İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - alfistaaykut

Sayfa: [1] 2 3 ... 11
1
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Mayıs 04, 2021, 09:37:24 ÖS »
Ben teşekkür ederim. Voiceattack için tekrar bir video paylaşmam ancak kendi kullandığım ekipman ve kombinasyonlarla alakalı voiceattack için değindiğim noktalar olur. Zaten görüldüğü üzere basit anlaşılır bir program. Tabi detaylandırılabilir çünkü içinde if-else bir çok terim var. Aslında bu kısımda c+ python gibi kodlama programlarının yazım dillerini text yoluyla değil de voiceattack bünyesinde arayüz ile komut içeriğinde uygulanması gibi şeyler dahi mevcut. Tabi benim çok anladığım kafamın bastığı işler değil. Temel noktada işimizi görecek kadar bir şeyler anlatmaya çalıştım. Kullandığım kadarıyla bana yeterli geliyor. Hani belki bir şekilde onları da öğrenirsem onları da anlatabileceğim part 3 detaylı işleyiş olabilir.

2
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Mayıs 04, 2021, 06:19:06 ÖS »
Tabiki "When I Say" kısmı yerine joystick tuşu veya tuşları kullanabilirsiniz. Voiceattack ayarlar kısmında joysticks ayarları var. Oradan istediğiniz tuşu ekleyebiliyorsunuz. Veya sizin söylediğiniz bir şeyde klavye tuşu yerine joystick tuşuna basmasını istediniz. Bunu da yine sequence kısmının sağ tarafında yer alan "key press" butonundan yapabiliyorsunuz. Tabi Joystick te o tuşun bir işleme atanmış olması lazım. İsterseniz çoklu kombinasyonda yapabilirsiniz. Veya hem joystick hem klavye tuşuna kombinasyonlu bir şekilde yapabilirsiniz.
Örneğin Sim Control ayarlarında iniş takımlarını açmak için "CTRL + Joy buton 5" yaptınız, voiceattack içerisinde komutu oluştururken "key press" kısmından bunu ayarlayabiliyorsunuz.

Zaten benim dinlemeyi açıp-kapamaya atadığım tuş throtle üzerindeki bir tuş  ;D .

3
Konusuz Konular / Ynt: Ankara F-16 kazası Ağustos 2002
« : Mayıs 04, 2021, 12:46:58 ÖÖ »
Yıllardır araç kullanıyorum ve bu konuda titizimdir. Farklı bir markanın cemiyet üyesiyim ismimden de anlaşıldığı gibi. Bazen kafam yoğum olduğunda veya bir iki saniye önce çok farlı bir şeylerle ilgilendiğimde el frenini indirmeden gitmeye çalıştığımı debrajı bırakmaya başladığımda fark ediyorum   :-[..... Ama yeni araç kullanmaya başlayanlar bu hatayı yapmazlar çünkü beyinleri daha sistemi otomatikleştirmemiş. Vitesi taktım-debraja bastım- frene basıyorum-el frenini indirdim gibi gibi aklından düşünerek check eder. Aynı bunu yaşamış bu abimiz.

4
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Mayıs 04, 2021, 12:35:46 ÖÖ »
Youtube kanalınızda paylaşın hocam bizler beğenip abone oluruz :)

Üstteki videodan ulaşabilirsin aslında. Bu arada teşekkür ederim.

5
Konusuz Konular / Ynt: Ankara F-16 kazası Ağustos 2002
« : Mayıs 04, 2021, 12:34:20 ÖÖ »
Tecrübe ayrı bir şeydir. Fazla özgüven hataya iter. Babamın bana hatırlattığı bir deyim vardır "boğulanlar ben iyi yüzme biliyorum diyenlerdir. Yüzme bilmeyenler açılmaya cesaret edemezler."
Ayrı kendimden bir örnek ile anlatayım. Ben grafik tasarım mezunuyum çeşitli reklam işlerinde çalıştım ve sektörde yer alan makinelerden kullanmadığım kalmadı. İlk başladığım zamanlarda kullanımda hata yapmıyordum. Çünkü her adımımı doğrumu yaptım acaba diyerek kontrol ediyor veya tekrarlıyordum. Ne zaman bir takım uygulamalar ezbere dayalı otomatik yapar gibi oldum, o zaman çok basit şeylerden hatalar ve aksiliklerle karşılaştım.
Eskiden Natgeo da uçak kazaları raporu diye bir program vardı. Dikkat et kazaların çoğu pilotların dikkatsizliği ile yaşanmış. Bence açmayı unuttu. Çünkü yıllardır uçuyordu artık otomatik beyin olmuş. Açtığını sandı. Belki ışık yansımasıyla ledlerin yandığını sandı ve özgüvenle emin olma ihtiyacı hissetmedi devam etti. Sonuç...
Kaldı ki aslında iniş takımları açılırken gerçekten gürültü çıkartıyor. Bunu nasıl duymadı. Hatta titreşim ve sallantı da yapıyor sivil uçak yolculuklarında dikkat etmişsinizdir.

