Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Konular - Aday-Bürküt

#2
Katılan ve emeği geçen herkesin eline sağlık. Görev başarı ile tamamlanmıştır.

Dönüş yolundan ve inişten kareler...

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#3
Selamlar, Youtube'da #shorts videosuna denk gelmişsinizdir. Kısa kısa 1dk'lık videolar #shorts etiketi ile paylaşılıyor. Ben de bu fikirden yola çıkarak, hocalarımın da müsadesiyle, kısa kısa bilgi, rehber, ipucu, tüyo vs olacak şekilde bilgileri paylaşabileceğimiz bir bölüm açmak istedim. Burdaki amaç aslında hep gözümüzün önünde olan ama hiç bilmediğimiz (dikkat etmediğimiz, yeri gelmediği için kullanmadığımız vs) sistem ve/veya düğmeler ile ilgili kısa bilgiler vermek olacak.

İlk gönderimim de "HSD" ile alakalı olacak. Devamında da müsadenizle devam edebiliriz.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

HSD ekranında uçağımızın etrafındaki ilk dairede bulunan çizgiler yönümüzü göstermektedir. Burdaki kırmızı çizgili bayrak kuzeyi, mavi çizgili uzun çizgi ise güneyi göstermektedir. Yani HSD ekranından hangi yöne gittiğimizi de görebiliriz.

(Not: Konu yanlış yerde ise tekrar düzenleyebilirim)

Kırımsız uçuşlar.
#4
Acemi Ocağı / 01.09.2021 Uçuş Programı Hakkında
Eylül 01, 2021, 03:57:05 ÖS
Merhaba Değerli Hocalarım ve Arkadaşlar,

Hocalarımızın da müsadesiyle, 01.09.2021 (Çarşamba) günü saat 21:00'de, forumdaki herkesin katılabileceği şekilde bir uçuş planlanmaktadır. Saat 21:00 (TSHKK TeamSpeak kullanılacaktır) Briefing olacak şekilde katılımınızı rica ederiz.

Not: Katılım için üye olmak yeterlidir.
#5
Acemi Ocağı / 29.08.2021 Uçuş Programı Hakkında
Ağustos 29, 2021, 01:12:59 ÖÖ
Merhaba Değerli Hocalarım ve Arkadaşlar,

Hocalarımızın da müsadesiyle, 29.08.2021 (Pazar) günü saat 20:00'de, forumdaki herkesin katılabileceği şekilde bir uçuş planlanmaktadır. Saat 20:00 (TSHKK TeamSpeak kullanılacaktır) Briefing olacak şekilde katılımınızı rica ederiz.

Not: Katılım için üye olmak yeterlidir.
#6
International Events / Battle For Kuwait War Event
Temmuz 22, 2021, 06:26:58 ÖS
Merhaba,

Belki takip edenleriniz vardır, Falcon Online topluluğu "Battle For Kuwait War" etkinliği için kayıtları açtı. İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. kayıt olarak isminizi yazabilirsiniz.

Örnek olarak;

Eilisttraee (isim)
Lonewolf    (tekil veya grup ismi)
Blue        (taraf)

Şimdilik sadece kayıtlar açık, etkinlik zamanı ve detayları ileride paylaşılacaktır. Detaylar geldikçe burdan güncelleme yapabilirim. İlgilenen arkadaş / hocalarıma duyrulur.

Videoyu da ayrıca paylaşıyorum.


Not: Konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır, öyleyse affola.
#7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Furball Hk.
Temmuz 05, 2021, 12:26:12 ÖS
Selamlar,

Değerli hocalarıma sormak istediğim bir soru var; düşman unsurları ile dost unsurların angajman halinde olduğunu varsayalım. Bizim de onların bulunduğu lokasyona doğru ilerlediğimizi varsayalım.

