Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Konular - Jackson

#1


İspanya'da yaşanan ekonomik kriz nedeni ile Savunma Bakanlığı savaş uçaklarının bir kısmını toptan satışa çıkardı. Uçakların hepsine bir kalemde teklif verecek ülkelere ise büyük indirim yapılacağı belirtildi.
El Pais gazetesinde yer alan haberde, Albecete üssü'nde konuşlandırılan Mirage F-1 uçaklarının bakımları için Savunma Bakanlığından yeterli bütçe ayrılamadığına işaret ederek bu savaş uçaklarının satılmasına karar verildiğini yazdı.

SON BAŞVURU TARİHİ 1 OCAK 2014

Bakanlığın 19 Mirage F-1 savaş uçağı için yaklaşık 38 milyon avroluk bir fiyat belirlediğini vurgulayan gazete ihale için son başvurma tarihinin 1 Ocak 2014 olarak belirledi. Yetkililer, savaş uçaklarının bakımlarının çok pahalıya mal olduğunu vurgulayarak ya sürekli bakıma tabii tutacaksınız ya da paslanıp hangara çekilmek zorunda kalacaklar, bütçe olmayınca en iyi yol bunları elden çıkarmak sözleri ettiler.

TEKLİF VEREN ÜLKELER

El Pais gazetesi, Mirage F1 ler için daha şimdiden Mısır, Arjantin ve Ekvador ülkelerinden teklifler geldiğini de kaydetti.

Pamuk eller cebe diyoruz o zaman  ;D
#2
İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

Diyarbakır'da bulunan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nda şu saatlerde hareketli anlar yaşanırken 6 adet savaş uçağı 'acil' koduyla Suriye sınır hattına doğru havalandı

Diyarbakır'da bulunan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssünden havalanan 6 adet F-16 savaş uçağı, Suriye sınırında keşif uçuşu yapmak için havalandı. Savaş uçaklarının havalanma sebebinin ise Suriye-Türkiye sınır hattında hareketliliğin tespit edilmesi olduğu öğrenildi. Savaş uçakları, acil koduyla havalanarak sınır hattında keşif uçuşu yaptı. Savaş uçaklarının tam mühimmat havalandığı belirtilirken, olası bir ihlalde vurma yetkisinin olduğu öğrenildi. Keşif uçuşu şu saatlerde de devam ediyor.
#3
Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Erten'in Yüksek Askeri Şura üyeliğine atanmasıyla birlikte Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Korgeneral Akın Öztürk getirildi. Gümüşhaneli Korgeneral Öztürk kimdir?

Hava Kuvveteri'ne Gümüşhaneli komutan
Korgeneral Akın Öztürk, 1952 yılında Gümüşhane'de doğdu. 1971'te girdiği Hava Harp Okulu'ndan 1973 yılında mezun oldu. Teğmen rütbesini taktıktan sonra 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda ve arkasından Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda pilotaj ile Harbe Hazırlık Eğitimlerini tamamladı.

1975'te kıta görevine başladı. 1985'e kadar farklı filolarda kol uçuculuğu ve kol komutanlığı görevinde bulundu. 1987'de kurmay olarak Hava Harp Akademisi'ni bitirdi. Ardından 131'nci Filo'da Eğitim Subaylığı yaptı. F-16 uçağına geçerek Ankara Akıncı'da 141'inci Filoda Harekât Eğitim Subaylığı ve arkasından 141'inci Filo Komutanlığı görevlerini yaptı.

İSRAİL ASKERİ ATEŞESİ OLDU

Karargah görevinde ise Öztürk Hava Kuvvetleri Eğitim Dairede Plan Subaylığı, Uçuş Eğitim Şube Müdürlüğü yaptı. Kurmay Albay rütbesinde İsrail'de Askeri Ateşesi olan Öztürk, tekrar kıta görevine F-16 üssü olan Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Harekât Komatanlığı'na atandı.

2000'DE GENERALLİĞE YÜKSELDİ

Akın Öztürk, 2000 yılındaki YAŞ kararları ile Tuğgeneralliğe terfi etti. Ankara'da karargahta Eğitim Daire Başkanlığı'nda iki yıl görev yapan Öztürk, tekrar kıta için Balıkesir'deki 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'na atandı.

