Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Konular - Emir6767

#1
Arkadaşlar F-ACK tuşu ne işe yarıyor bilgisi olan varmı ?
#2
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / ECM KULLANIMI
Haziran 22, 2022, 10:04:28 ÖS
Arkadaşlar ecm kullanmak için sadece pod takıp ecm anahtarını açmamız yeterli oluyormu başka bir işlem yapıyormuyuz ?

bu tuş yani:
İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#3
Arkadaşlar herkese merhaba iyi uçuşlar. Arkadaşlar ıff sorgulaması nasıl yapılıyor kilit attıktan sonramı yapılıyor ıff ident tuşu çalışmıyor zaten bilgisi olan varsa paylaşabilirmi bu konu hakkında bilgi bulamadım youtube da ki videolar hep yabancı onun dışında döküman falanda yok.


Teşekkürler.
#4
Arkadaşlar herkese iyi uçuşlar. Ramp start yapıyorum ve havalanıyorum havalandıktan sonra sağ mfd den tgp ye geçmek istiyorum ve böyle bir şey diyor "not time out" ama runway veya taxiway da başlatınca bu hatayı almıyorum yapmam gereken başka birşey falanmı var acaba ?

Teşekkürler.
#5
Arkadaşlar herkese iyi uçuşlar. B-61 nükleer bomba atmak istiyorum ve atmak için 35.000 ft e çıkıp klasik ccrp prosüdürlerini uyguluyorum bazen atılıyor bazen atılmıyor acaba ben yanlışmı yapıyorum başka bir modda falanmı atılıyor ne kadar araştırdıysamda bir bilgi bulamadım bu konu hakkında eğer yanlış yapıyorsam doğru adımları yazabilirmisiniz ?

Teşekkürler.
#6
Arkadaşlar herkese iyi uçuşlar. Mfd de bulunan fcr kısmındakı mor çizgi ne işe yarıyor uçağın önündeki ve arkasınaki hedefleri falanmı gösteriyor eğer böyleyse hangisi ön tarafı hangisi arka tarafı neyi kastettiğimi anlamanız için foto bırakıyorum

Teşekkürler.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#7
Arkadaşlar herkese iyi uçuşlar. Ccrp ile mk-84 bombası atıyorum zamanı geldiğinde pickle a basılı tuttuğumuz kısım varya bomba kendi otomatik düşüyor ve biz elimizi pickleden o zamanmı çekiyoruz yoksa biz elimizi pickleden çektiğimiz zamanmı düşüyor birde gbu 12 bombası hangi metod la atılıyo ?

Teşekkürler
#8
Arkadaşlar herkese iyi uçuşlar.Uçak gemisi, hava tankeri ve awacs uçağı ile  nasıl iletişime geçebilirim ?

(telsiz frekansları nerede yazar ve bu telsiz frekansları nereye girilir ?)

Teşekkürler.
#9
Arkadaşlar herkese iyi bayramlar iyi uçuşlar bir sorum olacak ramp start yaparken elec kısmındaki batt tuşunu main power a getirince uçak burnunu kendi kendine havaya kaldırıyor değişik birşeyler oluyor anlamadım açıkcası bu oluncada ben aşağıda kalıyorum hud u falan hiç göremiyorum sizce neden olabilir bu durumun nasıl önüne geçebilirim eskiden olmuyodu yeni olmaya başladı kendi kendine.

Teşekkürler.
#10
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Falcon bms atc sorunu
Mayıs 01, 2022, 01:06:24 ÖÖ
Arkadaşlar herkese merhabalar iyi uçuşlar bir sorum olacak kakış yaptıktan sonra veya yaklaşma yapmaya başladıktan sonra atc ile iletişime geçtiğimde bana şu şekilde komutlar veriyor:

"satan 5-1 turn right heading 3-1-5 climb to 5000 runway 2-7"

"satan 5-1 turn right heading 3-5-5"

bu vermiş olduğum örnek kelimelerdeki 3-1-5 veya 3-5-5 rakamları nedir ne işe yarar ve uçağın neresinde yazar ve gözükür bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?

Teşekkürler.
#11
Arkadaşlar herkese merhabalar,iyi uçuşlar.F-16 uçağımı çalıştırdıktan sonra IFF panelini normale getirince ana hata panelinde IFF hatası alıyorum sizce sorun ne olabilir yada ana hata panelinden nasıl kaybedebilirim ?İlgilenen herkese teşekkürler,iyi uçuşlar.

similasyon: BMS 4.35
Powered by EzPortal