İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - alfistaaykut

Sayfa: [1] 2 3 ... 7
1
Telefon için Droidcam bu işi sağlar ya da iriun web cam. Freetracknoiri sanırım ben yazmıştım geçmişte eski konularda vardır profilde vermiştim. İlk denediğim 6 dof deneyimiydi.
Sonra orjinal trackir almıştım.  Şuan freetrack popüler ozaman yapma noktasında çok fazla bilgi yoktu şimdi çok fazla var 3d baskı bile alıp yapabilirsiniz. İyi çözünürlüklü bir cam varsa freetracknoir i de deneyibilirsiniz yüzü takip ediyor kamera görüntüsü üzerinde ama gece çok verimli olmayabilir.

Orjinal trackIR bile Arkadan ışık geldimi saçmalıyor açıkca belirteyim. Şuan 3 IR led alıp lehimlemek ya da lehimletmek onlara 5 v vermek zor değil.


Aynen IR ile yapılıyorsa arakadan ışık gelmemesi gerek. Gece problem yok ama gündüz bu konuda bazen sıkıntı yaşıyorum. Camdan perde arasından sızan ışığı doğrudan alıyor. Bende kameranın o açısına siper yapıyorum bardak altlığıyla :D Facetrack olayında da tersi. Yüzünün yeterli ışık alması lazım ki şemayı rahat oturtsun, hareketlerini izleyebilsin.

2
Sanırım var. Ben onu zamanında denemiştim ama beceremedim. FacetrackNoIR sitesinde de nasıl yapıldığına dair açıklama vardı. Ben beceremedim en son sinirlendim. TracIR de çok pahalıydı. Nasıl yapılır bu alet derken kameralarında bu e-okul zımbırtısı ve youtuberlar yüzünden fiyatlarının uçtuğunu gördüm. Yapıp kamera dahil satan Türk bir firma buldum. Ps3 kamera almaya kalksam komple sistemden daha pahalıydı. Verdiği kamera da Ps3 fakat muhtemelen çakması Çin malı bişeydir  ;D . O fiyata mümkün değil çünkü. 400 TL ye almıştım. Şuan zamlanmış baya. Opentrack uygulamasıyla birlikte kullanıyorum. Nasıl kurulacağına dair video ve anlatım görselleri de vardı. Eğer alım gücü olan arkadaşlar varsa Linkini aşağıya koyuyorum. İster kamera dahil ister kamerasız falan seçenekleri var bakarsınız işte.

Üye olun veya üye girişi yapın.

3
Falcon BMS 4 / Ynt: Falcon BMS Ev Simülatörü
« : Nisan 10, 2021, 06:34:48 ÖS »
Arkadaşlar internette araştırdığıma göre viperwing adlı sitede oldukça realistik ev için f-16 simülatörü satışı var .Tüm tuşları gerçekçi ve fonksiyonel ayrıca 400 cm kavisli ekranı da olaya bambaşka hava katıyor .Türkiye'ye sipariş kargo göndermiyorlar bu çok üzücü eğer gönderseler hemen öbür ay sipariş edecektim yaklaşık 15-20 bin TL ediyor ama sitedeki ürüne baktığınızda gerçekten paranın hakkını veriyor. Benim sormak istediğim forumda bu konuda bilgisi olan var mı yani Türkiye'ye sipariş gönderebilen başka her hangi bir site veya da yurtdışından ülkemize bu simülatörü nasıl getirtebiliriz gümrükten nasıl geçiririz ?Şimdiden teşekkürler .

Dreamflight adlı bir firma 737 için home cockpit üretimi yapıyordu. Belki isteğe göre F-16 da yapabilirler.

Tabi bir çok firma var Kokpit hazırlayan. Bunu sadece bizim gibi simülasyon severler için düşünmeyin. Bunun aslı gerçeğiyle buluşmadan önce eğitim amaçlı üretilmesidir. Gel gelelim sen-ben paradan haber ver. para oldu mu  viperwing'e de tamamını yaptırırsın. Günümüz dolar kuruyla hayalini kurduğumuz bir sistem 150-200 bin civarı para tutar. Atıyorum viperwing firmasından sadece iskeleti dahi almak istesen 3bin dolar. Bunun shipping'i var. Hani ufak bir şey almıyorsun koca kokpit her ne kadar demonte de alsan ağırlığı var hacimi var. Devlet demiyor ki oh ne güzel güle güle kullan :) gümrük vergisi var. Günümüz dolar kuru 8.16 çarp 3binle 25.800 TL 5 bin shipping desen etti 30.800 TL daha dur gümrük vergisi var 54000 TL tutara göre çıkan gümrük vergisi etti mi 36.200 TL . Birde faturada ne olarak yazacak ? ÖTV gerektiren bişey ise damga+ÖTV+Gümrük+ vergisiyle birlikte ortalama 12.500 TL tutacak 3 aşa 5 yukarı 42.500 TL ye gelir sadece iskelet. Var gerisini siz düşünün. Ben bunu sanayide ustaya yaptırırım diyenler el kaldırsın....

