İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kufu

Sayfa: 1 2 3 ... 11
1
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Rapkont!
« : Dün, 07:14:27 ÖS »
Mutlu yıllar...

2
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Bozkurt!
« : Kasım 30, 2018, 12:31:20 ÖS »
İyi yıllarınız olsun.

3767 ve 777 serilerini oldukça beğenirim. Çok göz okşayıcı bir çalışma olmuş.


Emeğinize sağlık...

4
Joystick Bölümü / Ynt: ViewTracker
« : Ekim 11, 2018, 09:46:21 ÖS »

Bir durum bundan daha iyi anlatılamazdı.


Cevabınız size çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla. 

5
Joystick Bölümü / Ynt: ViewTracker
« : Ekim 11, 2018, 07:14:35 ÖS »Sn. 113-Ghost ilginize ve verdiğiniz bilgiye çok teşekkür ediyorum öncelikle.
 
Bu tür yazılımlar, laptop kameralarında nasıl sonuç verir acaba?
Ayrıca bir de indirilen bu tür yazılımların program bazında bir şeyleri etkilemesi durumu var
mıdır ?


Bu konularda fikrinizi alabilir miyim acaba?


Saygılarımla.
6
Joystick Bölümü / ViewTracker
« : Ekim 11, 2018, 04:28:18 ÖS »
Merhabalar,
Steamde şatışa çıkan, çoğumuzun da ilgisini çekeceğini düşündüğüm umut vadeden bir yazılım gözüme çarptı.
Hem fiyat hem de pratiklik açısından da oldukça uygun. Kullanım listesinde şu an Falcon BMS olmasa da yakın zamanlarda yer alabileceğinden oldukça umutluyum.İstenirse 1 haftalık demo olarak indirilip ücretsiz olarak da deneme şansı var.Fiyatı: 25 TL.Tanıtımının yaklaşık çevirisini biraz da düzenleyerek buraya koymak istedim
VIEWTRACKER
ViewTracker, web kameranızı bir kafa izleme denetleyicisine dönüştüren bir oyun aracıdır. ViewTracker çalışırken, başınızın konumunu kullanarak oyun içindeki görüşünüzü değiştirmek için, desteklenen herhangi bir oyunu başlatmanız yeterlidir. Sonrasında bir web kamerası dışında donanım gereksinimi olmadan kararlı ve hızlı kafa izlemenin tadını çıkarın.
Oyuncuların çoğu, yıllardır kafa izleyici kullanıyor ve bunu vazgeçilmez buluyorlar. Çoğu kafa izleme çözümü ise, kafanızda giyilmesi gereken ve pahalı olan ya da geliştirmek için çok fazla zaman ve çaba gerektiren aygıtları içerir. ViewTracker ise sadece bir web kamerası kullanıyor.
ViewTracker, izlemeyi çalıştırmak için bilgisayarınızın bazı kaynaklarını kullanır, ancak oyun performansı üzerindeki etkisini en aza indirmek için özen gösterilmiştir. Grafik kartı kaynaklarını kullanmaz ve işlevlerini tek bir CPU çekirdeğine göre sınırlar.
Web kamerası, 640x480 çözünürlükte veya en az 30 FPS sağlayabilecek özellikte olmalıdır. Windows 10 için de 64 bitlik bir sürücüye sahip olmalı ve DirectShow uyumlu olmalıdır.
Çalıştığı bilinen bazı oyunlar:
American Truck Simulator
Arma IIArma IIIDCS: WorldElite: DangerousEuro Truck Simulator 2Farming Simulator 2017GRIDKerbal Space ProgramLive for SpeedPrepar3D v4Star CitizenTrain Simulator 2018War ThunderX-Plane 11Not: Bu liste henüz tamamlanmamış olup, çalıştığı doğrulanarak daha fazla oyun eklenecektir.  Belki biliyordur ama gözden kaçıranlar için faydalı olabilir amacıyla yine de bir aktarayım, dedim.
Saygılarımla.


 
 


7
Acemi Ocağı / Ynt: F-16 türkçe eğitim
« : Eylül 11, 2018, 11:20:58 ÖÖ »Manual konusuna ayrı bir merakım var. Hele bir de Türkçe olursa...
Ne zaman yapılmış bilemiyorum ama oldukça güzel bir çalışma olmuş. Ele, emeğe sağlık.
Semih1907 beye de çok teşekkürler...
8
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Bayramınız mübarek olsun
« : Ağustos 21, 2018, 09:14:26 ÖÖ »Herkese mutlu bayramlar.

