Haberler

Sanal Havacılığın Lider Adresi

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 112-Ripper

Sayfa: [1] 2 3 ... 133
1
Semih doğum günün kutlu olsun :)

2
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Doğum Günün Kutlu Olsun 112-Ripper!
« : Ağustos 10, 2018, 12:51:37 ÖÖ »
nice senelere performans df çı 400 knot ın altına inersen beklerim  ;)


Hahaha  ;D  iner miyim lan hiç?  ;D
sende yaşlanıyorsun :)


Harbiden ha, belli bir yerden sonra ipin ucu kaçıyor. Foruma bile kaydolalı 9 sene olmuş. En son "Vay be 4 senedir buradayım, bayağı zaman oldu." dediğimi hatırlıyorum. Aradaki 5 sene hiç yok :D


Teşekkürler  :) 

3
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Doğum Günün Kutlu Olsun 112-Ripper!
« : Ağustos 08, 2018, 02:32:00 ÖÖ »
Teşekkür ederim arkadaşlar :)

4
S-400 falan bahane. Mesele aramızdaki 30 yıldır örtülü olarak süren kıran kırana savaşın artık alenileşmesidir. Artık şartlar o kadar ağırlaşmıştır ki gizleme gereği bile duyulmamaktadır. Garip olansa asıl hayat mücadelesi veren tarafın Türkiye olmasına ve genelde örtülü operasyon yapan tarafın ABD olmasına rağmen çatışmayı açığa vuranın da ABD olmasıdır. Türkiye ise elinden gelse hala daha mış gibi yapmaya devam edecek. Halbuki o devir bitmiştir. Türkiye istediği kadar ABD'ye teslim olsun ne ekonomik krizden kurtulabilir, ne güneydeki PKKYPG'den, ne de diktatörlükle suçlanmaktan. Eskide kaldı o batı medyasının Tayyip'i askeri vesayeti bitiren demokrasi havarisi olarak öve öve bitiremediği, derecelendirme şirketlerinin birbiri ardına her hafta ülkenin notunu yükselttiği günler, FED'in gelişmekte olan ülkelere salınmak üzere gece gündüz bastığı trilyonlarca karşılıksız dolarlar. Türkiye hiç çekinmeden dik durmalı ve neyse bedelini ödeyip bu onursuz durumdan fatura daha da ağırlaşmadan kurtulmalıdır. Bu sebeple F-35 alınmaması Türkiye'nin hayrınadır. Türkiye'nin batı kampında kalmasının imkanı kalmamıştır ve F-35 alınsa bile bu sebeple kullanmak mümkün olmayacaktır. Hava kuvvetleri millileşmeye başlamışken gidip Lockheed Martin'e teslim etmenin anlamı yok.

6
Başınız sağ olsun, şehadete ermiş yakınlarınızın ruhları şad olsun. Benim de dayım Kıbrıs gazisidir. Fakat neden iletilerinizin çoğunda gençlerin bilemeyeceğini ısrarla belirttiğinizi bir türlü anlayamıyorum. Gençler de bilemeyebilir, bizzat olayı yaşayanlar da bilemeyebilir veya her ikisi de bilebilir. Nitekim gerçekleri bilmek illa ki olayı bizzat yaşamayı gerektirmez. Eğer öyle olmasaydı bugün ne bilim ilerleyebilirdi ne de tarihçi yetişirdi. Önemli olan insanların bilmediğinin farkında olması ki bu cahil olmamanın ilk şartıdır, daha sonra da o bilmediği konuyu nasıl, hangi kaynaklardan öğreneceğini bilmeleridir. Doğru bilgiyle, dezenformasyon veya popülizmi ayırt edebilme kabiliyetinin gelişmesidir... Sizi temin ederim ki gençler de bilir. Bence asıl vahim olan bu savaşı bizzat yaşamış insanların Annan planına nasıl "Yes be annem" dedikleridir.

