.

Bu dönem ki başvurularda daha önce kendi istifa etmiş veya mucbir sebeplerden ötürü ayrılmış kişilerin de başvuruları değerlendirilecektir.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun..
4
Bilgisayar ve Teknoloji / Windows İnce Ayarlar
Ocak 16, 2022, 09:41:20 ÖS
Şimdi çok güzel bir ince ayar arşivi buldum. Yayıncısı majorgeektweaks.

Windows 10 ince ayarları gizli özellikleri açma kapatma
Windows 11 ince ayarları gizli özellikleri açma kapatma

gibi ince ayarlara sahip. Konuya ekliyorum.
5
yükseliyor ben driver güncelleme ve directx dosyasını silerek çözdüm.
7
olayı anlayamadım
8
Flight Simulator / Ynt: fsx türk yıldızları skini
Kasım 19, 2021, 11:15:53 ÖÖ
fsx steam versiyon mu kullanıyorsun ?
9
Bir 10 kasım günü her yıl olduğu gibi bu yılda hasret ve minnetle anıyoruz.

İstanbulun ikinci fatihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Koç holdinge yayınladıkları anlamlı reklam için teşekkürler.

https://youtu.be/H8my4Zvk3G4
10
Alıntı yapılan: 112-Ripper - Kasım 07, 2021, 04:15:05 ÖSBen de dizüstü bilgisayarımın biosuna bakmıştım secure boot var mı diye olmadığını görünce üzülmüştüm. Kolay bir alternatif yöntem olması çok güzel. Paylaştığın için teşekkürler kaptan. Peki bu özellikler olmadan yüklemenin bir riski var mı?

Aslında microsoft tpm ve secureboot'u kamu kurumlarına yönelik elini güçlendirmek için teknik alanda koymuş gibi geliyor çünkü işletim sistemi üzerinden donanım kısmına bazı saldırılar gerçekleştirildi ve özellikle us savunma bakanlığı ve nasa gibi kurumlar bunun üstüne çok düşüyordu. Kullanıcı tarafında bunu ihtiyaç haline getirmelerinin bir anlamı olmadığı için windows 11 ile uzman kullanıcılar bunu install ekranında registery ile geçebiliyorken benim paylaştığımla normal kullanıcılarda geçebiliyor.

Son kullanıcı açısından ayrıca win7, win8 uzun solukta win10 desteği kesileceğine göre anakart piyasasınada canlılık gelecektir.
11
Bugün Windows 11 kurdum. Anakartım TPM ve Secure Boot destekli fakat dizüstü bilgisayarım desteklemiyor. Ben biraz araştırarak sorunu çözdüm fakat registery vs beceremeyecekler için kısa bir yol fark ettim.

Windows kalıp dosyalarını usb belleğe yazmaya yarayan rufus adlı mini yazılımla tpm ve secure bootsuz windows 11 kurmak mümkün.

Rufusu indirmek için İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. tıklayın. Sonra Windows 11 kalıp dosyasını İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. indirin.

Sonra usb belleğinizi bilgisayara takıp rufusu çalıştırın. Gerisi rufus halleder.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
12
Alıntı Yap
Alıntı YapEklenti aşırı yük getiriyor. Harici bir ekran kartında bile kaldı ki anladığım sen o/b kullanıyorsun. Tavsiye etmem.
Peki aerosoft serisi haricinde tavsiye edebileceğiniz ücretsiz uçak eklentileri var mı?

Steam versiyonu değilde normal fsx için ücretsiz eklenti siteleri vardı araştırmak lazım çünkü bir çok site yayın hayatına son verdi.
13
Eklenti aşırı yük getiriyor. Harici bir ekran kartında bile kaldı ki anladığım sen o/b kullanıyorsun. Tavsiye etmem.
15
Kutlamalar ve Tebrikler / Yaşasın Cumhuriyet
Ekim 29, 2021, 10:03:07 ÖÖ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyet çok yaşa.
Powered by EzPortal