Haberler

Sanal Havacılığın Lider Adresi

Son İletiler

1
Flight Simulator / Ynt: Flight Simulator X S.E. Problem
« Son İleti Gönderen: semihgörkem Dün, 11:14:50 ÖS »
bu sorun bende de var(dı) rex essantial yükledikten sonra ortaya çıkmıştı ilk resimdeki hatadan şöyle kurtuldum D:\Steam\steamapps\common\FSX\Addon Scenery\SCENERY konumu oluşturup hedef konuma da FSX klasöründe yer alan scenery.cfg dosyasını attım. Bu yöntem ilk resimdeki hatayı atlatıyor fakat 2. resimdeki hatanın sebebi farklı olabilir, dediğim yöntemi siz de bir deneyin sonra tekrar konuşalım.


(yukarıdaki konumu yaratabilmek için fsx'in kurulu olduğu dizine Addon Scenery isminde bir klasör açın onun içerisine de SCENERY isminde bir klasör kurun o klasörün içine de scenery.cfg dosyasını yapıştırın.)
2
Flight Simulator / Flight Simulator X S.E. Problem
« Son İleti Gönderen: Boyraz Dün, 05:58:51 ÖS »
Herkese selamlar .


Size FSX S.E. Simulasyonunda aldığım bir hatadan bahsetmek ve çözümü varsa öğrenmek istiyorum . Yaklaşık 1 aydır ''SCENERY.CFG File error '' hatası alıyorum ve uçuş yapmama engel oluyor çözüm için bir çok yabancı forumda araştırma yaptım fakat hiç birinde tam bir çözüm bulamadım oyunu silip yüklememe rağmen hatayı almaya devam ettim. Hatayı almaya başladığımdan beri uçağım uçuş menüsünde gözükmüyor , uçuşa başladığım zaman ise uçak görünmüyor . Bu hata ile ilgili çözüm hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim ...  :) 


  

Kırmızı dairenin olduğu bölümde normalde uçak gözükmekteydi fakat hatayı almaya başladığımdan beri boş olarak gözüküyor .
3
Acemi Ocağı / Ynt: İniş değerlendirme
« Son İleti Gönderen: ulasqu Dün, 10:41:44 ÖÖ »
Ghost hocanın dediği gibi yaklaşmada biraz yüksek kalmışsınız mesafe ayarını düzgün yaparak -2.5 derece burun açısı ile yaklaşmak daha sağlıklı olacaktır. Burun açısını doğru ayarladıktan sonra fpm'i pistin tam baş kısmına sabitleyerek yaklaşmanız pist başını yakalamanızı sağlar. Piste temasınız ve hızınız iyi. Saygılar
4
Havacılık ve Savunma / Ynt: Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alım İlanı
« Son İleti Gönderen: 112-Ripper Eylül 23, 2018, 10:17:19 ÖS »
O da bir garip. Seçmede yalnız uçuş yaptırmaları da bir garip.
5
Havacılık ve Savunma / Ynt: Sivil Pilot Nasıl Olunur ?
« Son İleti Gönderen: KayaEmirhan Eylül 23, 2018, 09:58:56 ÖS »
Teşekkürler Hocam sağolun.
6
Havacılık ve Savunma / Ynt: Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alım İlanı
« Son İleti Gönderen: 112-Atılgan Eylül 23, 2018, 08:02:07 ÖS »
Onu zaten yıllardır her sene öğrenci seçme uçuşu (ÖSU) olarak yaptırıyorlar. T-41 ile 13 sorti hoca ile son sorti yalnız uçuş oluyor. Başarılı olanlara PPL vermiyorlar. Sadece bu da mülakatın bir parçası.Benim takıldıgım nokta pilot yapacak subayları 3 ay eğitimle teğmen olarak çıkartması kaçırılmaz fırsat.
7
Havacılık ve Savunma / Ynt: Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alım İlanı
« Son İleti Gönderen: 112-Ripper Eylül 23, 2018, 06:55:51 ÖS »
Hayır, seçme sınavında yalnız uçuş yaptırmak nedir? Her sınava girene PPL mi dağıtacaklar?
8
Fotoğraf Paylaşımı | Havacılık Resimleri / Ynt: Falcon BMS 4 Resimleri Buraya
« Son İleti Gönderen: akrep1905 Eylül 23, 2018, 01:24:53 ÖS »
9
Havacılık ve Savunma / Ynt: Sivil Pilot Nasıl Olunur ?
« Son İleti Gönderen: 113-Ghost Eylül 23, 2018, 11:40:07 ÖÖ »
Yazdıklarımı bilgim dahilinde yazdım. Daha çok bilgi sahibi olan arkadaşlar ekleme yapsın. Başta İngilizce bilginin iyi olduğunu varsayıyorum. En basiti ile bu işi yapan uçuş okullarına yazılırsın. Başarı ile eğitimleri ve sınavları tamamladıktan sonra sertifikanı alırsın. Ardından baya bir saat uçuş deneyime ihtiyacın olacak. parayla mı uçarsın uçak mı kiralarsın, nasıl yaparsın bilmiyorum. Ardından bu alanda tip eğitimine ihtiyacın olacak bunu da onlarda sağlıyor ama şartları var. Çünkü eğitimde maliyet.  Siz yine kurslarlada alabilirsiniz sanırım. O kısmın detaylarını tam bilmiyorum. Sonra herşey de başarılı olursan uçmaya başlarsın.


Bu noktada önemli husus milyarları gözden çıkarmanız gerek.
Birde Akla şu soru gelir. E pilotlar nasıl oldu? Pilotların bir çoğu askeriyeden istifa edip sivil havacılık firmalarına geçiyorlar. Askeriyeden zaten adam binlerce saat uçup gelmiş, uçuş bilgisi ve deneyimi zaten var. Uçuracağı uçağın tip eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra. Gerçek uçuşlara geçiyorlar. Yani sıradan insanlar için bu süreç çok daha uzun. Çok kaliteli firmalardan eğitim alıp bunu belgelemen lazım.


http://web.shgm.gov.tr/tr/pilot/2095-pilot-lisans-islemleri  adresini inceleyebilrisin.
10
Havacılık ve Savunma / Sivil Pilot Nasıl Olunur ?
« Son İleti Gönderen: KayaEmirhan Eylül 23, 2018, 11:22:39 ÖÖ »
Hocalarım bana lütfen link vermeyin kendi bilginizden istiyorum.Hava Harp haricinde sivil pilot nasıl olunur kendi haznenizden istiyorum bilgiyi. Teşekkürler.