İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - semihgörkem

Sayfa: 1 2 3 ... 216
1
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Anka Yaşlanıyor
« : Dün, 09:33:19 ÖS »
Halilim doğum günün kutlu olsun, nice yaşlara :)

2
Acemi Ocağı / Ynt: Simülasyon Yeni Başlıcağım tavsiyeler
« : Aralık 16, 2018, 04:17:39 ÖS »
Batuhan hoş geldin :)

İlk olarak kokpiti öğrenmek ile başlamak en doğrusu, aşağıdaki linkten genel kokpit eğitimi ile başla, kendine notlar ali
Daha sonra "keystrokes" klavye düzeni için bazı faydalı olabileceğini düşündüğün klavye kısayolalrını bir kenera not al ( klavye ile uçmak zordur alışana kadar, joystick öneririz :) logitech 3d pro başlangıç için yeterlidir.)

Keystokes klavye düzeni açıklamaları;
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/klavye-kisayollari-listesi-ve-klavye-kombinasyonlarinin-uyusmazlik-sorunu-cozumu/msg144953/#msg144953

ardından tax,-takeoff-landing eğitimlerine başlayabilirsin,
daha sonra hava-hava, hava-kara mühimmat eğitimlerine başlaman yararına olur ( mühimmat önceliği size kalmış :) )

son olarak bir diğer önerim eğitim aşamasında 4.32 sürümünü kullanmanız, çünkü tüm eğitim dokümanlarımız 4.32 sürümü için hazırlandı. 4.33.1 sürümü de pc'nizde yüklü durabilir 2 si hiçbir sorun çıkarmadan çalışacaktır.

Eğitim bölümümüz;
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-egitim/

youtube kanalımız:
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-egitim/

Her türlü sorununuz için sağ üst köşedeki işlemler bölümünde yer alan "SORU SOR" panelini kullanabilirsiniz.


3
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Bozkurt!
« : Kasım 30, 2018, 09:24:01 ÖS »
Doğum günün kutlu olsun abi :) Nice sağlıklı mutlu yaşlara.

4
Hoşgeldiniz.

5
PC'niz reg kaydını tam olarak işlemediği için o hatayı alıyorsunuz (microprose klasörünün doğru konumda olduğunu varsayıyorum) çözümü de maalesef orjinal falcon4'ü steam üzerinden satın almak. Şu an steam'de 7.80 TL. https://store.steampowered.com/app/429530/Falcon_40/

Veya pc'nin reg kaydı sorununu çözmeniz gerekecek. Reg kaydı başarılı bir şekilde kaydedildi dese bile düzgün çalıştırmıyor. (güvenlik ile ilgili bir durum olabilir)


6
Flight Simulator / Ynt: fsx steam edition
« : Kasım 25, 2018, 09:10:19 ÖS »
sadece ram kaynaklı değil, iyi bir ekran kartı ve işlemci gerekli asıl olarak. Kurduğunuz helikopter'in kaplamaları yüksek çözünürlüklü olabilir o nedenle de ekran kartı ve işlemciye ek yük biniyor o da fps'i düşürüyordur.

7
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: U5 entegre setup sorunu
« : Kasım 25, 2018, 08:31:28 ÖS »
zaten türkçe karakter yeni klasör den dolayo ö yü söyleyince onu değiştirdim bulundugu yerde  türkçe karakter yoktu ama yınede dediğin gibi c ye dırekt koydum yıne  aynı hatayı verdi
bu hatanın sebebi reg kaydı kalıntısı, daha önce bms'i hatadaki konuma yükleyip sildiniz mi ?

Çözümü için şu yolu deneyin: Yerel disk C' konumuna boş bir Falcon BMS 4.33 U1 klasörü yaratın (hatadaki konum ve klasör ismi harfiyen uymalı) ardından setup'ı tekrar çalıştırın ve ürünü kaldır dedikten sonra tekrar kuruluma başlayabilirsiniz.

8
Verdiğiniz linkden dosyayı indirdim ama anlattığınız şekilde yüklemeye çalışmama rağmen 1. resimdeki hatayı alıyorum. reg kaydını çalıştırıyorum başarıyla eklendi diyor ama hala aynı hatayı veriyor
burada demişsiniz ki 1.resimdeki hatayı alıyorum, ben de ona istinaden dedim ki reg kaydını bilgisayarınız onaylamıyor. Ghost hocanın size verdiği linkteki ilk resim şuna ait:

Sizin "corrupt file" hatası aldığınız setup 4.33'e ait o versiyon başka bizim size verdiğimiz linkteki versiyon bambaşka (son sürüm) şimdi o yüzden siz hangi versiyonu yüklemek istiyorsunuz bize onun bilgisini verin ona göre ilerleyelim.

Çünkü corrup file hatasını çözmek istiyorsanız 4.33'ü yeniden yüklemelisiniz ona göre link veririz.

Yok ben son sürüm olan 4.33.1', yüklemek istiyorum şu hatayı alıyorum :

bu hatayı çözelim derseniz ona göre hareket ederiz.

9
Flight Simulator / Ynt: fsx steam edition
« : Kasım 25, 2018, 03:32:51 ÖS »
Steam edition gold edition'ı da kapsayan bir sürüm, şu an sonbahar indirimleri olduğu için steam editon'ı oldukça ucuza alabilirsiniz. Ama üstüne kuruluyor mu sanmıyorum, steam ayrıca bir konum oluşturuyor fsx steam editon için ve ek olarak server bağlantıları için yazılımlar kuruyor o yüzden gold editon üzerine kurulmuyor olabilir.

10
Verdiğiniz linkden dosyayı indirdim ama anlattığınız şekilde yüklemeye çalışmama rağmen 1. resimdeki hatayı alıyorum. reg kaydını çalıştırıyorum başarıyla eklendi diyor ama hala aynı hatayı veriyor
bilgisayarınız 3. parti reg kayıtlarına izin vermediği için o hatayı alıyorsunuz, reg kaydı sisteme işlenmiş bile olsa çalışmıyor. Bu sorunla daha önce de karşılaşmıştık fakat sorunu hiç yaşamadığım için araştırıp çözümüne ulaşamadım. Siz bir aşmayı deneyin eğer sorunu aşamazsanız steam'den falcon'u satın almak durumundasınız veya pc'ye format atmadınız gerekecek.

11
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Tebrikler Bozgun!
« : Kasım 18, 2018, 08:48:22 ÖS »
hayırlı olsun bozgun :) hayırlı görevler.

12
Kaliteyi konuşturmuşsunuz yine hocam, elinize sağlık :)

13
Forumun güncellenmesinden sonra bir hata oluşmuş düzeltmeye çalışacağız. Düzeltildiğinde buraya editlerim tekrar.

14
Acemi Ocağı / Ynt: Yeni Üye Arkadaşlar
« : Kasım 14, 2018, 10:40:56 ÖS »
kurulum eklenti yama sayfasından 4.32 entegre paketi indirp kurun (4.33.1'i silmenize gerek yok ayrı bir konuma kuracağı için) daha sonra eğitim bölümümüze girip eğitimlere başlayabilirsiniz.

15
Acemi Ocağı / Ynt: Yeni Üye Arkadaşlar
« : Kasım 14, 2018, 07:39:05 ÖS »
tactical engament'da yer alan görevler 4.33.1 sürümüne ait, bir hata yok, izlediğiniz videolarda isimlerin farklı olmasının sebebi videonun 4.32 sürümünde çekilmiş olması olabilir veya farklı bir senaryoda hazırlanmış olduğu içindir.

Sayfa: 1 2 3 ... 216