İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Mesajlar - Tanyıldız

1
 fiyatını bilmem ama şu samsung cure tv çok hoş bee :)
yada alcaksan plazma tv al derim 3 boyut olayına girme Türkiye'de üç boyutlu yayın yapan kanal yok  8)
2
Fotolar güzel.. Ama gözüme son foto çarptı.. İniş 5 derece master arm açık :)
3
ben işin yasal boyutunu değil arka yüzünü anlattım neden komisyon istendiğini.
nedenini bilmek isteyen olur diye

ben çoçukluğumdan beri bu işin içindeyim koyda o kadarını biliyim kader :)
4
dediğim o değil.Adnan abi o olayı ilk defa duyuyorum :)
ben günde 40 50 tekel dolaşan biriyim.olay sigara alıp almama değil olay bakkalın tekelin karttan çektiği parayı ertesi gün istemesi olayı.Banka diyor ki eğer ertesi gün hesabına istersen komisyon alırım.Adnan abinin dediği olayda var kâr olayı sigarada paket başında 35 40 kuruş bişi kalıyor adam mecbur almak zorunda kalıyor.ayrıca banka nerden mi biliyor tekel aldığını ? şöyle pos kartından tekel satıcısından yani toptancısından alıyor ve faturayı muhasebecisi işliyor yani banka her türlü görüyor işin içinde olan biriyim ben dışardan bakıldığı gibi nerden bilcek ya banka denmiyor işte :)
5
Güle güle kullan Ripper hayırlı olsun :)
6
Bende tekel sigara dağıtımı yapan biriyim bizzat.. Maalasef sigara konusunda daha doğrusu tekel ürünlerinde banka komisyon kesiyor.Nedeni satış oranı yüksek.Bir günde 1 milyarlık tekel satabilir ama bir günde 1 milyarlık bisküvi vs vs satılmaz ve bakkal tekel herneyse elinde para olsun diye parasını ertesi güne hesabına geçmesini ister ee banka kurnaz direk komisyonu (belli bir fiyata göre örneğin aylık 10 milyarlık satış üzeri kom. % 1 der o fiyat altında olursa ek komisyon geçer) alır.Aslında banka tekelcinin parasını kullanmak istiyor onada 40 gün sonra parayı alabilirsin diyor.Şimdi diceksiniz 25 kuruş mu yani diye.Günde 500 tl komisyon veren biliyorum ben adamın günlük kârından fazla haliyle müşteriye yansıtıyor.Yani işin özeti banka tekelciden tekelci haliyle müşteriye yansıtıyor.Tabi Razor işin yasal boyutunu yazmış teşekkürler ama komisyonu almasa bu seferde tekel bayisi belli bir fiyat altında sigaraya k.kartıyla satmıcak.Yani her türlü komisyonun zararını çıkartcak :)
7
Flight Simulator / Ynt: fsx hd
Şubat 09, 2014, 05:43:39 ÖS
birde şöyle birşey var bu videolar üzerinde çoğunlukla oynanmış oluyorlar (sony vegas gibi programlarla). . Yani bu kadar eklenti yükleyipye hala gerçekçilik yakalayamabilirsiniz malasef..
8
You are not allowed to view links. Register or Login

Şehit olmuş F-16 pilotu için yapılan şarkı..
9
Konusuz Konular / Ynt: Eğitim Kredisi
Şubat 06, 2014, 04:40:34 ÖS
aynı konuyu bende araştırmıştım özel pilotaj kursları için anlaşmalı bankalar (ipotek karşılığı olabilir emin değilim) kredi veriyor
10
Flight Simulator / Ynt: airbus x extended problemi
Ocak 24, 2014, 08:15:18 ÖS
şimdi extended'de mi oluyor bu olay yoksa tüm fs uçaklarında oluyor mu ?
11
Flight Simulator / Ynt: airbus x extended problemi
Ocak 24, 2014, 04:55:08 ÖS
setuptan ayarları değiştir
12
Allah analı babalı büyütsün hocam hayırlı olsun :)
13
ayarlardab subtitles açık mı peki ?
14
şuan bms kurulu değil bende. DF'dayken comm1 ve comm2 sesleri açık mı onlar kapalıysa uyarıları göremezsin
15
yazının kırmızı çıkmasının sebebi telsiz frekansın geneldeyse (yanlış hatırlamıyorsam uhf / vhf 13'üncü presetlerdeyse olur) olur. sen onu her uçuşa girdiğinde kule frekansına çevirirsen yazılar eskisi gibi gelir.
ayrıca ses olayına gelince ses ayarlarından uyarı seslerini açman gerekiyor
Powered by EzPortal