Haberler

Sanal Havacılığın Lider Adresi

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 113-Anka

Sayfa: [1] 2 3 ... 71
1
Elinize sağlık güzel olmuş +1 :)

2
Falcon BMS 4 / Falcon BMS 4.33-U5 Regedit Sorunu Çözümü!
« : Ekim 17, 2018, 01:03:50 ÖÖ »
Bu aralar Forumdan ve sosyal medya hesaplarımızla bu sorunla ilgili mesajlar atılmıştı.Genelde forumda çözümü mevcut ama regeditden Benchmark Sims klasörünü bulunmakta zorluk çekiliyor.İşletim sistemine göre farklı yerlerde sanırsam :) 

Sorun:

Falcon BMS simülasyonunu kaldırıp tekrardan setup yaparken regedit hatası vermesi!


Gelen Yazı:
"The registry entry points to a folder that does not contain a valid Falcon BMS 4.33 install. Please restore missing files and try again or remove registry entry (HKLM\ SOFTWARE\Benchmark Sims\Falcon BMS 4.33)to be able to install the program again"
 
Çözüm:
  • İlk önce regedit'i açıyoruz. (Çalıştırdan "regedit" yazarsanız kolayca ulaşabilirsiniz.)

  • Ardından HKEY_LOCAL_MACHİNE - SOFTWARE - WOW6432NODE  • Resimde de görüldüğü gibi "WOW6432NODE" klasörü içinde Benchmark Sims klasörünü bulduktan sonra Falcon BMS 4.33 U1 (hangi sürümü kullanıyorsanız) klasörünü siliniz.
Ardından tekrardan Setup'u çalıştırarak Falcon BMS simülasyonunu kurabilirisiniz :)

3
Konusuz Konular / Ynt: Yayıncı Olma yolunda
« : Ekim 16, 2018, 12:05:01 ÖÖ »
Hayırlı olsun :)

4
Gerçekten gurur verici.Teşekkürler paylaşım için :)

5
Konusuz Konular / Ynt: Ghost & Akrep1905 Buluşması.
« : Eylül 26, 2018, 08:05:29 ÖS »
Çok iyi ya böyle şeyleri görmek mutlu ediyor bizleri :)

6
Havacılık ve Savunma / T625 ilk uçuşunu yaptı!
« : Eylül 06, 2018, 10:42:08 ÖS »
T625 ilk uçuşunu yaptı!
Tasarım ve imalatı TUSAŞ tarafından gerçekleştirilen T625 genel maksat helikopteri ilk uçuşunu başarıyla yaptı.
Savunma Sanayi Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir, tamamen milli kaynaklarla geliştirilen T625’in ilk uçuşunun videosunu paylaştı.
Demir, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkür ve tebrikler. Rabbimize hamdolsun.” ifadelerini kullandı.
T625 NASIL BİR HELİKOPTER ?

Özgün Helikopter Programı T625, 15 Haziran 2010 tarihinde toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile başlatıldı.
Program bütçesi ve takvimi 03 Ocak 2013 tarihli SSİK ile kararlaştırılmış ve 26 Eylül 2013 tarihinde SSM ile TUSAŞ arasında sözleşme imzalandı.
En zorlu iklim ve coğrafyalarda dahi, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklıkta, gece ve gündüz koşullarında etkin bir şekilde faaliyet gösterebilecek olan T625 Genel Maksat Helikopteri, milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. ATAK Programı süresince kazanılan bilgi, birikim, tecrübe ve yetenek havuzu temel alınarak başlanılan Özgün Helikopter Programı kapsamında, yapısal ve aviyonik sistemlerin yanı sıra, transmisyon, rotor ve iniş takımları gibi kritik öneme haiz sistemlerin tasarımları ve üretimleri de tamamen milli kaynaklar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Helikopterin geniş görev yelpazesine sahip olmasından ötürü taşıma, VIP, kargo, hava ambulans, arama kurtarma ve kıyı ötesi taşıma görevlerini icra edebilecektir.
Helikopterin, EASA (European Aviation Safety Authority) ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) tarafından sertifiye edilmesi ile ilgili çalışmalar program ile birlikte sürdürülmektedir.
Kaynak: www.kokpit.aero

7
Kutlamalar ve Tebrikler / Tebrikler Bogey!
« : Ağustos 31, 2018, 09:55:58 ÖS »
Adaylıktan başarıyla geçip Personelliğe terfi eden Bogey'i tebrik ederiz :)

8
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« : Ağustos 30, 2018, 02:06:30 ÖS »

9
Tolga ÖZBEK/İSTANBUL (DHA)
Türk Hava Kuvvetleri, PETLAS tarafından imal edilen F-16 iniş takım lastiklerini kullanmaya başladı. Kırşehir’deki fabrikada Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp imal edilen lastiklerle birlikte PETLAS dünyada F-16 iniş takım lastiği imal eden üçüncü fabrika oldu.
Üretilen lastiklerin testleri, Eskişehir’deki 401’inci Filo’da yapıldıktan sonra lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.
ÖZEL TESTLERDEN GEÇTİ
Lastiklerin testlerini, Eskişehir’de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401’inci Test Filo Komutanlığı yaptı. Zorlu testlere tabi tutulan lastikler, güçlü karkas yapısı ve aşınma karakteristiğiyle dikkat çekti. Lastikler limitlerin en üst sınırlarda test edildi.
Konuyla ilgili bilgi veren PETLAS yetkilileri, “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

YENİ ÜRÜNLER YOLDA
Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

Kaynak: DHA / kokpit.aero

10
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Bayramınız mübarek olsun
« : Ağustos 21, 2018, 05:53:09 ÖS »
Hayırlı Bayramlar arkadaşlar.

