Ana Menü

TSHKK Forum'u Nasıl Kullanılır ?

Başlatan Semazen, Aralık 28, 2012, 10:38:57 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Semazen

Arkadaşlar PLUS hocamızın ve diğer filo personellerini şikayetçi olduğu fakat hala önüne geçemedikleri bir problemleri var. Çöplük isimli forumu biraz karıştırırsanız sizde görürsünüz.

Öncelikle forumların amacını anlatmakla başlayacağım. Forumlar Soru Cevap şeklinde bilgi veren sorun çözen sanal yapılardır. O yüzden yeni başladım, ne yapmalıyım, acil yardım gibi konular açmanız size bir bilgi kazandırmadığı gibi istatistiklere dayanarak bu tip konuları üyelerin %90'ı açmıyor bile. Bu tip konular sadece forumda karışıklığa sebep olup gerekli bir bilgi araştıran arkadaşlarımıza da engel teşkil ediyor.

Yani forum birisi gelir sorunu neyse onu arama panelinden arar daha önceden birileri de aynı sorunla karşılaşıp yazmışsa o konuyu inceler çözüm olmamışsa konuyu güncellemek için bir metin ekleyebilir. Aramadan sonra sizin sorununuzla ilgili hiçbir sonuç yoksa yeni konu açma hakkınız doğmuştur açarsınız ve cevap gelmesini beklersiniz.

Birde şu konuya değinmek istiyorum. Buraya gelen arkadaşlar yaşları kaç olursa olsun gerek forumda gerek ts'de veya sitenin sohbet panelinde üsluplarını korumaları. Sonuçta burası sanal bir yapılanma var ne kadar sezdirilmese de bir ast üst ilişkisi mevcut yeni gelen arkadaşlar genelde böyle bir hata yapıyor ki siz bu oluşumun son halkasısınız. Karşınızdakinin kim olduğunun bir önemi yok sizin konuşmalarınız sizin zekâ ve terbiye seviyenizin en büyük sembolüdür.

Bu dediklerimi düşünerek forumu kullanırsanız hem forumda aradığınızı rahat bulabilirsiniz. Hem de karşınızdaki kişiye sezdirdiğiniz saygı ifadesini kendinizde sezersiniz.

İyi forumlar, Hoş muhabbetler dileğiyle...

Lima

toplum olarak tembeliz,

ne kadar uyarırsan uyar bu sıkıntı devam edecek, yakında belli bir yaş altı insanlar işerken anasından babasından yardım istemezse şaşarım
[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

Semazen

Hocam tembellik konusunda hem fikiriz hiç yoktan kayıt olurken o kullanım sözleşmesini tam okutturubilsek belki bi çözüm olur düşüncesindeiym