İletileri Göster - semihgörkem

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - semihgörkem

Sayfa: 1 2 3 ... 219
1
klasör adında Türkçe karakter "ö" geçtiği için hata veriyor. BMS'i içerisinde i, ö, ü, ğ geçmeyen bir konuma kurarsanız hata almazsınız :)

2
Flight Simulator / Ynt: FSX STEAM EDİTİON İVAP KURULUM
« : Nisan 18, 2019, 09:49:50 ÖS »
Dava derken ? Üslub’a biraz daha özen gösterin. Burada kurallar ciddidir. Konuyu tekrar uygun bir üslup ile oluşturabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırız.

3
Flight Simulator / Ynt: Flight Simulator X-İniş
« : Nisan 17, 2019, 10:29:36 ÖS »
görevler sayfasında "princess juliana international airport" görevi mevcut onu kullanabilirsiniz.

4
4.32 ise silip tekrar kurun derim, en kökten çözüm. Yanıt vermiyor hatasının yüzlerce sebebi olabilir doğrudan tespit etmek zor. Daha önce kurmuş olduğunuz bir eklenti dosyaları bozmuş olabilir, veya windwos kaynaklı bir sorun da olabilir. Setup'ı tekrar çalıştırın-remove files seçeneği ile tüm bms dosyalarını sildikten sonra kuruluma tekrar başlarsınız. Sorun çözülecektir yüksek ihtimal.

5
Acemi Ocağı / Ynt: Yeni Üye Arkadaşlar
« : Nisan 15, 2019, 07:52:38 ÖS »
Merhabalar, oncelikle kendimi tanitayim, Tolga ben.. Burada yeniyim. herseyim hazir, joystick dahil, hic bir problem yok, pdflerden calismalara da basladim. ama ilk asama da , ramp start bolumunde egitim asamasinda problem yasadim, o da mouse konusunda. switchleri vs mouse ile kontrol edemiyorum. switch uzerine gelince renk yesile donuyor ama on-off yapamiyorum.hareket ettiremiyorum.. problem nedir? ne yapabilrim? saygilarimla

Hoşgeldiniz,

bazı switchlere erişim zor olabiliyor ve 3-d kokpit görünümünde eişemeyebiliirsiniz (air condition gibi) bu tip switchler için keystrokes klavye düzeni için "2" tuşuyla 2-d kokpit moduna geçip numpad'den 2--4-6-8 tuşları ile ilgili switch'in bulunduğu panele gitmeniz daha iyi olur.
Bir de yapışkan tuş özelliğini kapatmanızı öneririm, 3-d kokpitte mouse'u daha rahat hareket ettirirsiniz. Aşağıdaki konu yardımcı olacaktır, tüm BMS sürümleri için geçerlidir.

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/falcon-bms-4-33-yapiskan-tuslar-sorununun-cozumu/

6
Havacılık ve Savunma / Ynt: Elveda LTBA Atatük Hava Limanı
« : Nisan 11, 2019, 01:07:05 ÖÖ »
Ltba fsx’de ilk ILS inişimi yaptığım havalimanıydı hatta 36R pisti, 111.300 nav frekansı, 358 baş. (default model uçuş), test pistiydi benim için :)

7
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Kara
« : Nisan 11, 2019, 01:03:22 ÖÖ »
İzzet abi doğum günün kutlu olsun, bu hafta yoğun geçiyor işler,  geç oldu biraz ama olsun :)

8
Acemi Ocağı / Ynt: Çaylaklar için server
« : Mart 31, 2019, 09:01:21 ÖS »
kendi modeminizin portlarını açıp istediğiniz arkadaşlarınızla kendi modeminiz üzerinizden uçabilirsiniz.

Teamspeak kanalımızda yardımcı olacaklardır.

