İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Mesajlar - 112-Ripper

1
Eagle Dynamics'in en iyi yaptığı şey pazarlama. Helal olsun adamlara. Türkiye'deki tosuncuklara kızamadığım gibi bunlara da kızamıyorum. Sadece tebrik ediyorum.
2
Vay be. İlgilenmediğimden kaçırmışım. Güzelmiş.
3
Eline sağlık. Eskiden biz de yapardık böyle model yerleştirmeleri falan ama LOD Editor lazımdı. Bu nasıl oluyor .bat ile?
4
Acemi Ocağı / Ynt: 4.35 TÜRKİYE HARİTASI
Ocak 08, 2022, 12:17:11 ÖÖ
Büyük harfle yazmak kurallara aykırıdır. Lütfen bir daha yapmayın.
5
Eğer borderless sorunu çözdüyse böyle kullan. Bu zaten bizim tavsiye ettiğimiz kullanım şekli. Çünkü bu şekilde hiçbir sorun olmadan alt+tab falan yapabiliyorsun. Arayüzde ekranın köşesinde kalması normal. Çünkü arayüzün çözünürlüğü 1024*768 ve yükseltilemiyor. Ben de böyle kullanıyorum.
6
Output çözünürlüğünün de yüksek olması önemli. 4.35'te bazen böyle bir sorun oluyor evet. Ama nasıl çözüldüğünü hatırlamıyorum. Aklıma gelen fullscreen ayarıyla oynayıp borderless falan yapabilirsiniz. User/Config klasörü içindeki d3d11.dsp dosyasını silebilirsiniz.
7
Hiç denemedim böyle bir şey daha önce.
8
Joystick Bölümü / Ynt: Freetrack Default Görünüm
Aralık 05, 2021, 07:11:24 ÖS
Çok kolay. Resetlemeden önce biraz koltuğa yayılıp boyunu kısalt yada koltuğunun yükseklik ayarı varsa onu azalt. Resetledikten sonra normal boyuna dön. Ben hep böyle yapıyorum.
9
Bazı haritalarda garip hatalar veya değişik konseptler olabiliyor. Olmaması gerek ama mümkündür.
10
Bence aldığın koordinatlarda sorun yoktur ama sen cursor ile oynadığın için koordinatla cursor arasında offset oluşuyordur. Her INS/GPS güdümlü mühimmat atışından önce FCR'de sağ altta yer alan CZ yani Cursor Zero tuşuna bir kere basmayı check-list gibi alışkanlık haline getirmeni öneririm.

Ayrıntılı bilgi için Docs klasöründe yer alan TO-BMS1F-16CM-34-1-1 dokümanının 173. sayfasındaki "System Delta and its effect on INS/EGI (Embedded GPS/INS)" bölümünü ve ardından gelen "Cursor Zero (CZ)" bölümünü okumanı tavsiye ederim.
11
Atatürk'ü anmak kadar anlamak da önemli. Umarım, her milli bayram ve 10 Kasım'da duygu yüklü reklam çektiren şirketlerimizin, sermayelerini reklamdan ziyade Kemalist nesiller yetiştirmek için ve Cumhuriyet'i korumak için de harcadıklarını gördüğümüz günler gelir.

Mandacılara, liboşlara, NATOtürkçülere, gafillere, hainlere rağmen bir avuç milliyetçi Kemalist olmaya devam edeceğiz.

Ruhu şad olsun!
12
Alıntı yapılan: erenuzel41 - Kasım 07, 2021, 01:44:33 ÖSAGM-88 i HAS modunda Table 1 den "2" rakamıyla search edip kilit atıp SA-2 ye ateşlediğimde radarın 50 metre sağını yada solunu vurması benim hatam mı? yoksa SA-2 bu esnada radarı mı kapatmış oluyor?

aynı prosedürle ateşleme rağmen bu her zaman olmuyor, HTS ile de aynı durum oluyor

S-75 ten kurtulması kolay 8.5nm den atış yapıyorum bu arada. Defansif manevrada ECM on ve chaff kullanıp kaçıyorum yani bana füze ateşliyor yine de zaman zaman HARM hedefi vurmuyor

AGM-88 de INS yedek güdüm sistemi neden var olmaz ki?Evet muhtemelen radar kapatıyor. Ya da bir ihtimal siz çok yakından atıyorsunuz. 8,5nm HAS modu için çok yakın olabilir. Çünkü her modun kendi uçuş profili var. HAS yani sensör modunda füze hedefin yerini bilmediği için arama yapmasını sağlayacak yatay uçuş için belli bir süreye ihtiyacı var.

Son olarak evet, HARM'da INS yok. İlk duyduğumda çok şaşırmıştım. Ama eski bir füze. Muhtemelen geliştirildiği dönemde INS/GPS güdüm teknolojisi daha gelişmemişti.
13
Ben de dizüstü bilgisayarımın biosuna bakmıştım secure boot var mı diye olmadığını görünce üzülmüştüm. Kolay bir alternatif yöntem olması çok güzel. Paylaştığın için teşekkürler kaptan. Peki bu özellikler olmadan yüklemenin bir riski var mı?
Powered by EzPortal