Tuğgenerallikle 4 yıllık görevinin ardından 2004'te Tümgeneral oldu. Sırasıyla 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı, 2. Ana Jet Eğitim Merkezi Komutanlığı ve ardından da İstihbarat Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Bir yıllık uzatmanın ardından 2009'da Korgeneralliğe terfi ettirildi. Bu görevde ise 2011'e kadar Diyarbakır'da 2. Hava Kuvvet Komutanı oldu. Son iki yıldır ise Hava Harp Okulu, eğitim uçuşlarının yapıldığı 2. ve 3. Ana Jet Üs Komutanlıkları'nın bağlı olduğu Hava Eğitim Komutanıydı.

İyi derece İngilizce bilen Korgeneral Akın Öztürk evli ve iki çocuk babası.
Kaynak : İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#4


Bildiğiniz üzere uzun bir süre önce Dixie7 hocam Yzb. Yusuf Kurt'u  TSHKK teamspeak adresine davet etmişti. Fakat kendisinden geri dönüş olmamıştı. Kendisinden tekrar rica ettim, kendisi beni kırmayıp salı günü 19.00 için tarih verdi. Kendisine sonsuz saygı ve teşekkürlerimi iletiyor, salı günü saat 19.00 da tüm TSHKK ailesini telsizde bekliyorum :)
#5
Avusturya/Zeltweg AirPower 2013 etkinliklerinde Türk Yıldızlarının da katıldığı bir gösteri icra edilecektir. Türkiye saati ile 17.30 da Türk Yıldızlarını bu linkten canlı olarak izleyebilirsiniz.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#6
Kutlamalar ve Tebrikler / Berat kandiliniz mübarek olsun.
Haziran 23, 2013, 01:10:55 ÖÖ
En içten dileklerimle başta TSHKK ailesinin olmak üzere tüm müslüman aleminin Berat kandilini kutlarım. Allah hep birlikte, nice kandiller nasip eder inşallah.

Kısa bir bilgi derlemek istedim. Alıntıdır.

Berat (Berâet), İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.'da temize çıkma anlamına gelir. İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerdeİçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. yakılmasıyla kandil adını almıştır.
Müslümanlar bu geceyi ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi olduğuna inanır. Bu konuda İslam peygamberi Muhammed'in bir hadisi vardır: "Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah-u Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: 'Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur." (İbn Mâce)[kaynak belirtilmeli]
Ayrıca Berat gecesi, Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Buna "inzâl" denir. İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.'nde ise Peygamber'e ilk kez ve parça parça indirilmeye başlanmıştır. Buna da "tenzîl" denir.
#7
Bilgisayar ve Teknoloji / Counter Strike açılmıyor.
Haziran 10, 2013, 01:31:53 ÖS
Merhaba arkadaşlar. Oyunu merak ettiğim için bi kurayım dedim. Kurdum, oyunu açtım, karşıma uptade ekranı geldi ve oyna tuşuna tıkladım. Fakat her nedense oyun açıldıktan sonra counter strike online diye bir yazı geliyor ve öyle kalıyor. Sadece arka planda müzik çalıyor o kadar. Normalde oraya üye girişi ekranı gelmesi lazımmış fakat bende üye girişi ekranı gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
#8
"Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir." (İsra Suresi, 1)

Bu mübarek gecede Allah hepimizin dualarını kabul eder inşallah. Tüm TSHKK üyelerinin ve personel abilerimin Miraç Kandilini kutlarım.
#9
Richard Marcinko'nun yazdığı rogue warrior kitabına ulaşmam lazım. Fakat bir sorun var, bu kitap 1993 basımlı :D kitap İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun. gibi yerlerde var fakat türkçe değil. bu kitabı türkiyede, türkçe bir şekilde hangi kitapçılarda bulabilirim, nerelerde satılır bir bilgisi olan varmı ?