Port açımı hakkında aşağıdaki konu yardımcı olacaktır;

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/falcon-bms-modeminizin-portlarini-acarken-karsilasilan-sorunlarin-cozumu/msg144978/#msg144978

9
Acemi Ocağı / Ynt: Kontrol
« : Mart 31, 2019, 08:59:16 ÖS »
keystokes klavye düzeni için bazı komutları listelemiştik. Önemli olduğunu düşündüğünüz klavye kısayollarını not alıp uçabilirsiniz. (klavye ile uçmak oldukça zordur alışmanız zaman alabilir, joystick öneririz) kendinize göre komutları da değiştirebilirsiniz.

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/klavye-kisayollari-listesi-ve-klavye-kombinasyonlarinin-uyusmazlik-sorunu-cozumu/

10
Data cartridge dan hangi modda hangi sayfaların geleceğini ayarlaman gerekir. Forumda bulabilirsiniz. Bunu yapmadan da alt osb tuşlarına basarak tek tek istediğin sayfaları getirebilirsin.

Bu da bir yöntem, doğrudan config ayarlarını güncelleyerek de yapabilirsiniz;

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/falcon-bms-flare-chaff-atamiyorum-gozukmuyor-sorunu-cozumu/

bu adımları uygularsanız sorun çözülecektir, sonucu haber verirsiniz. Duruma göre başka çözümler düşünürüz.

11
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: blank kokpit!!!!!!
« : Mart 30, 2019, 10:45:11 ÖS »
Hangi klavye düzenini kullanıyorsunuz ? Shift+2 "keystrokes" klavye düzeni için geçerli.

12
Acemi Ocağı / Ynt: Yeni Başlıyorum Yardımıza İhtiyacım var
« : Mart 30, 2019, 09:35:19 ÖÖ »
Hoş geldiniz :) Simülasyon için gerekli tüm yönlendirmeleri yapmış hocalarım, Ben de birkaç faydalı linkin bilgisini veriyim forum içerisinde;

Karşılaşabileceğiniz sorunlar için aşağıdaki konular yönlendirici olacaktır;
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/

Eğitimler için ise önce yazılı (pdf) dokümanları okuyup ardından video eğitimlerini izleyip pratik yapmak çok daha efektif olacaktır. (Eğitim dokümanları Falcon BMS 4.32 için ve "keystrokes" klavye düzene göre oluşturuldu. A-G muhimmatların prosedürleri 4.33 versiyonunda farklılık gösterir. Diğer eğitimleri her iki sürüm için de kullanabilirsiniz)

Eğitim Dokümanları;
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-egitim/falcon-bms-egitim-dokumanlar/


13
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: FALCON BMS 4.33 U1 Sorunu
« : Mart 20, 2019, 11:35:19 ÖS »
Sorunumu çözen başta Plus hocam olmak üzere hepinize çok ama çok teşekkür ederim. İlginizi esrgemediniz hepinize saygılar.
Hatanın giderildiğine sevindim :) Nasıl çözdünüz sorunu onu da belirtirseniz benzer sorunu yaşayanlar için yardımcı olur.

14
4.32 ile uçmanız daha rahat olacaktır.

ilk hatanın sebebi yanlış setup'ı  çalıştırmanız. O setupı çalıştıramazsınız sadece bir kısayyol (falcon4.exe)
2.hatanın sebebi daha önce falcon bms 4.32 klasörünü silmiş olmanız, programı ekle-kaldır yapmadığınız için reg kaydı kalmış ve setup simulasyonu kurulu olarak gördüğü için başlamıyor. Hatadaki konuma (c:/) boş bir Falcon BMS 4.32 klasörü oluşturup setup'ı çalıştırın daha sonra uygulamayı kaldırın ve tekrar kurun sorun çözülecektir.

Her türlü sorununuz için aşağıdaki konular yardımcı olacaktır;
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/

15
Eline sağlık hocam, güzel çalışma olmuş :) gittikçe geliştiriyorsun boyamaları

Sayfa: 1 2 3 ... 219