Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - 113-Taş

#1
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login Ekonomimiz sağolsun bunlara ulaşmak zordu şimdi daha zor :)

-

Ben tercihimi Thrustmaster T16000M Fcs Hotas ile yaptım ve memnunum açıkçası. Sadece baş takip sistemim yoktu çok profesyonel olmasa da onu da geçen haftalarda halledebildim. Yalnız bir konu var bir süredir düşünüyorum acaba ben mi abartıyorum diye hazır konu hortlamışken sormak isterim :)

Ortalama 1 saatlik kol antrenmanından sonra hafiften bileğimi ağrıtmaya başlıyor. Sanki biraz fazla direnç var gibi yani minimum hareketleri yapamıyorum, stick sert bir şekilde merkezleniyor. Bunu yumuşatmanın bir yolu yok mudur acaba? Ya da dediğim gibi ben mi abartıyorum bilemedim.

Ufak hareketler için gres yağı öneririm baya fark ettiriyor ve hareketler pürüzsüzleşiyor (Özellikle gaz kolu için kesinlikle mecburi bence  :) ) ama sertlik için yay'ı değiştirmek gerekebilir.
#2
Acemi Ocağı / Ynt: Veliaht Geri Dönüş
Temmuz 01, 2022, 06:52:35 ÖS
4 yıl olmuş mu ya... Hoş geldin.
#3
Hayırlı olsun hoş geldin.
#4
Dogfight modunda TMS-DOWN yaparsanız dikey tarama moduna geçersiniz. Bence boresight'a göre daha kullanışlı.
#5
Joystick Bölümü / Ynt: X56 hotas hakkında
Ekim 30, 2021, 04:03:59 ÖS
Uzun süre X-55 kullandım. Zaten birebir aynılar üretim kalitesi olarak. Kesinlikle çok güzel bi hotas olmasına karşın kablolamanın dandikliğinden dolayı 1-2 sene sonrasında herkeste saçma sapan problemler çıkıyor. Özellikle gaz kolundaki kablolar zamanla aşınıp bazı tuşların ve axislerin bozulmasına ve ghosting sorunları çıkarıyor. Sorunu yaşamadım diyen ayda yılda bir kullanan kişilerdir genel olarak.

Zırt pırt tamir etmekten lanet edip T16000M aldım. Gayet memnunum tavsiye ederim.
#6
Acmi kayıtlarını izlemek için Tacview programını öneririm. Ücretsiz versiyonu fazlasıyla yeterli.
#7
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
#8
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: IFF in- IFF Out
Temmuz 02, 2021, 10:34:49 ÖÖ
IFF sorgusunu TMS-LEFT ile yapıyoruz.
#9
DCS World Türkiye / Ynt: Dcs world fps sorunu
Mart 26, 2021, 03:26:32 ÖS
Sabitlemeyi açınca alt+enter yöntemini bir deneyin. Alt+tab yapınca vs durduk yere borderless a geçebiliyor. O zaman da sabitleme çalışmıyor olabilir.
#10
Evet multiplayerda uçmak için uçağa sahip olmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak SU25-T ve P-51 ile uçabilirsiniz. Birde mod olarak A-4 var destekleyen serverlarda uçulabilir.
#11
Atış yaptığın zaman DLZ nin altında M11-M09-M08 gibi pitbull için kalan süreyi gösteren geri sayım çıkar. Pitbull olduktan sonra da sayaç değişir ve mühimmatın çarpma anına doğru geri sayar.
#12
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: A-10 sorunu
Şubat 12, 2021, 04:48:26 ÖS
A-10 bilgisayar desteğiyle uçmadığı için sürekli trim vermeniz gereken bir uçak. Hız değiştikçe trim ayarları da sürekli değişir.
#13
Klavye tuşunun hassasiyeti için yedek aldıktan sonra falcon bms.cfg dosyasına aşağıdaki satırlardan lazım olanları ekleyin.
Sayılar hassasiyeti belirtiyor oynamak lazım.
Çalışmayabilir ama denemekten zarar gelmez.

set g_fAFRudderRight 1.5f

set g_fAFRudderLeft 1.5f

set g_fAFThrottleDown 0.03f

set g_fAFThrottleUp 0.03f

set g_fAFAileronLeft 1.0f

set g_fAFAileronRight 1.0f

set g_fAFElevatorDown 1.0f

set g_fAFElevatorUp 1.0f

set g_frollStickOffset 0.0f

set g_fpitchStickOffset 0.45f

set g_frudderOffset 0.45f
#14
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Modifier
Ocak 07, 2021, 02:25:15 ÖS
Selamlar,

Falconun içinden bunu nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olan vardır ama bana zahmetli geliyor. JoyToKey adında minik bir program var onu araştırmanızı öneririm. Çok fazla özelliği mevcut ve shift fonksiyonu atanabiliyor.
#15
Görev öncesinde briefing ekranından ilgili frekansları kontrol edin.