İletileri Göster - LockDownTR

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - LockDownTR

Sayfa: 1
1
Arkadaşlar tekrardan herkese merhabalar... HD Kokpit Modunu forumumuzdan buldum ve  http://35thvfw.web.fc2.com/ccip_cockpit_mod_en.html#6   bu talimatlara istinaden kurmaya yeltendim. Fakat tam da bütün aşamalar tıkır tıkır giderken ikinci olarak açtığım Lod Editor' de bulunan Parents kısmına 1 yazıp normal yazan pencereye tıkladığımda karşıma çıkması gereken (örnek veriyorum) 8024 Lod Index' i çıkmıyor. Orada 0 yazıyor. Ben anlamadım nerede hata yaptım. Sitede belirtilen talimatları harfiyen uyguluyorum aslında ama acaba bir yerde bir hata mı yaptım?
Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Kusuruma bakmayın.


İyi akşamlar...

2
Acemi Ocağı / Ynt: Başlangıç Hakkında Yardım...
« : Ekim 07, 2018, 06:29:09 ÖS »
Yardım eden bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Grafik sorununu bahsettiğiniz gibi ters tıklayıp özellikler sekmesinden hallettim. Ayrıca rehberleri de buldum. En kısa sürede de TS server' ına katılacağım. Teşekkürler iyi akşamlar :)

3
Acemi Ocağı / Ynt: Başlangıç Hakkında Yardım...
« : Ekim 07, 2018, 04:13:29 ÖÖ »
Bms 4.33’ün ultra hd görüntü modülü mevcut. Bms’i başlattığınızda splash ekranından configuration’a tıklayıp textures bölümünde ulta high seçebilirsiniz gtx 1060 yazmasaydınız bu yöntemi söylemezdim çünkü aşırı sistem yoracak baştan söyliyim.


Ana sepep yüksek ihtimalle çözünürlük sorunudur. Bms’i açın, sağ üstten setup bölümüne girip resolution’ı ekran öçözünürlüğünüze göre ayarların.


Bu ayarları yaptıktan sonra kurulum eklenti yama sayfamıza girip 4.33 ile uyumlu istediğiniz grafik eklentilerini yükleyebilirsiniz.


2. Sorun için; Onun sebebi izlediğiniz eğitimin/okuduğunuz dokumanın 4.32 sürümüne göre hazırlanmış olması. Bizim tüm eğitim içeriğimiz 4.32 ve keystrokes klavye düzenine göre düzenlendi 4.33 modelinde traning bölümü çok daha farklı tabi bazı atış prosedürleri de bir de farketmişsinizdir klavye kısayolları da farklı.  Onu da keystrokes klavye düzenini yükleyerek çözebilirsiniz daha önce foruma yüklemiştim o klavye dizilimini bulamazsabız arkadaşlar yine ekleyecektir. (Ana sayfanın altlarındaki konularda olabilir)


3. Sorunun cevabının bir kısmını 2’de cevaplamışım. Ona ek olarak 4.0’daki atış prosedürleriyle 4.33 u5deki prosedürler çok farklı gerçeğe oldukça yakınlaştırmak için çalışılıyor. Eğitimleri güzelce yapıp doğru klavye dizilimiyle sorunsuz uçarsınız.


4. Sorun için; Çok sağlam bir eğitim arşivimiz var Falcon BMS Eğitim sayfasına girdiğinde sabit konularda Falcon BMS Eğitim Dokumanlar diye bir konu mevcut oradan ilk olarak Genel Kokpit Eğitimi ile başlamanı öneririm ardından taxi-takeoff-landing eğitimlerini öğrenip(bunların pdf’i yok bol bol pratik ve video izleyerek yapabilirsiniz) daha sonra atış prosedürleri pdf’lerine başlayın hava-hava veya hava-kara fark etmez siz belirleyin.
Bizim bir de sorun çözümleri sayfamız vardı ama son forum güncellemesinde bir sorun çıktı o bölüm şu an servis dışı yoksa yukarıda anlattıklarımın hepsi tek bölümdeydi o yüzden biraz forumu kurcalamanız gerekecek :)


Son olarak teamspeak kanalımıza gelip online uçabilir/yardım alabilirsiniz.


Hoş geldiniz :)


Hoşbuldum :)
Öncellikle bahsettiğiniz ayar Configuration/Hardware/High Resolution Textures ise o ayar açık... Ayrıca da çözünürlük 1920x1080 olarak ayarlı... Anlayamadığım bir  gariplik var grafiklerde...