4
Havacılık ve Savunma / İzmir KT-1T Uçak kazası
« : Nisan 09, 2021, 12:45:12 ÖS »
Bu aralar kazalar sıklaştı. Üzücü bir durum. Bende hemen haber vermek istedim. Felaket tellalı gibi oldum bu aralar. Helikopter kazası, Türkyıldızları bir de son bu olay.... Neyse ki pilotlar atlamışlar.
Benim öğrendiğime göre uçaklar kol uçuşu için 2'nci Anajet üstünden kalkış yapıyorlar. İkisinde de öğretmen pilot olarak yarbay rütbesinde iki çok iyi tecrübeli pilot var. Yarbay pilotlarımız FETÖ temizliğinden sonra Hava Kuvvetlerinde ki açığı kapatmak için sivil görevlerinden zorunlu olarak tekrar Hava Kuvvetlerimize çağırılmış. Görev tamamlanmış ve dönüş yolunda iken Foça mevkiinde muhtemelen teknik arıza sebebiyle kırıma uğramış. Pilotlar atlayarak denize iniş yapmışlar. Bölgede bulunan Deniz Kuvvetlerimizin Amfibi Tugayı hemen kurtarma operasyonu başlatarak pilotlarımızı sağ salim bulundukları yerden alıyorlar. Olay yaşanır yaşanmaz hemen Çiğiliden kurtarma helikopteri de olay yerine intikal etmiş. Ama tam olarak koldaki hangi uçak düşmüş iki öğretmen pilot aynı uçaklarda mı detayları bilemiyorum.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre:
“İzmir'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığımızda görev yapan KT-1T eğitim uçağı, bugün saat 10.40 sularında, henüz belirlenemeyen bir sebeple, Foça ilçemizin Orak Adası-İngiliz burnu açıklarında, denize düşerek kaza kırıma uğramıştır. Uçaktan atlayan 2 pilotumuz sağ olarak kurtarılmıştır”.

5
Falcon BMS 4 / Ynt: Falcon BMS Ev Simülatörü
« : Nisan 09, 2021, 10:35:43 ÖÖ »
Birde ben hep şey hayal etmişimdir abuk subuk oyunların saçma salak e-spor adı altında turnuva yapılmasındansa BMS'in yapılsa efsane olur. Koca bir stadyumu düşünün bir sürü kokpit var. İşte f16 f18 mirage falan, ülkeler takım takım ayrılmış. Taktikler brifingler yapılıyor, herkes uçak başı yapıyor yer ekibiyle, awacsıyla falan bir turnuva düşünün. işte Twitch, youtube canlı yayınları. Yorumcular konuşuyorlar "Bu sezon Mavi Takım Nato bünyesinde TSHKK müthiş performans gösteriyor. Deep strike ekibi harika sızarak Sovyet ekibinin hava üstlerini bombaladı falan falan.....

6
Falcon BMS 4 / Ynt: Falcon BMS Ev Simülatörü
« : Nisan 09, 2021, 10:20:26 ÖÖ »
Arkadaşlar internette araştırdığıma göre viperwing adlı sitede oldukça realistik ev için f-16 simülatörü satışı var .Tüm tuşları gerçekçi ve fonksiyonel ayrıca 400 cm kavisli ekranı da olaya bambaşka hava katıyor .Türkiye'ye sipariş kargo göndermiyorlar bu çok üzücü eğer gönderseler hemen öbür ay sipariş edecektim yaklaşık 15-20 bin TL ediyor ama sitedeki ürüne baktığınızda gerçekten paranın hakkını veriyor. Benim sormak istediğim forumda bu konuda bilgisi olan var mı yani Türkiye'ye sipariş gönderebilen başka her hangi bir site veya da yurtdışından ülkemize bu simülatörü nasıl getirtebiliriz gümrükten nasıl geçiririz ?Şimdiden teşekkürler .