7
Önümüzdeki dönem Türkiye'nin doğu Akdeniz üzerinden sınanacağı çok hassas bir dönem olacak. Abd'nin orta doğuda giderek artan kalıcılık ısrarı, Rusya'nın Akdenize inmiş olması, Yunanistan'ın tüm Ege ve doğu Akdeniz'i sahiplenmesi ve bu isdiasını AB'ye çizdirdiği MEB haritalarında dünyaya ilan etmesi, diğer tüm batılı devletlerin bu bölgede konuşlanmak istemesi, bütün bu jeostratejik açmazlara ek olarak doğu Akdeniz'de petrol ve doğal gaz yatakarının leşfedilmesi Kıbrıs adasını herkesin hedefine oturtmasına sebep olmaktadır. Yakın zamandaki gelişmelere bakıldığında ise tarihsel düşman olan Yunan ve Yahudilerin Türkiye aleyhine birleşerek ortak enerji ve güvenlik projeleri başlatmaları, Rumların ABD ve İsrail ile Noble Dina tatbikatı ile Türkiye'yi tehdit ettikleri, İsrail'in bir bahane ile Kıbrıs'ta Rumlardan deniz üssü talep etmeleri, yine Fransızların üs talep ettikleri ve Barış Harekatı'ndan beri Rumlara uygulanan silah ambargosunun ABD senatosu tarafından kaldırıldığı görülmektedir. Bütün bunlara ek olarak hem T.C.nin hem de KKTC'nin milliliği şüpheli insanlar tarafından yönetiliyor olması ve bu sebeple her sene bir kere Kıbrıs'ın verilmesiyle sonuçlanan müzakerelerin yapılması (neyse ki her seferinde Rumlar mallık yapıp kabul etmiyorlar), ayrıca T.C.de devlet ve ordu düzenin değişmesi gelecek adına riskleri hiç olmadığı kadar artırmaktadır. Tek temennim odur ki Tanrı bir daha zaten bizim olan bir ada için bizi savaşmaya mecbur etmesin. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, gazilerimiz sağ olsun.

8
Fotoğraf Paylaşımı | Havacılık Resimleri / Ynt: TSHKK CAPS
« : Temmuz 15, 2018, 06:06:13 ÖÖ »

9
Havacılık ve Savunma / Ynt: İhracatta MilGem Rekoru!
« : Temmuz 07, 2018, 09:34:50 ÖS »
Şunu şuraya bırakır üstüne tek kelime dâhi etmem:


MİLGEM’de 5 milyar dolarlık satış!


İlk kez 5 Haziran 2018 tarihli Yeni Şafak’ta gördüm. Mutluluktan havalara zıpladım. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “Milli Gemi projesinde 4 korvet ihracatı için yürütülen görüşmelerde sona gelindiğini” açıklıyor. Ve ilave ediyor: “Tek kalemde Türkiye’nin en büyük savunma sanayi ihracatı olacak!” Bedeli, tam 5 milyar dolar! Domates, biber, araba, buzdolabı değil, kurtlar sofrasında modern teknoloji ürünü bir harp gemisini satıyorsunuz... Düşünüyorum da acaba Bakan Canikli, bu projenin nasıl yaratıldığını biliyor mu? Hiç kimse kusura bakmasın! Bu gemi başından sonuna kadar bütünüyle Türk Deniz Kuvvetlerinin bir ürünüdür. Türk denizcisi içeride yan gelip yatanlara yol göstermiş, dışarıdaki efelere meydan okumuştur.

BAHRİYELİ KİMDİR?

Okulunu bitiren bir denizci, birdenbire kendisini çok yüksek bir teknolojiyi bünyesinde barındıran gemilerde bulur. Uzay, muhabere, radar, sonar, elektronik, silah, iletişim, navigasyon teknolojileri ile iç içe yaşar. Bu teknolojilerle bütünleşmeden ve yabancı dil bilmeden gemide yaşamını idame edemez. Ayrıca, çok iyi anlar ki başarı, ancak takım çalışması sonucunda oluşur.

Geminin bir takım olduğunu, herkesin birbirini tamamladığını yaşayarak öğrenir. Helikopter güverteye indiği zaman, onu güverteye sabitleyen kancayı takan er görevini yapamadığı takdirde, helikopterin denize savrulacağını bilir. Hani denir ya, “hepimiz aynı gemideyiz!”, denizciler doğal olarak aynı gemidedir. Herkesin kaderi birbirine bağlanmıştır. Organizasyon içinde her birey önemlidir. Denizci, yönetimin mantığını ve doğasını kavrar. Bulunduğu ortam farkında olmadan onu yetkinleştirir.

Denizci doğa ile uyumlu olmak zorundadır. Uçurtmanın rüzgâr nedeniyle değil, rüzgâra direndiği için uçtuğunu bilir. Rüzgâr, fırtına, dalga, sis gibi doğa olaylarını hep dikkate alır. Onlarla boğuşmaz, onlardan istifade etmenin yollarını arar. Gemisini rıhtıma yanaştırırken rüzgâr ile arkadaşlık kurmaya çalışır. İnsanlar sabah kalktıklarında, ilk önce genellikle saatlerine bakar. Denizci ise, önce barometreye sonra da termometreye bakar.

