İletileri Göster - 112-Ripper

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 112-Ripper

Sayfa: 1 2 3 ... 137
1
Block 50 olacakmış.

CMFD moving map demek değil. Renkli ekran demek. Muhtemelen olmaz.

2
Anlaşılan tam bir F-16 göreceğiz karşımızda. Gerçek F-16 fiyatına satmazlarsa alınabilir belki.

4
Falcon'da vertigo olan oldu mu? Ben birkaç sefer bulut içinde olmuştum.

5
Bence Yunanlılar herkesin yerine düşünür.

6
F-16 uçaklarımızın füze tehditlerine karşı korunması amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilen SPEWS-II Elektronik Harp (EH) Kendini Koruma Sistemine yönelik testler başarıyla tamamlandı ve sistemler F-16’larımız üzerinde kullanılmaya başlandı.Sistem şu ana kadar 21 uçağa takıldı.

SSB


7
Bu füzeleri iyi gizlediler. Bir anda ortaya çıktı. Kimsenin haberi yoktu. Öyle ki hala daha gerçek olduklarına inanamıyorum. Şöyle kanattan bir fırlasa da içim rahat etse.

8
Çok ciddi söylüyorum ABD hala Türkiye Cumhuriyeti ve onun ilkelerini hala taşıyan kurumların sahip olduğu kadın-erkek eşitliği ve ırksal eşitlik anlayışına hala daha ulaşabilmiş değil. Bu atama ABD için bir devrimdir. Fakat yine de ellerinden geldiği sürece bir ekibe kadın pilot atamayacaklardır. Çünkü hala daha kadınların daha beceriksiz olduğunu düşünüyorlar ve güvenmiyorlar. Ayrıca 1000 saat çok az değil mi?

9
Amerika'da birileri bu habere çok sinirlendi. Almanlar söz dinlemiyor.

10
Bu konu, savunma çevrelerinde son zamanların en merak uyandıran konusu. Tahminim Suriye'deki mevcut sistemlerin yetersiz kalmasıyla birlikte (S-200 vb.), yeni sistemlerin de eğer Suriye'ye teslim edilmişse insan kaynağı eksikliği, edilmemişse de Rusların tetiğe basma tereddütü sebebiyle karşılık verilememesidir. Fakat gerçek olmasını istemediğim bir ihtimal de İsrail'in yeni Rus sistemleriyle dahi başa çıkabilecek kapasitede olmasıdır ve bu ihtimal her geçen gün güçlenmektedir. Eğer Ruslar bilerek vurmuyorlarsa bile bu durum artık sürdürülemez hale gelmiştir. Çünkü Rus sistemleri üzerindeki şüpheler doruğa ulaşmıştır. Ben bile S-400'ü almakla iyi mi yaptık demeye başladım. Eğer ileride gerçekleşecek saldırılarda da S-300'ler hiç cevap vermezse İsrail'in bu sistemleri bastırmayı başardığını düşünmeye başlayacağım.

11
Acemi Ocağı / Ynt: Nerede Hata Yapıyorum ?
« : Şubat 01, 2019, 10:47:15 ÖS »
Öncelikle şunu unutma: En başarılı savunma, savunma yapmak zorunda kalmayacak şekilde hareket etmektir.

Bunu yapmanın tek yolu da elindeki imkanlardan en verimli şekilde istifade etmektir.

Peki elindeki imkanlar nedir?
* Altındaki uçak (Türüne göre manevra kabiliyeti ve motor gücü)
* Üzerindeki mühimmat türü ve sayısı
* Hızın ve yüksekliğin (Sahip olduğun potansiyel ve kinetik enerjinin toplamı)
* Yakıt miktarın

Yukarıda saydığım imkanlarını, sahip olduğun deneyim ve yeteneklerine bağlı olarak, karşıdaki düşman türüne göre maksimum verimlilikte kullanman gerekmekte. Bu sayede düşmandan bir adım önde olmayı umarak angajmana başlaman ve eğer öndeysen de ciddi bir savunma manevrasına ihtiyaç duymadan oradan uzaklaşman gerekmekte.

Savunma yapmak zorunda kalmak ise bir istisna olmalı, elde olmayan sebeplerle imkanlarını verimli kullanamadığın durumlarda baş vuracağın son seçenek olarak düşünülmelidir.

Videonda gördüğüm üzere bu saydığım şartları yerine getirmediğin için ve üstüne üstlük savunma ile ilgili şartları da yerine getirmediğin için yapabilecek çok fazla bir şeyin olmadığı görülüyor. Birinci karşılaşmada hızın çok yavaş, öyle ki uçak neredeyse stalla girecek. Yüksekliğin yetersiz ve düşmana aşırı yakınsın. İkinci karşılaşmada da hızın yeterli olmakla birlikte yüksekliğin yetersiz ve düşmana yakınsın. Muhtemelen uçağını, kullandığın mühimmatı ve düşmanını tanımıyorsun. Bunların üstesinden gelmek için deneyim kazanman lazım.

Fakat şimdilik hızını ve yüksekliğini artırıp düşmanla arandaki mesafeyi maksimize etmeye çalış. Savunmayı sonra konuşuruz ;)

12
Falcon BMS Eğitim / Ynt: Falcon BMS Görev Hazırlama
« : Ocak 25, 2019, 09:46:11 ÖS »
Eline sağlık

13
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Datalink
« : Ocak 10, 2019, 11:40:47 ÖS »
Tam olarak neyi örenmek istediğini daha ayrıntılı ve yazım kuralları ile nezaket kurallarına uygun yazabilir misin?

14
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: mpr97.dll HATASI
« : Ocak 09, 2019, 11:53:05 ÖS »
Türkçe karakterler içeren klasörden çalıştıramazsın.

15
Hayırlı olsun. Platformlar üretildikçe bu tip yan ürünler de ortaya çıkmaya devam edecektir.

Sayfa: 1 2 3 ... 137