İletileri Göster - 111-Charisma

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 111-Charisma

Sayfa: 1 2 3 ... 25
1
Eline sağlık Akrepcim gayet güzel duruyor.

2
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Flight Control
« : Mart 07, 2019, 05:51:45 ÖS »
Uzun zamandır 4.32 kullanmıyorum ancak kullandığım zamanlarda da hiç senin ki gibi bir eksiklikle karşılaşmamıştım. Enteresan geldi.

3
Acemi Ocağı / Ynt: Yeni Başlayacağım Destek
« : Mart 04, 2019, 12:49:52 ÖÖ »
Aramıza hoşgeldin Aydın.

Öncelikle belirtmem gereken şey Falcon BMS'in bir oyun değil simülasyon olduğudur. Olaya bakış açını bu şekilde değiştirirsen eğer "Havacılık" alanında daha çabuk ve emin adımlarla ilerlersin. Arma oyunu-simülasyonunu da bildiğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki; havacılık Arma'daki gibi değildir. Havacılık bir kültürdür, o yüzden yolun başında olduğun için sana tavsiyem fazlaca araştırmacı olman. Falcon BMS için gerekli Falcon4 steam üzerinden satılıyor onu alabilirsin ancak Buraya Tıklayarak ta forumumuz üzerinden Falcon BMS' i en güncel haliyle ücretsiz indirebilirsin. Kurulumu yaptıktan sonra forumumuz da bulunan eğitim bölümünde, simülasyon ile alakalı bütün eğitim dökümanları var. Bu eğirim dökümanlarını önce teorik olarak ardında da pratik olarak uygulayarak kendini geliştirebilirsin. Unutma başında da belirttiğim gibi Havacılık bir kültürdür. O yüzden başlarda sabırlı ve azimle olursan bu senin adına daha iyi olur ayrıca  hem bizlerle hem de üye arkadaşlarla online uçuş yapmak içinde sık sık TeamSpeak sunucumuza gel olur mu.

Sana bu ucu bucağı olmayan engin deniz de başarılar diliyorum. Sorun ve sıkıntılarında bize ulaşabilirsin.

4
Acemi Ocağı / Ynt: Merhabalar.
« : Mart 02, 2019, 06:29:12 ÖS »
Merhabalar tekrardan aramıza hoşgeldiniz.
Uzun zaman olmuş simülasyonu bırakalı umarım tekrardan başlar ve bizlerle vakit geçirirsiniz.

5
Uçak kaplamalarınızı Türk uçakları ile güncellerseniz göze daha güzel gelecek sanırım :D

6
Sevgili Charisma-111

Öncelikle yazdıkların için sana çok teşekkürler ediyorum ama aslında şunu bilmelisin ki, aslında ben sizlerden çok şey öğrendim ve öğrenmekteyim.
Neden? dersen, ben olabildiğince kapsamlı bir simülatör oluşturup olaya, olduğumuz yerde ve mümkün olabilecek gerçekçi biçimde yaklaşmaya dikkatimi vermişken, sizler F-16 yı benden kat be kat daha iyi ve oldukça detaylı kullanıyorsunuz bunu görüyorum.
Benim buradaki coşkum, biz üretmesek de artık bize ait olmuş olan o güzelim uçağa, yine mümkün olan en gerçekçi  şekilde yaklaşabilecek fırsatın doğuyor olmasında.
Bizler burada tertemiz bir paylaşımla birlikte büyüyor ve ilerliyoruz.
Daha evvelce defalarca yazdım. Sana ve herkese minnettarım. Çünkü, kendi başıma bu denli bilgiye ve çözüme asla ulaşamazdım.
Bu nedenlerle de hepinize tekrar tekrar ve en derin teşekkürlerimi bildiriyorum.

Saygılarımla,


Hocam cansınız ve iyi ki bizim aramızdasınız. Ellerinizden öpüyorum hürmetler...

7
Konusuz Konular / Ynt: DCS Simülatörüne F16 Modülü Bu Yıl Geliyor.
« : Şubat 17, 2019, 12:29:24 ÖÖ »
Merhabalar,

Önceden bazı açıklamalar yapmışlar ve mailler göndermişlerdi ama ayın 15 inde, bu son haberin mailini gördüğümde gerçekten çok mutlu oldum. Bence en önemlisi gelişkinliğinin yanı sıra, DCS World sayesinde video gözlükle girilebilir bir ortamda kullanılabilecek olması. O sayede inanılmaz bir deneyim sunacak. 