EN AĞIR DARBEYİ DENİZCİLER YEDİ!

İçinde bulunduğumuz süreçte emperyalizmin Türkiye’de en ağır darbeyi indirdiği kurum, hiç şüphesiz Türk Deniz Kuvvetleri olmuştur. Çünkü rakamlar asla yanılmaz! Asker-sivil tüm kurumlar içinde, en fazla sayıda mensubu arkadan hançerlenen odur! Emperyalizm hedefine giden yolda kurnazdır. Önündeki gerçek hedeflere yönelir; sanal tehditlerle asla uğraşmaz!

Rekor sayıda denizci adliye kapılarında süründürülmüş ve zindanlara atılmıştır. Tüm sanal davalarda denizciler ağırlıklı olarak hedef alınmıştır. Birinci Ordu’da yapılan seminere hiçbir sanık denizci katılmamıştır. Ancak seminer bahane edilerek açılan Balyoz davasında mahkûmiyeti onaylanan sanıkların yüzde 57’si denizcidir. Demek ki Türk Deniz Kuvvetleri düşmanlarımıza göre, başarılı bir kurum ve durdurulması gereken bir tehdittir. Emperyalizm MİLGEM’leri durdurmak için Türk Deniz Kuvvetlerine karşı açık ve kirli bir savaş başlatmıştır.

MİLGEM ÖDÜLÜ

Filmin sonu mu? MİLGEM’i yaratanlardan Ora. Özden Örnek kahrından öldü. Ora. Bülent Alpkaya, 28 Şubat davasında müebbet aldı. Halen sağlık sorunları ile boğuşuyor. Koramiraller, Mehmet Otuzbiroğlu, Feyyaz Öğütçü, Kadir Sağdıç Hasdal ve Silivri’yi mesken tuttu. Her rütbeden onlarca subay, aileleri ile birlikte mağdur edildi. Şimdi bu projenin ne anlama geldiğinin farkında bile olmayanların afra tafrasından geçilmiyor. Başkalarının felaketi üzerinden gelecek inşa edenleri ibretle izliyorum...

Basit bir araba bile yapamayanların, 16 üst düzey teknolojik disiplini bir araya getiren modern bir korveti ihraç etmesinde bir gariplik yok mu? Bu iş hem Türk siyasetinin hem de Türk sanayisinin boyunu fersah fersah aşar! MİLGEM yoluna devam etmek istiyorsak, bu projenin asıl kaynağı olan Deniz Lisesi’ni açmalı ve Deniz Harp Okulu ile birlikte yeniden Deniz Kuvvetleri’ne bağlamalıyız. Denizcilik en az 3000 yıllık bir gelenektir. Sanat yönü teknik yönüne ağır basar. Gerçek denizciliği bilmeyenler, denizciliği deniz otobüsçülüğü sananlar denizci yetiştiremezler. Portakal bahçesinde armut toplanmaz!


10
Güzel uçuştu elinize sağlık.

11
Aynı görevden:


12
Havacılık ve Savunma / Ynt: Elektrikli Uçak X-57
« : Haziran 24, 2018, 04:46:40 ÖS »
O değil de Lilium hasta bir şey ya. Yapmış valla herifler.


13
Konusuz Konular / Ynt: Planör eğitimi
« : Haziran 24, 2018, 02:01:27 ÖS »
Evet, ücretsiz. Atatürk sayesinde.

14
Konusuz Konular / Ynt: Planör eğitimi
« : Haziran 23, 2018, 11:11:56 ÖS »
THK'nın sitesinden kolayca öğrenebilirsin. Bu tür şeyleri kurumların kendi sitelerinden öğrenmeniz sizin adınıza daha yararlı olur. Ama ben yine de THK sitesinden kopyaladığım metni aşağıya koyuyorum:

Planör Başlangıç

Kimler Katılabilir ?
Yaş      :     Kurs başlangıç tarihinde 15 yaşını bitirmiş 16 yaşından gün almış olmak (Sağlık raporu alınabildiği sürece üst yaş sınırı yoktur.)

Tahsil   :    En az ilköğretim okulu mezunu olmak

Boy      :    En az 1.55 m, en fazla 1.90 m boyunda olmak

Kilo      :    En az 45 kg, en fazla 90 kg ağırlığında olmak

15
Eline sağlık.

Sayfa: [1] 2 3 ... 133