4
Acemi Ocağı / Başlangıç Hakkında Yardım...
« : Ekim 07, 2018, 01:33:21 ÖÖ »
Öncelikle herkese merhabalar diyorum. Sitenizi uzun zaman önce keşfetmiş olmakla birlikte bu derece ciddi bir organizasyona dahil olabilmek için gerekli zamanı ve Joystick gibi donanımsal ihtiyaçları karşılayamayacağımı düşündüğüm için uzak kalmayı tercih etmiştim. Birkaç gün önce Falcon 4.0' ı Steam' den ve Logitech Extreme 3d Pro' yu bir teknolji marketinden edindim. Daha sonra forumda paylaşılan"Falcon BMS 4.33.1 U1-U5 Entegreli Kurulum Paketi ve Güncelleme Paketleri [v5]" konusundan Falcon BSM paketini de indirdim kurdum. Buraya kadar sorun yoktu ancak sorunlar burdan sonra benim için başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.


1. Bilgisayarımın donanımı görece iyi sayılır. 16 GB Ram, AMD Ryzen 1600 işlemci ve Nvidia GeForce GTX 1060 6GB var.  Falcon BMS' ye girdiğimde Instant Action diye hatırladığım hızlı bir şekilde havada ve çarpışmaya hazır bir şekilde oyuna başlatan kısımda grafikler özellikle uçak içi detayları çok kötü oluyor. Yazılar okunmuyor ve efektler sanki kapalı gibi. Fakat Dogfight kısmında F16 seçtiğimde daha net görüntü kalitesi ve yazıların okunabilir olduğunu fark ettim. Ayrıca izlediğim birçok videoda uçakların ve pistlerin çok güzel göründüğünü hem kokpit görüntülerinin hem de dış kameradan jet motordan çıkan ısı dalgasının ve kızarıklığın çok daha güzel olduğunu fark ettim. Bunun için bir eklenti olduğunu düşündüm ancak uçaklar için iç ve dış görüntüyü ve efektleri güzelleştiren herhangi bir yama göremedim. Hem oyun içerisindeki Setup kısmından hem de oyuna girmeden açılan menüdeki kısımdan bütün ayarları en yüksek yaptım sonuç yine aynı oldu...


2. Sitede bulunan Falcon BMS eğitimleri videoları ile benim sistemimde yüklü olan Falcon BMS arasında bariz farklar olduğunu gördüm. Mesela Training bölümünde birsürü eksik var. Örneğin sitede olan bir eğitimdeki Training kısmında olan listede Checklist gibi bir eğitim kısmı vardı. Ayrıca eğitim F16 ile başlıyordu ancak benim eğitim bölümündeki eğitim Thunderbolt ile başlıyor sanırım. ( Yanlış olabilir kusuruma bakmayın tam hatırlamıyorum.)

3. sadece Korea  RT_HR isimli yamayı kurdum ve dediğim gibi bir fark göremedim. Ayrıca Falcon 4.0 da uçakla en azından ateş edebiliyorken Falcon BMS' de uçakla hiçbirşey yapamıyorum. Muhtemelen tuş atama konusunda Jostick' e standart gelen fonksiyonlar çok farklı. Ama bunu nasıl düzelteceğim konusunda bir bilgim yok.


4. Siteyi incelediğim kadarıyla oyunu kurup Joysticiğini takmış ve sadece öğrenme aşamasına geçmek isteyen bir insan için sıfırdan nasıl başlanacağını anlatan ( Oyun kurulumu, yama kurulumu, ayarları, hangi uçakla başlanmasının tavsiyesi ve ardından uçak içi sistemin tanıtılıp uçağın kaldırılması, silah sistemlerinin tanıtımı, havadan havaya ve havadan karaya silah sistemlerinin detaylı bir şekilde anlatılması  mesela) göremedim. Eğer varsa ve ben fark edemediysem kusuruma bakmayın. Ancak hangi videoyu açsam böyle ayrıntılı bir simülasyon sisteminde doğal olarak bazı yerler hızlıca geçilmiş oluyor. Ya da ben bazı şeyleri eksik yapıyorum.

Sorunlarım kabaca bunlar diyebilirim. Tabi sormam gereken daha bir sürü şey var ancak öncelikle giriş kısmını bir şekilde başarmalıyım... Bu arada foruma yine kayıt olduğum için bu konuyu buraya açmam ne kadar doğru oldu bilmiyorum. Bu konuda bir hata yaptıysam da kusuruma bakmayın.

Cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
İyi geceler...

Sayfa: 1