9
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Doğum Günün Kutlu Olsun Semihgörkem!
« : Ağustos 14, 2018, 09:16:58 ÖS »Sağlıklı ve mutlu nice senelerinizin olması dileğiyle...


10Öncelikle şunu belirtmem gerek, iletilerimin çoğunda ve de ısrarla  "gençler bilmeze" yorumlanabilecek ifadeler kullanmadım ve kullanmıyorum da. Aksine, hangi konudan bahsedersem bahsedeyim, "belki biliniyordur ama ben yine de bir yazayım" dedim şeklinde ifadeler kullanırım.
Ardından da şunu söyleyeyim, bahsettiğim ifadeler sadece adanın yeni nesliyle ilintiliydi. Yani genel anlamda gençleri içine alan bir ifade değildi . Ve de gözlemlerime dayanıyordu. Oradaki yeni neslin bir kısmı, biraz da o günleri yaşamadığından "gelecek kaygılarını daha fazla ön plana alan" bir perspektifte bakıyor olaylara. Önceki nesil ise bizzat yaşadığı için, "sütten ağzı yanan", şeklinde düşünüyor. Ve tabi gelecekle ilgili kararlar alınırken de iki nesil arasında derin görüş ayrılıkları nedeniyle ortaya çelişkili sonuçlar çıkıyor. O yüzdende geçmişin derslerinin daima hatırlanması gerektiğini ısrarla ifadeledim. Ve de fikrimin arkasındayım...
Son olarak da yazdığım hiç bir şeyi öğretmek ve de polemiğe sebep olmak amaçlı olarak da yazmıyorum. Aksine buradan çok şey öğrendiğimi belirtiyorum ve bilebildiklerimi de aktarıyorum. Bu bir değiş tokuş çünkü. Ve özgürce ve de gönül rahatlığıyla yapılmalı.
Tabi kaba ve kırıcı olmadan. En çok da buna dikkat etmeye çalışıyorum...


[size=78%] [/size]


11


Babam Kıbrıs da doğmuş ve 12 yaşında göç ederek Türkiye de okumuş büyümüş olduğu için, olaylar esnasında Kıbrıs ta olamasam da mezalimden bire bir haberim oldu. Larnaka daki mücahitlerden bir kısmı babamın bizzat yeğenleriydiler. Ve o tarihlerde Avustralya, Kanada, İngiltere gibi çeşitli ülkelerden gelerek, oraya savaşmaya giden bir çok mücahit adayı akrabamız da İstanbul daki evimizden geçtiler. Övünerek söylüyorum, Babam da Rauf Denktaş'ın arkadaşıydı.
Harekattan ilk haberdar edildiğimizde yani Ayşe Tatile çıktığında,babamın hüngür hüngür ağladığını gün gibi hatırlıyorum.
Ve harekat esnasında da maalesef ki, 90 yaşını aşmış olan Babaannem, Amcam, eniştem de dahil bir çok yakınım şehit edildiler. Bitiminde de kalanlar, doğdukları toprakları bırakarak göç etmek durumunda bırakıldılar.
Tüm bu anılar canlandığında sırtım ürperiyor. Ve bir daha hiç kimse için, hiç bir şekilde yaşanmamasını diliyorum. Ama aynı zaman da ders alınması gerektiğin de bizzat biliyorum. Gençler bilemeyebilir çünkü. Ama yaşlılar asla unutmazlar. Bazen Kıbrıs kanallarına bakınırım ve onlarca unutulmadığını bizzat görüyorum.
Ordumuza minnet duyarım hep. Sn. Bülent Ecevit'e, Rauf Denktaş amcama,
Gazilerimize ve de tüm şehitlerimize...
Ruhları şad olsun ve Haklarını helal etsinler bizlere.

Minnettarım onlara ve minnettarız...

En derin saygılarımla,   
 

12
 Nice mutlu doğum günlerine ulaşman dileğiyle...

13
Havacılık ve Savunma / Ynt: Adıyaman da düşen eğitim uçağı
« : Haziran 27, 2018, 11:45:53 ÖÖ »

Allah gani gani rahmet eylesin. Ailesine sabır versin.
Müteşekkiriz..

14
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Doğum Günün Kutlu Olsun Bogey
« : Haziran 27, 2018, 11:44:30 ÖÖ »

Nice mutlu yıllara...

Sayfa: 1 2 3 ... 11