İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Mesajlar - Falcon78

1
bilgi için teşekkür ederim farklı bir şey soracaktım yanlış hatırlamıyor isem AGM 154 mühimmatları bms 4.32'de wpn'den görüntü alarak atıyorduk 4.34'de bu durum değişti mi 4.34 için bu mühimmatın kullanımı ile alakalı türkçe bir anlatım var mı?
2
Arkadaşlar,

Klasik CCİP ve CCRP modunda attığım mk 82, 84 cbu tarzı bombalar hedef üzerinde infilak etmiyor atış zamanlamaları ile alakalı bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum genelde 4.00 6.00 şeklinde hedefe çarpar çarpmaz patlamasını istiyorum ama bu yüzden bu rakamlar ı0.12 0.15 gibi değerler giriyorum buna rağmen yine patlamıyor başka kaçırdığım bir nokta mı var
3
Dcs grafiksel olarak mükemmel'e yakın bir uçuş deneyimi sunar, pilot koltuğunu otururken vay be baya gerçekçi dersin ama kokpit içi işlevsellik anlamında malesef kötüdür daha doğrusu kötü demek doğru olmaz geliştiriliyor diyelim dcs her güncellemede her modüle ait eksik veya hatalı olduğu kısımları güncelliyor veya ekliyor (örnek:  f16 modülü ilk çıktığında dgft modu yoktu normal block 30'lar da ki dgft modu çıkıyordu eegs falan gözükmüyordu son güncellemelerle dgft eklendi, lantirn podu halen yok, block 40, cft modeller şu an için yok gelmeyecek gibi misal v.b.), bunun dışında malesef maliyetli bir deneyim vad ediyor, çok sağlam pc gerektirir, ve modüller pahalı f16 en son 300 küsürdü daha yeni stayhome indirimi ile 180'e falan düştü ama halen pahalı

Bms 4.34 ise yılların getirdiği tecrübe (Falcon 4.0, Falcon 4.0 Allied Force, Open Falcon, Free falcon ve BMS 4.32) ile çok daha iyi işlevsellik, hemen hemen tüm düşük ve orta seviye pc'ler de bile güzel bir deneyim sunar ve en önemlisi ücretsiz askeri havacılıkla ilgilenen herkes bu deneyimi yaşayabilir. Eksi yanı sim'in tabanı falcon 4.0 dayandığı için yeryüzü grafikleri, binalar v.s. yani kısacası grafikler malesef kötü, bunu da düzeltmeleri mümkün değil sim'in baştan yazılması ve grafiklerin tasarlanması gerekir ki kimsede uğraşmaz uğraşırsa da paralı olur

Ancak Falcon BMS'nin son sürümü 4.34 ile baya gelişmiş, grafikler çok değişmese de uçak kalitesi (özellikle janhas modellemeleri muhteşem), yer yüzü kara ve deniz unsurlarının kalitesi falan bunun dışında f16'ya çeşitli kabiliyetler güncellemeler, ve diğer uçakları kullanabilme her ne kadar kokpitleri kötü dahi olsa da en azından bu deneyimi sunmaları bence büyük bir başarı

şu an için falcon bms bir adım daha önde bunu 2008 yılından beri hem dcs modüllerinde hemde falcon serilerinde uçuş deneyimi yaşamış biri olarak söylüyorum ama dcs ekibi her güncelleme ile bu modülü bence çok iyi seviyeye getirecekler buna eminim
4
2 gün önce janhas'e mail atmıştım bizim kuvvetin skinleri ne zaman eklenir diye, adam yalan yok gerçekten çok kaliteli kaplama yapıyor, Janhas bir tuaf modelini mutlaka yapacağını listenin en üst sırasında olduğunu ama hangi block olacağına karar verememiş :)
5
arkadaşlar bu keystrokes profili içinde top atışı . tuşuna atanmamış bunu nasıl atayabilirim
6
Alıntı yapılan: Tunga - Mart 20, 2020, 11:30:22 ÖS
Configde hardware bölümünde External Displays de 1. tiki kaldırınca tam ekrana geçmesi gerekiyor deneyebilirsiniz.