IFF Checklist ile bölgeye yaklaşırken Awacs da bize "Furball" uyarısı vermiş olsun. Bu noktada nasıl davranıyorsunuz ? Yani ortalık karışmış, dost düşman birbirine girmiş durumda, biz bölgeye yaklaşıyoruz, zaman da daralıyor çünkü dost birimleri kaybedebiliriz. Bu duruma yaklaşımınız nasıl oluyor ? 
#8
Merhabalar, konu adından da anlaşılacağı üzere hocalarıma sorum "Ground Attack" görevleri için hangi silah/bombalar hangi hedeflere karşı etkili olmasıyla ilgili görev veya rehber var mı ? Örnek olarak SAM rampaları için genellikle HARM kullanıyoruz sanırım, fakat bazı SAM tiplerine Maverick bile atabiliyoruz. Sınıflandırma yapmak mümkün mü ?

Bir görevde hem hareketli hem sabit olarak yerden havaya füze sistemleri ve tanklar olması durumunda silah seçimini nasıl yapıyorsunuz ?

Şimdiden teşekkürler.
#9
Acemi Ocağı / Logitech Extreme Pro 3d
Nisan 02, 2021, 09:47:30 ÖS
Merhabalar,

Logitech Extreme Pro joystick için tuş kombinasyonu hakkında bir sorum olacak. Joystick üzerindeki herhangi bir tuşu "Modifier" olarak kullanmak mümkün mü ? Yoksa tüm tuşları sadece birer kere mi kullanabiliyoruz ? DCS'de buna imkan veriyor, dolayısıyla Shift + Ctrl + Alt tuşlarıyla birlikte daha çok komut kullanabiliyoruz. Falcon BMS'de bu mümkün mü?

Bir de örnek olarak klavyeden "Shift" + Joystick Button 1 gibi bir kombinasyon yapabiliyor muyuz ?

Teşekkürler.
#10
Acemi Ocağı / Yeni Başlayan - Yeni Üye
Mart 25, 2021, 02:31:04 ÖS
Merhabalar, İsmim Eren.
Forumunuzda çok yeniyim. BMS ile de uzun süre önce tanışmıştım fakat F16 sevdamın tekrar parlaması sonucu yeniden indirerek oynamaya başladım. Eğitim görevlerini tamamlamaya çalışıyorum ama dediğim gibi daha başındayım. Cold start-up, taxi-take off şimdilik tamam gibi fakat düzgün bir şekilde inmeyi beceremedim :/. Birkaç sorum olacak size, şimdiden teşekkürler.

- Eğitim görevlerinde "HUD" ekranında Airspeed ve Altitude (kare içinde sağ ve sol kısımlardaki göstergeler) görünmüyor. Bunun sebebi benim açmadığım bir sistem mi yoksa görev uçağı ile mi alakalı ?

- Weapon Delivery Planner ile biraz uğraştım. Özellikle Steerpointler arası optimum hız ve irtifa bilgilerine göre uçuşu tamamlamak istedim. ICP ekranında, CRUS bölümünde M_SEL yaptım, HUD ekranında hız göstergesinin yanında "<" şeklindeki bölümü açarak hızlı mı yavaş mı uçtuğumu görebiliyorum. Fakat her seferinde çok hızlı olduğumu gösteriyor. Eğitim uçuşunda zamanından önce Take-Off yaptığım için mi zaman çok uzun oluyor da bana çok hızlı gittiğimi gösteriyor ? Mantığını anlamak için soruyorum. Zamanından önce takeoff yaparsam görev saati ile (youtubeda bir videoda anlatılmıştı) yada diğer saat ile oynayamak mı gerekiyor ?

- Yine bir deneme uçuşunda farkettim. HUD ekranından zeminde bir yeri "MARK" ile işaretleyebiliyorum. Ona bir atış yapmak istediğimde target olarak nasıl seçebilirim ?

Çok teşekkür ederim tekrardan. Mümkün olursa eğitim uçuşu da yapmak isterim.
Powered by EzPortal