İletileri Göster - 113-Anka

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 113-Anka

Sayfa: 1 2 3 ... 74
1
Havacılık ve Savunma / Kardan F-35 yaptı,T625'in Modelini Kaptı!
« : Şubat 16, 2019, 08:05:22 ÖS »
Kardan uçak yaptı, Cumhurbaşkanlığı'ndan T-625 model helikopter hediye aldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kardan F-35 savaş uçağı yapan Mehmet Şerif Karahan’a (32), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan TUSAŞ imalatı T-625 model helikopter hediye edildi.İlçenin Yeni Mahallesi'nde yaşayan, inşaat işçiliği ve çobanlık yaparak geçimini sağlayan 2 çocuk babası Mehmet Şerif Karahan, geçen ay kardan 15 metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde F-35 savaş uçağı yaptı. Daha önce de kardan helikopter, ev, dünya figürleri ile F-16 savaş uçağı yapan Karahan'ın F-35 savaş uçağının yapımı, 23 gün sürdü. Karahan, üzerine naylon ve çıta kullanarak kabin yaptığı uçağı, 20 litre boya kullanarak yeşil renge boyadı, üzerine de Türk bayrağı astı. Karahan'ın yaptığı uçak, haberlere de konu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan Mehmet Şerif Karahan’a helikopter maketi hediye edildi. Kargo ile gönderilen Scale model helikopter maketini 15 dakikada kuran Karahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve yetkililere teşekkür etti.Karahan, "Kardan F-35 savaş uçağı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın İçişleri Bakanımızı çok seviyorum. Onlara destek verdim. Ülkemizde yerli ve milli üretime destek verdim. Onlar da beni gördüler. Bana bu hediyeyi gönderdiler. Onlara çok teşekkür ederim. Ben de onları görmek, onları makamlarında ziyaret etmek istiyorum. Eğer olursa çok sevinirim. Hediye için Cumhurbaşkanı Danışmanı daha önce aradı. Çocuklar hediye için çok sevindiler. Hediyeyi evimizin misafir odasına, baş köşesine bırakacağız" dedi.Karahan’ın 7 yaşındaki kızı Hira ise hediyeyi çok beğendiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim. Onu görmek istiyorum. Onu bizim eve davet ediyorum. Bizim eve gelsin çayımızı içsin" diye konuştu.Kaynak: DHA / kokpit.aero

2
Başımız Sağolsun ...

3
Gurur verici....

4
Havacılık ve Savunma / Hürkuş Çiğli’de test uçuşlarında!
« : Şubat 06, 2019, 07:04:55 ÖS »
Hürkuş Çiğli’de test uçuşlarında!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından tasarlanan Hürkuş-B eğitim uçağı için teslimat süreci son aşamaya geldi. TUSAŞ’ın Hürkuş-B uçakları, Türk Hava Kuvvetleri’nin ana eğitim üssü Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda uçmaya başladı.

122. Filo’ya verilen uçaklarla ilk etapta TUSAŞ Test Pilotları ve öğretmen pilotlar uçuyor. Teslimat uçuşlarının tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde tören düzenlenerek uçaklar resmen Hava Kuvvetleri envanterine girmiş olacak.

Türk Hava Kuvvetleri toplam 15 adet Hürkuş-B teslim alacak. Bu teslimatın bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor. TUSAŞ diğer taraftan uçağın silahlı modeli Hürkuş-C için de çalışmalarını sürdürüyor.


Fotoğraf: Kaan İLKAR

GÖVDE ALTINDAKİ AYYILDIZ

Kaan İlkar’ın fotoğrafladığı 103 numaralı uçakta, gövde altındaki Ayyıldız dikkat çekiyor. Daha önceden Teknofest 2018’de gösteri uçuşu yapan Hürkuş-B’de bu detay yer almıyordu. Ayrıca uçağın altında gri şeritler de 103 numaralı uçakta kaldırıldı.Kaynak: www.kokpit.aero

5
Hedefi imha ettiği anları görmek dileğiyle..Ülkemize Hayırlı olsun :)

6
ABD Hava Kuvvetleri'nden Yüzbaşı Kotnik ilk kadın solo gösteri pilotu oldu!
Necdet GÜRSOY

Amerikalı kadın pilot Zoe 'SiS' Kotnik, 'F-16 Viper' solo gösteri ekibi komutanlığına getirildi. ABD Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın F-16 Solo gösteri pilotu olma unvanını elde eden Kotnik, 8 yıllık bir askeri geçmişe ve bin saatin üzerinde uçuş tecrübesine sahip bulunuyor.2019 gösteri sezonu öncesinde ABD Hava Muharebe Komutanı General Mike Holmes tarafından ataması yapılan Yüzbaşı Kotnik, F-16 Viper (Engerek) gösteri ekibi pilotu ve komutanı olarak görev yapacak.

