Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - ---YILDIRIM---

#1
Henüz resmi olarak bir doğrulama gelmese de MİG 29 savaş uçağı kullanan Ukraynalı genç bir pilotun tek başına 6 Rus savaş uçağını vurarak düşürdüğü iddia edildi. "Kiev'in Hayaleti" tüm Ukrayna'ya umut oldu.
Rusya, son derece modern silahları ve uçak teknolojisi ile Ukrayna'da çatışmaları devam ettirirken hava üstünlüğünü halen ele geçirememesi uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

Savaştan önce Rus ordusuna kıyasla çok daha güçsüz olduğu yorumları yapılan Ukrayna ordusu Ruslara karşı direnirken, ülkede bir şehir efsanesi de ortaya çıktı. Bu isim ise "Kiev'in hayaleti" lakaplı bir MİG-29 kullanan Ukraynalı pilot. Kimliği açıklanmayan bu pilot, açıklamalara göre tam 6 tane Rus savaş jetini düşürdü.

TEK BAŞINA 6 JETİ İNDİRDİ


Tek başına, iki adet SU- 35, bir SU-27, bir MİG 29 ve iki SU-25 düşürdüğü belirlenen pilota "Kiev'in Hayaleti" ismi verildi.

"Kiev'in hayaleti"nin varlığı henüz doğrulanmadı ama Kiev semalarından 7 Rus uçağının düşürüldüğü de kayıtlara geçen bir gerçek

Kaynak:İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.Geçerli bir eklenti ID'si değil.Geçerli bir eklenti ID'si değil.
#2
alındı
#3
Konu çözülmüştür grraphicsten pilot body işaretlediğinizde alt c:p yapmanıza gerek yokmuş
#4
Falcon bms te pilot vücudunu bu konuda bahsettiği gibi
(İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.)
ayarlardan-graphicsten-açtım. Fakat konuda belirtilen alt c:p kombinasyonu bms tuş konfigürasyonunda varken keystrokersta yok bunu nasıl aktarabilirim
#5
DCS World Türkiye / Ynt: DCS SU-33 kokpit switchleri
Aralık 25, 2020, 06:25:15 ÖS
Bazı uçalarda düğmeler modellenmemiş bunu bilmiyordum. Biraz araştırmadan sonra gerçektende hiçbir düğmenin aktif olmadığını gördüm
alacak olan arkadaşlar bunun hangi uçaklar için geçerli olduğunu öğrensinler ve bunu göze alarak para versinler.
Teşekkür ederim
#6
DCS World Türkiye / DCS SU-33 kokpit switchleri
Aralık 25, 2020, 05:01:48 ÖS
DCS indirdim ve indirimlerden faydalanarak su-33 aldım. Su-33!ün tüm switchlerinin modellenmediğini biliyorum fakat mouse ile switchlerin üzerine geldiğimde hiçbir switch tepki vermiyor tıklasamda switchler kullanılamıyor. TF-51' de ise mouse ile switchler arasında uyum var yani çalışıyor. Yabancı forumlarda gördüğüm tüm yöntemleri denedim fakat hiçbirinin yardımı olmadı.
Ne yaparsam düzelir.
Teşşekür ederim
#7
Falcon BMS Falcon bms veritabani sorunu

Sorun Türü :         Yazılımsal
İşletim Sistemi :   Windows 10
Detay :


Model uçaklara karşı ilgim var bende 1/6-1/7 oraninda Model F16 yapmak istiyorum.F16 nin kesitsel cizimlerini internetten buldum ama falcon bmsin veritabanin bu is icin cok uygun oldugunu dusunuyorum.
Kisacasi Falcon bms te F16 nin (block/model farketmez)   
Boyutlari ve ara kesitlerini bulabilecegim yer var mi ?#8
radara yakalanmiyor... peki isi gudumlu füzelerle vurulamazmi veya bu ucak düşürülemezmi
#9
sinir kapıları 3D olabilir
sinirlardaki askeri bolgelerde 3 d olabilir
#10
hocam kusura bakmayın biraz spamlıyor gibi oluyorum ama ... :D sorunu halletim falconu tekrar silip kurdum zannedersem  sorun şundan kaynaklanmaktır :
** config dosyasını simi silerken kopyalamıştım yükleyince tekrar confiği yerleştirdim
**ghost hocanın yaptığı https://www.turkishairforce.org/falcon_bms_kurulum_eklenti_yama/falcon_bms_433_pars_atmaca_yarasakartal_ceylan_skin_dosyas-t21532.0.html
skini yüklemiştim olmadı uyuşmadı updateler heralde

yardımınız için çok teşekkür ederim...
#11
maalesef her iki durumdada olmadi
#12
karşılatığım soruna tekrar döndüm ilk başta açılıdı ondan sonra bunu demeye başladı zaten ilk karşılaştığım sorunda buydu
4.32 de sorun olmuyor bunda oluyor ne oluyorsa uyumlulu yönetici olrak çalıştırma 640x480 hepsini denedim olmadı sorun ne olabilir sağolun

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#13
sorun çözülmüştür : uninstalldan sim kurulu değil olarak gösteriyordu manuel olarak kayıt defterinden ve c: den dosyaları sildim yeniden kurunca oldu teşşekür ederim.
#14
Merhaba, Falcon BMS 4.33'i kullanıyorum. aşağıda sistem özelliklerim ve karşılaştığım sorunu yanıtlanmak üzere sizlere gönderiyorum. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Sistem Özelliklerim.
İşletim Sistemi : Windows 10 64 Bit
Ram : 4
İşlemci : I3
Ekran Kartı : gt 840 2 gb

Sorunum Aşağıdaki gibidir.

falcon bms 4.33 ilk başta açılmamaya başladı bende silip tekrar kurayım dedim silemedim ama yeni bir 4.33 kurdum sonra yeni olan simi eski simin olduğu yereatıp "var olan dosyalarla değiş" dedim.(eskiyi silemeden yeniyi kurdum) ssonra başlattım simi launcher dan launch dediğim anda böyle bir yazıyla karşılaştım. simi nasıl tamamen silebilirim yada bu sorunu nasıl çözerm teşekkürler.
İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.
#15
https://youtu.be/zKLVGaeNDEg
videonun ortalarina doğru iki kisi olarak kulllaniliyr F16D
Powered by EzPortal