Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - Aday-Bürküt

#1
Alıntı yapılan: sahin01 - Haziran 05, 2022, 04:31:58 ÖSArkadaşlar bu videonun
2:50 saniyesinde sağ mfdde u ya basıp ekran geliyor ama bende bi türlü gelmiyor ve norma basınca exp olmuyor yardim edermisiniz.

Sağ Mav. ekranı seçili (SOI) hale getirdiniz mi ?
#2
Beyzade hocamın bahsettiği dokümanın ismi "BMS-Training" dokümanıdır. Oyun klasörü içinde Docs klasöründe bulunuyor. Aslında hem sim hem de uçakla ilgili tüm bilgiler bu klasörde bulunmaktadır.

Bence silahlara geçmeden önce, bahsettiğiniz Start-up, Taxi ve takeoff yapabildiğinizi düşünüyorsunuz fakat TCN ve ILS ile inişleri denediniz mi ? Ya da belirtilen zamanda belirli bir strpointte bulunmak için neler yapılması gerektiğini biliyormusunuz ? Havaalanlarına Chart ile nasıl iniş yapılır, hangi rota ve approach kullanılmalı gibi prosedürleri de denemelisiniz. Bu bahsettiklerim özellikle Hava-Yer saldırılarında koordinasyonlu bir şekilde hareket edilmesini sağlar.

Silahları da sırasıyla öğrenebilirsiniz.
#3
Skinler / Ynt: Falcon BMS 4.36 Skinler (Hunter Edit)
Mayıs 20, 2022, 02:23:26 ÖS
Eline sağlık hocam teşekkürler.
#4
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız Kutlu Olsun! Ve en önemlisi de daha nice bayramlara !
#5
Joystick Bölümü / Ynt: ExtremePro3D gaz kolu ayarı
Mayıs 06, 2022, 02:10:59 ÖS
Selamlar,

Aslında Air refueling sırasında hızı sabitlememelisiniz. Hatta uçağın sistemi, yakıt alırken uçağı otopilota almanıza bile izin vermez.  Mevcut irtifa ve hava şartlarında yakıt alırken, minimal şekilde hızı artırıp azaltmanız gerekebiliyor. Youtube'da gerçek havada yakıt ikmali videolarına (özellikle 360° olan videolarda) throttle ile nasıl ileri geri yaptıklarını daha rahat görebilirsiniz. 

Yakıt alırken minimal şekilde ileri geri ve sadece yükselme alçalma yaparak tanker ile formasyon uçmalısınız.
#6
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Ramazan Bayramı 2022
Mayıs 02, 2022, 03:56:19 ÖS
Aileniz, dostlarınız ve sevdikleriniz ile güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. İyi bayramlar
#12
Skinler / Ynt: Falcon BMS 4.36 Skinler (Hunter Edit)
Nisan 27, 2022, 08:29:07 ÖÖ
Eline sağlık çok güzel olmuş :)
#13
Selamlar,

Altta "IFF" ışığı hatası bilgisi yeralmakta. Oyun klasörü içindeki "TO-BMS1F-16CM-1" pdf'inde yazıyor.

The IFF caution light illuminates whenever there is a condition to prevent Mode 4 operation: IFF in standby; Mode 4 disabled; Mode 4 keys zeroed, RF switch in SILENT. The IFF caution light will also illuminate briefly whenever your IFF is unable to answer a Mode 4 query. Depending on your IFF settings an audio cue may also sound at the same time. This caution light does not trigger a MASTER CAUTION light.

Hocalarımın dediği gibi muhtemelen 3d ekranına geçmeden önce (takeoff, ramp start vs) data cartige yüklemiyorsunuz. Yani Comms, comms plan, iff, iff plan yapmadan uçuşa geçtiğiniz için IFF bilgileri uçağa yüklenmiyor ve dolayısıyla sorgulara cevap veremiyor.

Bir de 3d ekranda datacartige load etmeden önce iff norm yaparsanız da problem olabiliyor. İnternette takeoff dan sonra iff norm yapın diye okumuştum.
#14
Elinize sağlık hocam
Powered by EzPortal