GENÇLERE İLHAM KAYNAĞI OLACAK

Genç nesiller üzerinde etkili olma potansiyelini dört gözle beklediğini belirten Kotnik, "Hava gösterilerinin ne kadar etkili olabileceğini ve gençler için ne gibi bir fark yarattığını; gençlerin neler yapabileceklerini ve kimler olabileceklerini görmeleri için güzel bir örnek olacağını ilk elden biliyorum. Kendi yaşamlarında uygulayabilecekleri bir ilham kaynağı ve motivasyon kaynağı olmayı umuyorum” dedi.Asıl görev yeri olan Güney Carolina, Shaw Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki 55'nci Avcı Filosu'ndan 'F-16 VDT' (Viper Demonstration Team) komutanlığına atanan Kotnik, sezon öncesi aldığı eğitimlerle ekip liderliğini sağlamlaştırdı.

Viper ekibinin 2019 yılında dünya genelinde yaklaşık 20 noktada performans göstermesi planlanıyor.

Kaynak: www.kokpit.aero


7
Joystick Bölümü / Ynt: Satılık saitek X52 pro
« : Şubat 02, 2019, 12:07:26 ÖÖ »
Fotoğraf atarsanız daha iyi olacağını düşünüyoruz. :)

8
Denizciler uçaklarını-helikopterleri yıkıyor!

Fotoğraflar: Tayfun YAŞAR

Deniz Kuvvetleri’nin havacılık birimleri hem helikopter hem de sabit kanat yani uçaklarla denizlerimiz üzerinde 24 saat uçuyor. Zorlu görevler sırasında özellikle yapılan alçak uçuşlarda deniz suları hava aracının gövdesine geliyor.

Deniz suyu, içerdiği tuz oranı nedeniyle gövdede ‘korozyona’ neden oluyor. Bir süre sonra boya etkisini kaybedip tuz metal veya kompozit yapıya hasar vermeye başlıyor. Deniz havacılıkta kullanılan uçak ve helikopterlerde özel radar, elektronik sistemler de tuzlu sudan ciddi etkileniyor.UÇUŞTAN SONRA YIKANIYOR

Alçak uçuş görevinin ardından inen CN235 Deniz Karakol uçağı, motorlarını durdurmadan önce özel bir sistem ile yıkanıyor. Aprona döşenen özel borular yardımı ile basılan tatlı su, uçağın deniz suyunun etkilerinin en aza indirilmesini sağlıyor. Uçak tuzdan arındırılıyor. Ortaya da bu güzel fotoğraf çıkıyor.

Kaynak: www.kokpit.aero


9
İsrail: Bir Arkadaşa bakıp çıkacağım da açabilir misiniz kapıyı ?
Rusya: Tabi ki buyurun ...
İşin şakası İsrail'in Elektronik Harp konusunda bayağı gelişmiş sistemleri var. :)

11
Falcon BMS Eğitim / Ynt: Falcon BMS Görev Hazırlama
« : Ocak 24, 2019, 11:53:22 ÖS »
Eline Emeğine Sağlık :)

12
Havacılık ve Savunma / Ynt: SOM’a yeni kardeş geliyor
« : Ocak 23, 2019, 10:18:59 ÖS »
Ordumuza hayırlı olsun İnşallah :)

13
NATO Tiger Meet skini şu an genele açık değil.Sadece Personellere veriliyor.

14
AWACS ile baştaki A-10 güzel :)

15
Bahse geçen uçak C-160 değil C-130 tipi nakliye uçağı olup gerekli lastik değişim işleminden sonra problemi giderilmiştir.Bilgilendirme için teşekkürler Gürsel Hocam :)

Sayfa: 1 2 3 ... 74