default olarak tik yokmuş zaten "cockpit displays to external windows"
7
yok daha önceden falcon bms'yi 4.32'den beri kullanırım 4.33'de bırakmıştım  o sürümlerde hiç böyle bir sorun yoktu ana menü hiçbir şekilde tam ekran olmuyor çok ilginç yaa
8
Alıntı yapılan: Alpkeser67 - Mart 20, 2020, 10:54:41 ÖS
Ana menü tam ekran olmuyor dediğiniz yanlardan siyah şeritler yani 4:3 gibi bir ekran mı var ?

aynen
9
Arkadaşlar merhaba

Falcon BMS 4.34 son sürüm yüklü sim'i açarken ana menü tam ekran olmuyor ancak görsel grafik arayüzüne geçildiğinde yani uçuş'a oyun normal 1080p'de açılıyor ama ana menüde niye böyle bir sorun var tam ekran iyileşmesini devre dışı bırakmayı denedim sonuç aynı
10
uzun bir aradan sonra tekrardan falcon bms'ye döndüm en son 4.33'dü galiba orada bırakmıştım ancak baya gelişmiş  kokpiti farklı açılardan görmek gerçekten'de farklı hava katıyor bir de şu yeryüzü textureler objeler falan gelişse çok güzel olacak bu arada janhas'in yeni modellerini kurdum ama bizim kuvvetin skinleri yok bilgisi olan var mı ?
11
İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

Pre-Oder Announcement Video

https://www.youtube.com/watch?time_continue=147&v=NzRvZaz4sgw

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.


The F-16C is a single seat, single engine multirole fighter that was developed in the 1970s. More than 4,500 units were manufactured and are operated today by 26 countries where the aircraft performs numerous missions that include air superiority, close air support, precision bombing, air defense suppression, reconnaissance and more. Few other aircraft can match its versatility, maneuverability, firepower, and huge production numbers.

Nicknamed the Viper by its pilots, the F-16 was designed with a reclined seating position for high G tolerance and a single-piece bubble canopy for exceptional visibility and comfort. Its lightweight and powerful F-110-GE-129 engines provide a greater than 1:1 thrust ratio.

Housed in the nose of the Viper is a multifunction APG-68(V)5 radar. The aircraft can also be equipped with multiple sensors such as the LITENING targeting pod and HARM Targeting System (HTS).

The Viper is armed for air-to-air combat with Sidewinders, AMRAAMs, and an internal 20mm 6-barrel Gatling gun. It can also be loaded with a wide range of air-to-ground weapons that include general purpose bombs, rockets, canister munition, Mavericks, laser- and GPS-guided bombs, and more. The F-16 provides endless gameplay in DCS World!

Key Features of DCS: F-16C Viper

Professional Flight Model (PFM) and authentic fly-by-wire Flight Control System (FCS).
The most realistic model of the F-16C imaginable, down to each bolt and flake of paint, animated controls surfaces, lights, damage model, and landing gear.
Detailed simulation of the Viper's many sub-systems like engines, fuel, electrical, hydraulic, radios, lighting, emergency, and many, many more. Although features like "auto start" are available, the sense of accomplishment cannot be overstated after learning to operate this state-of-the-art machine.
Dozens of air-to-air and air-to-ground weapons and sensors. From simple rockets to high-tech GPS and laser-guided bombs, experience what only F-16C pilots have experienced 'til now.
A highly realistic and exhaustively researched cockpit that is mouse interactive with 6-degrees of freedom. Interact with the cockpit by pressing buttons and moving switches. You will feel like part of the aircraft with our Advanced Systems Modeling (ASM).
Authentic F-16C sounds.
Virtual Reality support. Take advantage of the latest VR technologies to immerse yourself in the simulation. Other than the G's, you will feel like you are there!
Multiple liveries for the United States Air Force and Air National Guard, Air Force, Turkey, Greece, Israel, and others.