6
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Ekran Kaydedici Program
« : Mayıs 03, 2021, 09:40:07 ÖS »
Ben OBS kullanıyorum ücretsizdir. Youtube için öğrendim. Ondan önce de win10 olduğu için oyun esnasındayken klavyeden pencere tuşu + G yapınca xbox falan bişeyler çıkıyor oradan windowsun kendi kaydedicisini kullanıyordum. Ama OBS de güzel kasmaması için belirli ayarlar var youtube da açıklamalı anlatımları var.

7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Mayıs 03, 2021, 04:58:49 ÖS »
Selamlar öncelikle değerli yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Part 2 de tamamlandı. VoiceAttack macerası tamamlanmış oldu. Bu video da yapmış olduğum komutlarım sim üzerinde testini görebilirsiniz. Videoda söz ettiğim gibi kendi hazırladığım profili açıklamalarda paylaştım. Ayrıca kullandığım sesleri de aynı linkin içerisine ekledim. Olurda yapmak istersiniz sesleri buradan tekrar yükleyerek yapabilirsiniz.


8
Konusuz Konular / Ynt: F-16 İrtifa ve knot rekoru
« : Mayıs 01, 2021, 12:40:12 ÖÖ »
70.000 feet gören varsa HUD da ben bu forumu terk ederim


Bence bu kadar iddialı olma her an biri görsel atabilir. Ayrıca ne işin var 70bin ft. de SR-71 değilsin ya. :D

Haa birde kış mevsiminde dene. (Amerikan hilesidir)

9
Konusuz Konular / Ynt: F-16 İrtifa ve knot rekoru
« : Nisan 30, 2021, 09:36:49 ÖS »
Hiç böyle maceralara girmedim.  ;D Ama irtifayı hep merak etmişimdir.

10
Falcon BMS Kurulum Eklenti Yama / Ynt: Track ir kamera için destek
« : Nisan 30, 2021, 09:35:02 ÖS »
En uygun fiyata en güzel sonucu ps3 kamera veriyor diye biliyorum. Öndeki merceğin düz ve bombeli olduğu iki farklı model var ve TrackIR için bombeli model tavsiye ediliyor. IR filtesini çıkarma işine gelirsek birkaç kamera ziyan etmek istemiyorsanız o işe hiç girmeyin. merceğin önüne fotoğraf negatifi veya disketin içinden çıkan plastik parçayı yapıştırarak IR ışıkları daha iyi algılamasını sağlayabilirsiniz. Ben eski bir kumandanın ledin önünde duran plastik parçasını söküp yapıştırdım kameranın önüne sonuç gayet başarılı filtre falan sökmedim. altta kameranın ledleri nasıl algıladığını gösteren bir resim bırakıyorumBende de bu şekilde gözüküyor. Önüne herhangi bir ekleme yapmadım. Bu haliyle bile şu an yeterli. Tabi gündüz perdeden sızan ışık vs. sorun yaratabiliyor. Belki önüne filtre yaparsam sizde olduğu gibi bunu önleyebilirim.
11
Skinler / Ynt: BMS 4.33 Test Filo Kuyruk.
« : Nisan 30, 2021, 08:55:16 ÖS »
Güzel gözüküyor. Tebrikler.

12
Falcon BMS Kurulum Eklenti Yama / Ynt: Track ir kamera için destek
« : Nisan 30, 2021, 01:19:28 ÖS »
Benim şu an kullandığım ps3 camera. İçerisinde filtre falan mevcut değil sanıyorsam. CL-Eye Driver ayarlarından ışık algılama seçeneklerinde görüntüyü karartıyorsun. Böylelikle sadece belirli ışıkları almış oluyor. Kamerayı sök tak uğraşmıyorsun.

13
Acemi Ocağı / Ynt: MFD arası geçiş ve kilit alma
« : Nisan 26, 2021, 11:32:42 ÖS »
Kilit atma "numpad 0" mfd arası geçiş shift+numpad 2 olması lazım.

14
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Nisan 25, 2021, 03:38:11 ÖS »
Selamlar en sonunda yüklemeyi becerdim şimdilik bu kadar kısmını hazırladım ve yükledim. VoiceAttack Ayarları-Profil oluşturma-Profil Ayarları-Komut Oluşturma-Komut Ayarları-Komut Düzenleme-Ses Ekleme-Komut İle Dinlemeyi Açma/Kapama-Loop Oluşturma- Komut İle Loop ve Komut Durdurma gibi temel özelliklerden söz ettim. Sonuçta eğitmen youtuber falan değilim elimden geldiğince anlattım.

Henüz SİM üzerinde test hazırlamadım. Komutları biraz elden geçiyorum daha sonra onu da paylaşacağım. Umarım işe yarar bir şey olur. Youtube hesabı olanlar takibe alırsa sevinirim. Eşe dosta rezil olmayalım :D Bari 3-5 arkadaşı da olsa takiplemiş desinler.


15
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun... Her ne kadar geç olsa da. Atamız "Türk, öğün, çalış, güven" demiş. Tüm gün bir çok firmanın sosyal medyası için görsel hazırlamakla geçirdim. Kendi firmamın dahi görselini hazırlayamadım.

Sayfa: [1] 2 3 ... 11