Onu ben çok araştırdım 20K olan sadece iskelet. Tüm fonksyonel tuşlar Hariç iskelet olarak Koltuk ve kokpit gövdesi teslim ediliyor. Viperwing Avrupa temsilcisi Polonya'da diye biliyorum. Zaten önemli olan geri kalan elemanlar. Mfd Ekranları, Jiroskoplar, gaz kolu, Hud ekranı bunlar bence problem. Tablet üzerinden dokunmatik olarak da yapanlar var her butonu ama yani okadar özendikten sonra ve harcama yapıldıktan sonra tüm butonların gerçek anlamda olmasını isterim şahsen. Aslında en büyük problem tüm bu bileşenlerin portlara bağlanıp gerekli komutları verecek şekilde programlanması. İşte Viperwing bunlara karışmıyor anladığım kadarıyla. Bunu nerden çıkardım çünkü diğer bileşenleri site bünyesinde bulamıyorsun.

7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Nisan 09, 2021, 10:12:56 ÖÖ »
Hocam çok güzel anlatmışsınız kuruluma dair güzel bir video çekerseniz emin olun çok kişi faydalanacaktır .Teşekkür ederiz bu güzel bilgilendirmeniz için .Bir de wingman komutlarından bahsetmemişsiniz program dahilinde mi yok veya siz yazmayı mı unuttunuz ?

Wingman de dahil tabi. Mikrofonum düzgün olsa bir video yapacağım. Hatta başka konularda da yapacağım. Ama şu haliyle çok parazit ses ve ortam sesi alıyor.

8
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Nisan 09, 2021, 12:19:44 ÖÖ »
Bu arada denememi yaptım. Yukarıda paylaştığım AVCS4-profilin kurmayı beceremedim. Bende tek tek hepsini girmek zorunda kaldım. Düzeltmeler yapmama gerekli. Mikrofonum çok iyi değil bu yüzden bazen tam olarak demek istediğimi algılayamıyor. Mesela voiceattack programı ana sayfasındayken test yapmak istiyorsun konuşuyorsun o da senin dediklerini yazıyor. Eğer söylediğin kelimeye komut ve kod girdiysen başında yeşil kutucuk oluyor. Girmediysen sarı kutucuk çıkıyor. Kodlamaya örnek vermek gerekirse "Remove chocks" dediğimde otomatik olarak "T" sonra "1" yapıyor. Ground, Tower, Approch, Departure, Common, Tanker ve Avacs komutlarının hepsini tek tek girdim. Bir takım sıkıntılar var. Mesela "Request QNH" dediğim zaman "QNH" kısmını algılayamıyor abuk subuk bir kelime olarak algılıyor. "QFE" de aynı şekilde.  "Request QNH" diyorum o "Request to an age" dediğimi sanıyor. Hani QNH diyemeyecek kadar da ingilizcem yok değil okadar da değil yani. Bende komut girişini "Request to an age" yaptım oldu. Mikrofon etkisi de büyük tabi burda. Birde kelimelerin harflerinin vurucu olmasıyla alakalı. "Request Taxi" beş sefer üst üste söyleyeyim problem olmuyor mesela arada "remove chocks" ekliyorum iki komutu da ayırt edebiliyor. Sanırım bu kelime algılama algoritmasıyla alakalı, harf kodlama olayında saçmalıyor. Sistem algoritması haricinde bir de tabi onca kelimeyi girdiğin koduyla hatırlayamıyorsun. Sonuçta bir kodlamaya hitap ediyorsun arada atlama yapmaman lazım. "Request taxi for departure" olarak girdiysen kodu eksiksiz söylemen gerekli. Yada kodu değiştireceksin ben uzun uzadıya girmedim "Request taxi" dedim geçtim. Böyle olunca unutmalar oluyor ne diye girmiştim bu kodu dediğin oluyor. Mesela "Say again" ground ekibinde de var Towerda da Approch da da var. Bende haliyle Başlarına eklemeler yaptım. kuleye diyorsam "Tower Say Again" diyorum. Bunun dışında daha gerçekçi formata getirmek istenirse bu kodlamaların başına uçuş numarasını falan da girmek gerekir o deli işi. Örnek olarak "Falcon 2-1 f16 two ship Request taxi for departure" çünkü çok alt küme var. Sen her uçuş oluşturduğunda aynı isimle uçmuyorsun kimisinde Satan oluyor kimisinde tiger oluyor ve koldaki sayı da işin içine giriyor. Bunu şöyle çözülür diye düşündüm bas konuş olarak yapıp baştaki Falcon 2-1 f16 two ship kısmın basmadan söylemek gerekecek. Bu da kendini sesli olarak tatmin etmiş olursun. Gerçekçiliğe bir adım daha yaklaşmış gibi gibi işte... Değişik bir deneyim. Buda forumda dursun. Yarın bir gün birisi daha merak eder de denemek isterse buradan aklında bir fikir oluşmuş olur...  ;)