Localization:
Cockpit   English
Radio   English
Documentation   English

Minimum system requirements (LOW graphics settings): OS 64-bit Windows 7/8/10; DirectX11; CPU: Intel Core i3 at 2.8 GHz or AMD FX; RAM: 8 GB (16 GB for heavy missions); Free hard disk space: 60 GB; Discrete video card NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD R9 280X or better; requires internet activation.

Recommended system requirements (HIGH graphics settings): OS 64-bit Windows 8/10; DirectX11; CPU: Core i5+ at 3+ GHz or AMD FX / Ryzen; RAM: 16 GB (32 GB for heavy missions); Free hard disk space: 120 GB on Solid State Drive (SSD); Discrete video card NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX VEGA 56 with 8GB VRAM or better; Joystick; requires internet activation.

Recommended VR systems requirements (VR graphics settings): OS 64-bit Windows 8/10; DirectX11; CPU: Core i5+ at 3+ GHz or AMD FX / Ryzen; RAM: 16 GB (32 GB for heavy missions); Free hard disk space: 120 GB on Solid State Drive (SSD); Discrete video card NVIDIA GeForce GTX 1080 / AMD Radeon RX VEGA 64 or better; Joystick; requires internet activation.

14
Alıntı yapılan: 112-Ripper - Şubat 15, 2019, 10:00:12 ÖS
Anlaşılan tam bir F-16 göreceğiz karşımızda. Gerçek F-16 fiyatına satmazlarsa alınabilir belki.

F-16'nın DCS'ye gelmesiyle muhteşem bir sim deneyimi yaşanacak yıllardır hep şu DCS'de F-16 uçurmak muhteşem olurdu deyip dururdum. Falcon BMS 4.33 özellikle yeryüzü textureleri anlamında çok eski altyapıyı kullanıyordu. uçak modellemeleri, pist dokusu, textureleri Janhas ve diğer mod yapımcılarının desteği ile belli seviyeye geldi ama yer texture'leri hala çok eskiydi. DCS tam olarak buna çözüm getiriyor. üstüne üstlük tam anlamıyla kaliteli tasarlanmış kokpit ve işlevsellik yani muhteşem olacağını düşünüyorum. Uzun bir süredir Falcon BMS'e ara vermiştim DCS F-16 ile tekrar sim'e geri döneceğim gibi, Fiyat anlamında 200-400 tl bandında olur gibime geliyor. F-18 modülüde bu tl aralığında çıkmıştı diye hatırlıyorum.
15
Edit: 18 05 2019

Pre-Order DCS: F-16C Viper On 22 May 2019 and Save 20%
DCS Bugün yayınladığı raporda F16C Block 50 Modülünün 22 mayıs 2019 tarihi itibari ile %20 indirimli olarak ön siparişe açılacağını ve erken erişimin 2019 sonbaharında olacağını açıkladı.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

Evet Arkadaşlar yıllardır bekleniyordu. DCS'ye bu yıl F-16 modülü ekleniyor. Konu ile alakalı bugün gönderilen DCS raporu aşağıda, yayınlanan rapora göre Block 50 Modeli üzerinde çalışılıyor,  Büyük bir proje olmasından ötürü 2 aşamalı olacak Faz 1 ve Faz 2 gibi, ilk faz'da

•   Color Multifunction Display (CMFD) symbology, Horizontal Situation Display (HSD) format, and Head-up Display (HUD) symbology
•   Digitally TACAN and Electronic Horizontal Situation Indicator (EHSI)
•   BDU-33, BDU-50LD/HD, Mk-82LDGP, Mk-82AIR, Mk-84LDGP, BLU-109/B, CBU-87 CEM, and CBU-97 SFW unguided bombs
•   2.75" rockets LAU-68 and LAU-131
•   Joint Helmet Mounted Cueing System (JHMCS)
•   AIM-9L/M/P/X Sidewinder
•   AIM-120B/C AMRAAM
•   M61A1 20mm cannon

