İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Mesajlar - PLUS

1
yine sönük bir 19 mayıs geçirdik ah korona ah
2
Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın
Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapınthy uçağının trabzon pistinde taksi yaparken toprağa çıkması pilotun sonrasında inip lastiğe tekme atmasıydı 2008 antalya seferi.

:) Hahaha hayal bile edemiyorum

Bir de lanetli pegasus uçuşlarım var :D Diyarbakırdan gelip bizi antalyaya götürecek olan PC197 sefer sayılı uçakta olanlar var. Adamlar iniyor bizde gate önünde bekliyoruz uçağın içi gayet net gözüküyor olduğumuz yerde lan bir kavga çıktı polisler vs özel harekat vs vs meğer salağın biri üzerimde bomba var demiş. Yok gerçekten olsa ve o an patlatsa bizde arada kaynayacaz.

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

En berbatı ise yine o yıllarda Trabzon-Antalya seferi yapan ve egzoz sıcaklığı nedeniyle ciddi tehlike atlatan uçuşuydu. Antalya'ya o kadar uçakla gitmiş biri olarak öyle bir iniş hatırlamıyorum. Uçağın sol tarafındaydım kanadın iki sıra önü inişe deniz hattından başladı fakat bir sorun vardı :D uçak denize neredeyse sıfır uzun bir süre gitti ve biraz yükselik lara portun 4. katıyla hızalanmış şekilde indi Allah belasını versin :D üç gün aklımdan çıkmamıştı.

Daha sonra o uçak ve pilotu başka bir uçuştan haber konusu oldu.

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın
3
thy uçağının trabzon pistinde taksi yaparken toprağa çıkması pilotun sonrasında inip lastiğe tekme atmasıydı 2008 antalya seferi.
4
Korona nedeniyle katılamadığım ama ripperin videosuyla zevkini alacağımı umduğum uçuş.
5
Yorum yapacak yer kalmamış ki Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın
6
Türk Tarih Kurumu / Türk Tarihinde Filistin
Mayıs 15, 2021, 06:35:55 ÖS
Türk, Filistin ilişkileri özellikle 2000'li yıllardan sonra hamilik şekline bürünmüşse de Filistin ve Filistin halkıyla geçmişe dayanan bir mazimiz var. Bu mazide önemli gelişmeleri aşağıda aktarmak istiyorum.

1) Tarih 1882.
bundan 50 sene önce(1830'lar) filistin'de sadece 9000 olan yahudi nüfusu, padişah ve halife abdülhamid'in yahudilere toprak satışını yasaklamasına rağmen, filistinli arapların yahudilere toprak satması üzerine 50.000'e çıktı. bu sayede 1882'de filistin'de 2. yahudi yerleşimi kuruldu ve filistin'in bugüne gelinme sürecinin ilk adımları böylece atıldı.

2) Tarih 1915- kanal harekatı.
bu harekata halife'nin çağrısına uymayıp katılmamakla kalmayan filistinliler, türk askerine cephe gerisinden saldırmış ve türk askerini iki ateş arasında bırakarak 14.000 askerimizin şehit, binlerce askerimizin de esir olmasına sebep olmuştur.
bu harekatta bizi vuranlar ekseriyetle gazze'li araplardır.

3) Tarih 1917,
filistinli araplar,lawrence ile bir oluyor ve akabe baskını'na katılıyor, akabe'deki tüm askerlerimizi şehit ediyorlar.
bu kahpelik dolu icraatlarını da çöle lawrence'in rölyefini yaparak ölümsüzleştiriyorlar.

4) Tarih yine 1917.
kudüs filistinliler tarafından ingilizlere teslim ediliyor.

5 ) filistin bayrağı, balkan savaşları'nın hemen ardından, birinci dünya savaşı'nda vuruşmakta olan osmanlı devleti'ne karşı icat olunmuş 1914-18 (ingiliz nimeti) arap isyanları'nın resmi bayrağıdır.
(ki isyandan çok savaştırlar, osmanlı'nın birinci dünya savaşında harp ettiği, ve 13-14 yaşındakiler dahil sayısız fukara anadolu & rumeli çocuğu'nu kurban verdiği, halep ve basra'dan kabe'ye, filistin'den aden'e uzanan iki büyük cepheyi oluşturdukları söylenebilir.) (yılların ve dayanılmaz bir acının damıttığı mükemmel bir özet için bakınız yemen turkusu )

6) Tarih 1976,
filistinli iki terörist, yeşilköy havaalanı'nda israil uçağına binenlere ateş açtı. saldırıda dört kişi öldü, yirmi kişi yaralandı.

Devamını şu adresten okuyabilirsiniz

https://eksisozluk.com/entry/123274042
7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: BMS Gaz Pedalı
Mayıs 15, 2021, 01:36:43 ÖS
Daha önce kategori açıklamalarını okuyarak açmak istediğiniz konuyu ilgili kategoriye açmanız için uyarılmıştınız. Uyarıyı ciddiye almadığınız için modere ediyorum. Konu kilit doğru kategoriye taşındı !
8
Falcon 4.0 Allied Force / Ynt: Falcon 4.0 ve BMS
Mayıs 14, 2021, 06:21:46 ÖS
BMS bölümünden ilgili dosyaları indirip kurabilirsin.
9
Konusuz Konular / Ynt: Solotürk Gece Uçuş Gösterisi
Mayıs 14, 2021, 01:13:27 ÖS
Gece görüş gözlüğü dağıtılsın da istersin ?
10
Uyarı, kategorileri açıklamasına göre kullanınız. Aksi taktirde öncelikle uyarı sonra forumdan uzaklaştırma alıcaksınız.
11
donanımı kontrol et ayrıca steam üzerinden dosyaları denetle yapabilirsin.
12
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Ramazan Bayramı
Mayıs 13, 2021, 01:26:11 ÖS

Mutlu bayramlar
13
Duyurular / Şifre sorunu yaşayanlar için duyuru
Mayıs 13, 2021, 12:37:09 ÖÖ
Değerli üyelerimiz,

Sitemizde bir bakım çalışması yaptık ve özel bir karakter grubuna geçtik. Şifrenizde türkçe karakterler varsa ve giriş yapamıyorsanız lütfen şifremi unuttum kısmından şifrenizi sıfırlayınız.

İyi Forumlar.
14
işlemci sıcaklığını ve hdd durumunu denetleyebilirsin en azından donanımsal olup olmadığını anlarsın. Orjinal mi bu arada ?
15
duruyor mu donuyor mu ? sistem gereksinimlerini bilgisayarın karşılıyor mu ?
Powered by EzPortal