Son olarak F-18 Hornet i kullanmaya/öğrenmeye çalışıyorum. Steam dan, özel bir indirimle, Persian Gulf ile beraber almıştım. Gözlükle bakılınca, kabin detayları, ve onların kullanılabilirliği ve de yeryüzünün görünüşü bambaşka. Kulaklığı da takınca gerçekten hiç bir simülatörde rastlanmayacak derecede gerçekçi deneyimler sunuyor.   

F16 nın bu DCS versiyonu ise daha evvelce yazdığım gibi hep özlemle beklediğim bir şeydi. Sanırım o gelince artık tüm diğerlerini bir kenara atıp tüm simülasyonu onun üzerine ve layıkıyla yapılandırmaya çalışacağım. Simülasyon açısından oldukça gerçekçi bir bütünlük elde edeceğimi de düşünüyorum.   Umarım beklediğim gibi de çıkar...
 Saygılarımla,
   

Sevgili Kufu hocam, çalışmalarınız az çok bildiğim için DCS'e F-16 simülasyonunun gelmesini kendim kadar sizin içinde çok sevindim. İleride bizi sizin yönlendirmeleriniz ve yardımlarınız ile güzel günler bekliyor diye düşünüyorum.

8
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Başlangıç Sorunu
« : Şubat 10, 2019, 02:04:18 ÖS »
Öncelikle aramıza hoşgeldin. Havacılığa gönül verip bunu sanal da olsa gerçeğe dönüştürmen çok güzel olmuş. Ucu bucağı olmayan bu yolda sana şimdiden başarılar dilerim.

Yeni başladığın için neler yapabilirim diye sormuşsun sana bir iki abi tavsiyesi ile şöyle özetleyebilirim.

1- Havacılık genel bir kültürdür ve o kültürün en temel özelliklerin başında araştırmacılık gelir. Sende biraz sabırlı olup, herşeyi hedefe ulaşıncaya kadar araştır ve öğrenmeye çalış.
Not: Bu konuda forumumuz tam bir deryadır. Hem simülasyonla alakalı hemde genel havacılık konularında sana yetecek bütün bilgiler eğitim bölümünde mevcuttur.

2- Havacılık Profesyonellik ister bu ise sistemli ve çok çalışma ile olur o yüzden hiçbir zaman ben oldum bu işi öğrendim demeden sürekli kendini geliştirmen gerekir. İşin teknik kısımlarını 112-Bogey hocan ve Rüzgar53 zaten açıklamış.

9
Bizi takip edenler ne oluyor bu ülkeye demeye başlamışlardır ;)

10
Ulaş Özdemir'deki 'ş' harfini değiştirin.

:D :D

11
Devamı gelmesi temennisiyle...

12
Gerisini İsrail düşünsün :D

13
Acemi Ocağı / Ynt: Simülasyon Yeni Başlıcağım tavsiyeler
« : Şubat 02, 2019, 03:49:16 ÖÖ »
Aramıza hoşgeldin Batuhan.

Semih hocan gereken bütün bilgileri ve yönlendirmeleri vermiş, sana kalan biraz sabır ve azimle boş vakitlerinde önce teorik olarak bilgileri öğrenmen, daha sonra da bu teorik bilgini pratiğe dökerek tecrübe kazanmak olmalıdır. Ayrıca telsizimize gelerek hem üye arkadaşlarla hem de aday/personel hocalarınla online uçuş yaparak biraz daha hızlı bir şekilde deneyim kazanabilirsin. Havacılık bir kültür olduğu için işi başından sıkı tutup bu konuda bol bol araştırma yapmanın faydalarını sürekli yaşarsın.

Sana şimdiden kırımsız uçuşlar diliyorum.

14
Videoyu daha önce izlemiştim.  Uçak zaten emergency landing yapıyormuş. Bana kalırsa tamamen pilotaj hatasından kaynaklı...

15
+1 elinize sağlık

Sayfa: 1 2 3 ... 25