İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Weasel

Sayfa: [1] 2 3 ... 6
1
Video Paylaşımı | Havacılık Videoları / AKINCI Belgeseli
« : Mayıs 25, 2020, 12:55:10 ÖS »
Çok getirisi olan bir proje kritik görevlerde pilotlarımızın güvenliği, muharip uçaklarımızın görev ömürlerini uzatması, dışardan ithal ettiğimiz uçak parçaların daha azalmasına ve paramızın ülke içinde değerlendirilmesine olanak sağlayacaktır. Taktik açıdan bakarsak hava-hava ve ağır kara mühimmatları taşıyabilmesi sebebiyle herhangi bir çatışmada öncü olarak kullanılabilir. Nasıl olsa kökü bizde :D

2
Falconda bazen irtifanın önemi olmuyor. Misal Sa6 size su altından taaruz edebiliyor veya bir Sa3 size binaların temelinden savurabiliyor.

Haklısınız hocam bir haritada Sa-6 +35 feette vuramıyorken başka bir haritada 40 binde vurabiliyor. Bunlara karşı yükün bir kısmından feragat edip hss yi 9-3 yönleri aralığında tutarak ilerlemek bazı durumlarda işe yarıyor gibi.

3
"Bu sistemlerin radar menzilinde olan bir bölgede nasıl görev icra edilmeli?"

El-cevap: Füze tavan irtifasının üzerinde kalınarak.
+1 :D

4
Merhaba,

Simülasyonlarda karşımıza çıkan hareketli ve tek bir platform halinde olan hava savunma sistemlerine karşı nasıl bir yol izlenmeli, nasıl kaçınmalı ve bu sistemlerin radar menzilinde olan bir bölgede nasıl görev icra edilmeli?

Bahsettiğim platformlara örnek olarak Sa-15, Sa-17 Sa-19 ve Sa-22 gösterilebilir. Bu sistemlerin en önemli özellikleri mobil ve tek platform (radar, kontrol, silah) oldukları için sürpriz bir şekilde aniden belirebilmesi. Diğer özellikleri ise bazı füzeleri tespit ve imha edebilmeleri.

Sizlerden ricam deneyimlerinizi bu başlık altında aktarmanız en ufak bilgi dahi hepimizin işine yarayacaktır. Teşekkürler.


5
Aggressor filo ile ambushcap çalışması :)

Bu filodaki uçaklar rwr'da Mig 29 gibi görünüyor.

6
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ramp Start Checklist PDF'si
« : Mayıs 11, 2020, 03:18:28 ÖS »
Forumda bir link vardı ama patlamış.

https://we.tl/t-CY6H7TJ59l

Buradan indirebilirsiniz.

bozuk linkin forum adresin verirseniz düzeltiriz.

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-egitim/falcon-bms-ucak-calistirma-egitimi/

Bu başlıkta ikinci sıradaki linkte pdf dosya vardı hocam o gitmiş.

7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ramp Start Checklist PDF'si
« : Mayıs 11, 2020, 03:19:56 ÖÖ »
Forumda bir link vardı ama patlamış.

https://we.tl/t-CY6H7TJ59l

Buradan indirebilirsiniz.

9
Gözünüz şenlensin.

Fotoğraflarınız çok güzel :)

Üzerinde değişiklik yapıyor musunuz? Yoksa ham hali mi bunlar ben ne kadar ayarları yükseltsem de kırık çizgileri ve bazı yerlerdeki pikselleri düzeltemedim.

11
Havacılık ve Savunma / HİSAR-A seri üretim süreci başladı
« : Mayıs 07, 2020, 07:52:14 ÖS »
Çok önemli bir adım umarım devamı gelir.

12
Yunan hava sahası dediği de Atina FIR sahası. Yani aslında uluslararası hava sahası fakat sivil trafik için Atina tavsiyeli bölge. Sivil trafik herhangi bir kazayı önlemek için giriş çıkışlarda izin almak zorunda fakat bu hat bir egemenlik hattı olmadığı için askeri uçaklar izin almak zorunda değil. Askeri uçaklar gerçekten Yunan hava sahası olan, karaların ve karasuların üzerine denk gelen yerlere girerken izin almak zorunda. Zaten haberde orta Ege diyerek olayın yaşandığı yerin uluslararası hava sahası olduğunu itiraf etmişler.

Ayrıca bu olay Yunan Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı'nı taşıyan helikopteri bizim uçakların teşhis ettiği sıralarda yaşandığı yazılmış. Yalanınızı skm. 😀
Bunlar egeyi kendilerine ait sandıkları için İzmir'den çıktığımız anda tacize başlıyorlar. Birde tek taraflı 12 mil mevzusu var. Bizim geçmişte 6 milde yaptığımız hatayı tekrarlarız zannediyorlar.

14
 :D :D :D Geçen ki olaydan sonra hemen algı yapmaya başlamışlar. Eşekler adam olur bunlar olmaz.  ;D

Sayfa: [1] 2 3 ... 6