Bu arada Richard Marcinko'dan bahsedeyim biraz, bu amcamız (73 yaşında şu an) eski bir amerikan navy seal komandosudur ve gelmiş geçmiş en iyi navy seal komandosu olarak biliniyor. Zamanında Amerikan Hükümeti'nin isteği ile Red Cell takımını kurmuştur. Bu takımın amacı, amerikan üslerinin güvenliklerini test etmektir. Red Cell takımı, ulaşılması imkansız denilen nükleer denizaltılara, gemilere ve hatta Hava Kuvvetleri 1 başkanlık uçağına bile sızmıştır.

Kitap, bu amcamızın otobiyografisi niteliğinde. Ayrıca, bu bahsettiğim bilgilerden de azar azar kitapta mevcut. Yani bulduğum zaman elden düşürmeyeceğim :D
#10
Bugün Hezarfen Havaalanı'nda tshkk olarak mini bir zirve yaptık diyebilirim :) burada sanal olarak tanıştığım bir çok hocamla, ağabeyimle tanışma fırsatı bulduğum için de ayrıca bir mutluyum. Tabi sonuç olarak ağır derecede amele yanığı olmaktayım ama buna değdi :D fazla uzatmadan açılışı SoloTürk'ün fotoğrafları ile yapıyor, iyi seyirler diliyorum.

Ve tshkk hezarfen ekibi karşınızda :)bu fotoğraftan sonra -3 g'lik bir hareket yapılmıştır.
#11
merhabalar. uçak gemisinde iniş kalkış çalışırken başarılı bir şekilde inebiliyorum, fakat kalkışa gelince shift + 3 yada 2 olması lazım o tuşları denediğim halde hiçbir hareket olmuyor. asıl sormak istediğim shift +3 yada 2 nin ayarlardaki ismi nedir ? yani kısacası uçak gemisinden nasıl kalkabilirim ?

şimdiden teşekkürler.

düzeltiyorum tuş kombinasyonu shift + k imiş ama onuda denedim ded ekranını açıp kapatmaya yarıyor.
#12
Konusuz Konular / İniş Kavgası
Ağustos 24, 2012, 06:06:59 ÖS
Değerli hocalarım, ben sivil havacılıkla fazla ilgilenmediğim için bilmiyorum ama burda kule mi haklı ? Yoksa pilot mu ?


http://www.youtube.com/watch?v=hPSNYkmn-Vc#
#13
Arkadaşlar kendi yaptığımız serbest bir uçuştur. Öbür görev uçuşu ile alakamız yoktur.

Tüm katılan arkadaşları tebrik ediyorum. Bozkurt32 hocam, Kutay hocam, AkreP_Arda, AtmacaA.
#14

deep strike paketi mühimmat attıktan sonraki mekan görüntüsü ;ve görev bittikten sonraki kol inişi. Ripper hocam, Sky hocam ve Trmonarch hocam.En önde Ripper hocam, dumanla gelen Trmonarch hocam, en sonda ise Sky hocam.


ve eve dönmenin mutluluğu :)
#15
Forumda bu tersaneyi bombalayan birçok resim görmüştüm. Sonunda banada kısmet oldu :)


Buraya fotoğraf eklemek (nedense) heyecan verici :D raptorun kokpitinde bişey gözükmüyor ama hud dan vurdum buraları.
#16
Konusuz Konular / ABD ye Predator Serzenişi
Mayıs 23, 2012, 10:37:38 ÖÖ

Predatörlerin (füze atabilen insansız uçak) gelişinin gecikmesi üzerine, ABD Başkanı Barack Obama'ya serzenişte bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu: "Kendilerine şunu dedim: 'Eğer bunlar tehlikeli silahlarsa, F-35 daha tehlikeli, F-16'lar daha tehlikeli. Yani, biz Türkiye olarak F-35 alıyoruz, imalatında da ortağız. Kongre üyelerine de bunu böyle anlatmak lazım'. Yani bu kadar önemli müttefik olan bir ülkeye, kıskanç davranmamak gerekir, güvenmek gerekir. Bildiğiniz gibi Başkan Obama, Dışişleri Bakanı Clinton ve yardımcıları aslında ellerinden geleni yapmak için uğraşıyorlar. Aslında yönetimin tavrı olumludur. Kongre'yi iknayla uğraşıyorlar."


Kaynak ; İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
Powered by EzPortal