11
Kutlamalar ve Tebrikler / Doğum Günün Kutlu Olsun Semihgörkem!
« : Ağustos 14, 2018, 02:17:53 ÖÖ »
Nice mutlu yıllara Semih hocam :)12
Kutlamalar ve Tebrikler / Doğum Günün Kutlu Olsun 112-Ripper!
« : Ağustos 07, 2018, 02:40:20 ÖS »
Nice mutlu yıllar gomutanım  ;)
13

Türkiye'ye F-35 teslimatını durdurma kararı Senato'da onaylandı!
ABD Senatosu Türkiye'ye F-35 teslimatını geçici olarak durdurma kararını onayladı, karar Trump'ın imzasına sunulacak.
21 Haziran'da F-35 uçaklarının geliştiricisi Lockheed Martin'in Teksas eyaletindeki tesislerinde Türkiye'ye F-35'lerin teslimi için bir resmi tören düzenlenmiş ancak uçaklar Kongre'de devam eden süreç nedeniyle Türkiye'ye gönderilmemişti.
ABD Senatosu, 716 milyar dolarlık 2019 savunma harcamaları yasa tasarısını 87 kabul oyuna karşılık 10 ret oyuyla onayladı.
Tasarı Temsilciler Meclisi'ndeki oylamada da kabul edilmişti.
Üzerinde uzlaşma sağlanan tasarıda, Türkiye'ye F-35 yeni nesil savaş uçağı teslimatının geçici olarak durdurulması da yer alıyor.
Tasatının yasalaşması için ABD Kongresi'nin her iki kanadında da onaylanan tasarının Başkan Donald Trump tarafından da imzalanması gerekiyor.


Tasarının Türkiye'ye yeni nesil F-35 savaş uçaklarının teslimatı ile ilgili bölümde ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan tasarının yasalaşmasından sonra 90 gün içerisinde Türkiye - ABD ilişkilerine yönelik bir rapor hazırlaması talep ediliyor. Pentagon raporu Kongre'ye sunuluncaya kadar F-35'lerin Türkiye'ye teslimatının durdurulması isteniyor.
Bu raporda, Savunma Bakanlığı'nın Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almasının askeri ilişkilere etkisi ve F-35 yeni nesil savaş uçağı programından çıkarılmasının ABD sanayisi için yaratacağı sonuçların değerlendirilmesi bekleniyor.
Türkiye'nin projedeki rolü nedir?
Türkiye, dünyanın önde gelen silah üreticisi Lockheed Martin tarafından geliştirilen Müşterek Taarruz Programı kapsamındaki beşinci nesil savaş uçağı F-35 Lightning II projesine 2002 yılında dahil oldu.
Türkiye, F-35 savaş uçaklarının bazı parçalarını tedarik etmesinin yanı sıra filosuna eklemek için 116 adet uçak sipariş etti. Bu uçaklar için yapılacak toplam ödemenin 25 milyar dolar olduğu açıklandı.
F-35 projesinin web sitesinde yer alan bilgiye göre, bu projenin Türkiye'deki şirketlere toplam katkısı yaklaşık 12 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Projenin tedarikçileri arasında ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, AYESAŞ, Alp Havacılık, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) gibi şirketler yer alıyor.


Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?
Kongre'nin iki kanadında da oylanarak kabul edilen tasarı şimdi onay için Başkan Donald Trump'a sunulacak.
Yasa, Trump'ın imzalamasıyla birlikte yürürlüğe girmiş girecek.
Türkiye'ye yönelik 90 günlük takvim de bu onay sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak.


Kaynak: BBC Türkçe / kokpit.aero14
İsveç, orman yangınına müdahalede Gripen'i kullandı!
İsveç’in geliştirdiği savaş uçağı Gripen, Älvdalen bölgesindeki orman yangınıyla mücadele için de kullanıldı. Uçaktan yangının daha da büyümesini önlemek için akıllı bomba olarak da bilinen lazer güdümlü GBU-12 bomba atıldı.
İsveç, birkaç haftadır Gävleborg, Jämtland ve Dalarna bölgelerinde etkili olan yangınlarla mücadele ediyor. Müdahalede yangın söndürme uçaklarının yanısıra Gripen savaş uçağı da görev yapıyor.
İsveç Hava Kuvvetleri’ne ait  JAS-39 Gripen C tipi çok amaçlı saldırı uçağı 25 Temmuz tarihinde 3 bin metre yüksekten GBU-12 lazer güdümlü bomba bıraktı. Bombanın neden olduğu patlama, yangına oksijeni tüketerek yangının büyümesini önlüyor.
İsveç basını akıllı bomba ile müdahalenin çok iyi sonuçlar verdiğini, bu sıradışı yangın söndürme tekniğinin çok başarılı olduğunu yazdı.

Kaynak: kokpit.aero

15
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44.yıl dönümünde Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Sayfa: [1] 2 3 ... 71