İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Konular - Mezzaluna

1
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Kamera Kayması
Eylül 04, 2021, 04:59:41 ÖS
Tam da campaignde interception gelmişti kalktık ve sonra radar altimetresini açma tuşuna bastım ve İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
(İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.).
Nedense kamera bir anda aşağı kaydı ve önümü dahil göremiyorum kısayolu var mı acaba :D
2
Acemi Ocağı / Eğitim Programı
Temmuz 14, 2021, 10:34:19 ÖS
Merhaba hocalarım biliyorum bu yorumu belki yüzlerce veyahut binlerce kez duymuşsunuzdur nereden başlayabilirim diye. Evet biliyorum biraz burnumuzu sürtmeliyiz konuları didiklememiz lazım ve ayrıyaten ellerinize sağlık güzel bir eğitim programı oluşturmuşsunuz. Fakat yeni başlayan birisi için çok karmaşık ve dağınık geldi mesela "sa" lar ya da görev oluşturma gibi ilk başlarda bilse de çok işine yaramayacağı şeyler var bunu kokpit bilgisi, temel uçuş bilgisi, navigasyon, pod eğitimleri gibi olsa çok daha iyi olur(Bunlar sadece birer öneridir şimdiden teşekkür ederim. Ayrıyaten biliyorum herkesin çok zamanı olmuyor ve bunların hepsi gönüllü yapılıyor, herkesi tebrik ederim. Ama çevremde birkaç arkadaşım var hepsi meraklı fakat hiçbiri mesela benim kadar araştırmak istemediği için yarı yoldan döndü. Ben çabalıyorum umarım istediğimi elde ederim. Tekrardan teşekkürler.)
3
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Filolar
Temmuz 14, 2021, 09:38:04 ÖS
Merhaba hocalarım mesela 121. filo arı komutanlığı TSHKK bünyesinde mi yoksa kendilerine ait sayfaları var mı çünkü bulamadım ve bağlı olmayan ve olan filoların bir listesi var mı acaba?
4
Merhabalar campaign de uçuş yapıyorum. o kadar bilgili olmadığım için 2 uçaklık bir pakette 2. uçuşu seçiyorum. Angajmana girince 1. uçak ile ayrılıyoruz angajman bittikten sonra formasyon komutu veriyor ama kendi kol  uçağımı bulamıyorum. AWACS'tan da vector to packet isteyince de mesela escort görevindeyim diğer uçaklara vektörlüyor kendi kol arkadaşıma değil şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
5
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Filolara giriş
Haziran 26, 2021, 11:19:41 ÖS
Merhaba ts'ye gelsem istediğim filoya başvuru yapabilir muyum yoksa beni inceleyip mi ekliyorsunuz
6
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Filolar
Haziran 23, 2021, 11:54:39 ÖS
Merhabalar öncelikle ufacık bir sorum olacak sitenin forum sağlayıcısı mı değişti?


Diğer sorum ise aktif olarak falcon bms de uçan filolar hangisi acaba?
7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Blank
Nisan 18, 2021, 03:21:26 ÖS
Merhaba hocalarım A-A ya da A-G moda geçince MFD'ler de blank yazısı çıkıyor ve chaff, flare atamıyorum. Foruma baktım biraz ve Pars hocamın konusunu gördüm fakat dosyanın linki kırılmış ya da indirilmiyor. Bunu buraya mı yazmam lazım bilmiyorum.(Daha önce forum tecrübem olmadı cahilliğimi mazur görün). Eğer isterseniz konuyu silebilirim.

Edit: Dosyayı bilgisayardan indiremedim bende telefonumdan indirip bilgisayarıma aktardım sorun çözüldü
8
Ekte bıraktığım sol alttaki hud'u nasıl açıyoruz acaba hangi kombinasyon ile

Link kaldırıldı-moderasyon.

Kırımsız uçuşlar dilerim!
9
Hocalarım Discorda geçsek daha iyi bir ses kalitesi daha güzel bir arayüz vb. özelliklerden falan faydalanırız. Geçmemizin bir nedeni mi var yoksa kişisel istek mi?
10
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Başvuru
Nisan 17, 2021, 07:39:54 ÖS
Merhaba başvuru şartlarında 150 konu sahibi olmak yazıyor. Acaba yaptığımız ileti sayısımı oluyor bu?
11
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Key Dosyası
Nisan 16, 2021, 06:23:36 ÖS
Bir konulara göz attım da göremedim eğer gözden kaçırdıysam affınıza sığınıyorum hocalarım;

Oyuna yeni başladım Logitech Extreme 3D Pro aldım ve yeni başlayan birine uygun bir key dosyası arıyorum Keystrokes uygun mudur yada başka bir tavsiyeniz var mıdır acaba
12
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Pilot Vücudu
Nisan 15, 2021, 08:02:11 ÖÖ
Merhaba sayın arkadaşlarım,

Buralarda yeniyim umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Falcon BMS 4.35 kullanıyorum. Galiba yanlış bir tuş kombinasyonu yaptım ve pilot vücudunu açtım. Tabii ki artıları olduğu gibi eksileri var. Çok güzel bilgilere erişebildiğimiz gibi görüşüde kısıtlıyor. Ve TrackIR veya benzeri bir şey kullanmadığım için kokpit görüşümü kısıtlıyor. Ve nasıl kapatacağımı bulamadım. Eğer bir yanlışım olduysa affola. Şimdiden teşekkür ederim :)
13
Falcon BMS Eğitim / Pilot Eğitim Programı Sorunu
Kasım 05, 2020, 07:28:07 ÖS
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim eğer yanlış yere konu açtıysam özür dilerim,
Programı indirdim kurdum ve açtım eğitime giriyorum döküman açılıyor fakat 20 saniye sonra falan döküman kapanıyor ve ana sayfaya dönüyorum.

Edit: Arkadaşlar Adobe PDF Reader'den kaynaklı bir sıkıntıymış kaldırıp tekrar kurunca düzeldi
Powered by EzPortal