9
merhaba falcon bms 4.35 sürümüne turaf uçak modu kurmak istiyorum indirdim fakakt nasıl kuracagımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşım hiç uğraşma son konu başlıklarının içerisinde,

https://www.turkishairforce.org/skinler/4-35-jan-has-lvl5-block-50-skin/msg183194/?topicseen#new

Eğer 4.35 sürümünü kurduysan buradaki model + skin yazan linkten dosyayı indir. Falcon BMS 'i kurduğun dosyalarla değiştir. Hem Güncel Janhas modelleri yüklemiş ol hem skinleri. Hangi dosyaları değiştireceğin yazıyor hem konu içinde hem zip içinde. Kurulumda zor bir şey yok kopyala yapıştır yapıyorsun...

10
Acemi Ocağı / Ynt: WPN OFF YAZIYO
« : Nisan 08, 2021, 04:32:49 ÖS »
Benim sıkıntım Maverick ile. İllaki bir yanlışım var ki hedefi tutmuyor. Jsow'un tutmama sebebi de sürüme göre yanlış prosedür uygulamam olabilir. Kendim çözmeye çalışıyorum. Böylece akılda daha kalıcı oluyor benzeri hataları da görmüş önlemiş oluyorum. Baktım olmadı dediğim gibi bi video atacağım.

11
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Nisan 08, 2021, 04:26:53 ÖS »
Voiceattack programını buldum. Steam üzerinden satın aldım 20 TL ücreti vardı. Kurulumlarını ve testlerini yapıyorum. Deneyimlerimi sizlerle de paylaşırım.

12
Acemi Ocağı / Ynt: WPN OFF YAZIYO
« : Nisan 08, 2021, 12:08:25 ÖÖ »
Ben de sıkıntı yaşıyorum AGM mühimmatlarında. Bir türlü beceremedim. TGP den kilit atıyorum WPN sayfasından da görüntüyü alıp kilit atıyorum. Fakat gel gelelim mühimmat bir türlü hedefi bulmuyor. Kilit mi kırılıyor mühimmatı atmadan önce nedir çözemedim. Hatta bir ara video çekip soracaktım nerede hata yapıyorum diye...

13
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Voiceattack (sesli komut)
« : Nisan 07, 2021, 11:07:42 ÖS »
Online uçuşta da işe yarar gerçekçilik esas değil mi ? Awacs'a ile görüşüyorsun Tanker ile görüşüyorsun... Voiceattack programının Bms 4.34 için profil buldum kullanılıyormuş da programın  cracklisini çözemedim fake sitelere atıyor virüs yemeyelim durduk yere...

Hatta 4.34 için linki incelemek isteyenler bakabilir.

Üye olun veya üye girişi yapın.

14
Face track tam olarak ne oluyor biraz bilgilendirir misiniz teşekkürler ?

Kesinlikle denemelisin olayı baska bir boyuta taşıyor. Ben Trackir aldım daha dogrusu yerli versiyon diyelim ps3 kamera ile birlikte set aldım ve çok memnunum. Para harcamadan da facetrack ile çözülebilir ama hassasiyet veya farklı ışık durumlarinda problem oluyor. Tabi ışık durumu kullandığın odaya da bağlı. Daha gerçekçi oluyor ve dogfight  da çok ama çok işe yarıyor.

15
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Throttle için pc ekipmanı
« : Nisan 07, 2021, 08:50:02 ÖS »
Tabi var tüm cocpitkokpit ekipmanlarını uygulayabiliyorsun... Tabi o switch buton vs. İçin farklı bağlantı sistemleri var ama ana uçuş sistemleri belirli markalar tarafından uyarlanmış ürünleri var. İnternette kolaylıkla bulabilirsin.

Sayfa: [1] 2 3 ... 7