Ana Menü

Kurt filo hakkında

Başlatan Redworm, Kasım 04, 2023, 01:32:38 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Redworm

Merhaba dostlar, Akıncı (bugünkü mürted) üssünde konuşlu Kurt filo darbe girişimi sonrası dağıtılmış ben henüz araştırıp öğrenebildim.
Yahu bu nasıl bir saçmalık anlam veremiyorum. Birisi bana izah edebilir mi? Mesela 141 Kurt filo nun (Burada soyut bir kavramdan; adından ve filonun manevi mirasından bahsediyorum) suçu neydi?

Pilotu cezalandır tamam, komutanı, temizlikçiyi, aşçıyı, ne kadar suçlu varsa hepsini cezalandır tamam da Kurt filodan; Türklerin binlerce yıllık temsilini sembol edinmiş bu güzel değerden neden bizi mahrum bırakıyorsun. Yıllardır gönül verdiğim, gıpta ile baktığım bu filonun akıbeti beni çok üzdü ve öfkelendirdi. Ben Kurt filoyu yaşatacak şeyler yapmaya başlayacağım ve eğer burada da bir mahzuru yoksa bu amaçla bir şeyler paylaşmayı istiyorum. Hiç kimse için olmasa da Kurt filo benim için daima yaşayacak!

113-Hunter

Pilot ve personellerin ihracı sonrası ortaya çıkan açıktan dolayı uçakları uygun filolara kaydırıyorlar. Dolayısıyla mevcut filo etkinliğini yitiriyor. Pilot açığı haricinde günümüzde uçak açığı da söz konusu olmaya başladı. Uçaklarımızın uçuş süreleri epey fazla, olabildiğince harbe hazır tutulmaya çalışılıyor. Bildiğiniz gibi Amerika ne yeni uçak veriyor ne de modernizasyon kitlerini. Siyasi süreç devam ediyor elbet o uçaklar verilecek veya yeni uçaklar alınacak-yapılacaktır.
Zamanı geldiğinde etkinliğini yitiren tüm filolar tekrar açılacaktır. F16 dan çok F4 filolarında bunun örneklerini görebilirsiniz.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

112-Ripper

Filolar kapanır açılır. Pilot sayısına göre, uçak sayısına göre, uçak emekli edilmesiyle, yeni uçak envantere girmesiyle filoların kapanıp açılması normaldir. Asıl garip olan askeri liselerin ve askeri hastanelerin kapatılmasıdır.
Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Redworm

You are not allowed to view links. Register or LoginFilolar kapanır açılır. Pilot sayısına göre, uçak sayısına göre, uçak emekli edilmesiyle, yeni uçak envantere girmesiyle filoların kapanıp açılması normaldir. Asıl garip olan askeri liselerin ve askeri hastanelerin kapatılmasıdır.

Evet bu konuda kesinlikle hemfikirim. Ben uçak sayısı açısından hiç düşünmemiştim. Temel motivasyonun cezalandırma arzusu olduğunu düşünmüştüm. Keza bu kaygıyla askeri üssün statüsünü düşürdüler. Umarım kurt filo en kısa zamanda tekrar canlanır.