bu özellikler, ikinci fazda ise

•   Multifunctional Information Distribution System (MIDS)
•   Link 16 Data Link
•   AGM-65D/G/H/K Maverick
•   AGM-88C HARM
•   AN/ASQ-213 HARM Targeting System (HTS)
•   Sniper XR Advanced Targeting Pod
•   GBU-10, GBU-12, GBU-24A/B laser-guided bombs
•   BRU-57/A Smart Rack
•   CBU-103 CEM and CBU-105 SFW Inertially Aided Munitions (IAM)
•   GBU-31/A, GBU-32, and GBU-38/B JDAM
•   AGM-154/A and /B JSOW
•   AGM-158/A JASSM
•   Integration of the JHMCS with the HARM Targeting System (HTS), Link 16, and AIFF
•   ALE-50 towed decoy

bu özellikler sim'e eklenecek.

"DCS: F-16C Update

As mentioned in our yearly wrap up, one of our biggest projects for this year is the legendary F-16C Fighting Falcon, also called the Viper. In parallel with the Hornet, we already have a sub-team working on the Viper that includes programmers who have completed their Hornet tasks. Much of their focus is currently on the flight model, Flight Control System (FLCS), cockpit and the external model. Using much of what we learned with the Hornet, progress has been good, and is in no way slowing down Hornet completion.
As we pour the concrete, we can start to pass along some of our plans. Please remember they are plans, not timeline promises.
Our Viper will be an F-16C with the Common Configuration Implementation Program (CCIP) upgrade. We feel this to be the most versatile version of the F-16 with capabilities for SEAD, precision attack, close air support, anti-ship, and of course air-to-air. We will be taking great care though to develop a very accurate simulation of the F-16C Block 50 operated by the United States Air Force and Air National Guard circa 2007.

Core systems of our F-16C include:

•   F-110-GE-129 turbofan engine
•   AN/APG-68(V)5 multi-mode radar
•   AN/ALR-56M Radar Warning Receiver
•   AN/ALQ-131/184 ECM pods
•   CCIP (Common Configuration Implementation Program) update
•   ALE-47 countermeasure system
This will be a massive project, so we will separate it into two phases: Phase 1 Early Access release and then Phase 2 Product Sustainment.

Phase 1 Early Access Release:

•   Color Multifunction Display (CMFD) symbology, Horizontal Situation Display (HSD) format, and Head-up Display (HUD) symbology
•   Digitally TACAN and Electronic Horizontal Situation Indicator (EHSI)
•   BDU-33, BDU-50LD/HD, Mk-82LDGP, Mk-82AIR, Mk-84LDGP, BLU-109/B, CBU-87 CEM, and CBU-97 SFW unguided bombs
•   2.75" rockets LAU-68 and LAU-131
•   Joint Helmet Mounted Cueing System (JHMCS)
•   AIM-9L/M/P/X Sidewinder
•   AIM-120B/C AMRAAM
•   M61A1 20mm cannon

Phase 2 Product Sustainment:

•   Multifunctional Information Distribution System (MIDS)
•   Link 16 Data Link
•   AGM-65D/G/H/K Maverick
•   AGM-88C HARM
•   AN/ASQ-213 HARM Targeting System (HTS)
•   Sniper XR Advanced Targeting Pod
•   GBU-10, GBU-12, GBU-24A/B laser-guided bombs
•   BRU-57/A Smart Rack
•   CBU-103 CEM and CBU-105 SFW Inertially Aided Munitions (IAM)
•   GBU-31/A, GBU-32, and GBU-38/B JDAM
•   AGM-154/A and /B JSOW
•   AGM-158/A JASSM
•   Integration of the JHMCS with the HARM Targeting System (HTS), Link 16, and AIFF
•   ALE-50 towed decoy

As this project accelerates, we will be providing updates to keep you abreast of our progress to this much awaited addition to DCS World.
"

DCS WORLD | 2018 AND BEYOND

https://www.youtube.com/watch?v=RlmUWO2JL6I

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.


Powered by EzPortal