İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 113-Anka

Sayfa: 1 2 3 ... 73
1
Deniz Kuvvetlerimizin gücüne güç katacak.Ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

2
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Rapkont!
« : Aralık 15, 2018, 06:10:03 ÖS »
Nice mutlu senelere .

3
Garip bir olay.

4
Havacılık ve Savunma / Ynt: ÇAFRAD Buldu TCG-GÖKSU Vurdu
« : Aralık 14, 2018, 06:50:21 ÖS »
Gerçekten gurur verici...

5
Havacılık ve Savunma / Ynt: Gökbey Helikopteri
« : Aralık 14, 2018, 06:49:16 ÖS »
Hayırlı Olsun Ülkemize :)

6
Kutlamalar ve Tebrikler / Mutlu Yıllar Bozkurt!
« : Kasım 30, 2018, 12:42:06 ÖÖ »
Nice mutlu senelere gomutanım :)


7
Herkese Teşekkürler :)

Olmamış anka. Anka video paylayşmış aksiyonun dibine vurmuştur dedim beklediğim gibi çıkmadı hazırladığın videoların yanında sönük kalmış. Bu anca senin hazırlayacağın bir görev uçuş videosunun fragmanı olabilir :D

Ohoooooo kimler gelmiş :D Hocam aksiyon aksiyon bir yere kadar artık eskisi kadar video yapasım gelmiyor zamanı çalıyor resmen :D

8
Video Paylaşımı | Havacılık Videoları / TSHKK'da bir uçuş...
« : Kasım 26, 2018, 07:14:47 ÖS »


 İyi Seyirler :)

9
Havacılık ve Savunma / İstanbul'da askeri helikopter düştü!
« : Kasım 26, 2018, 03:08:06 ÖS »
İstanbul'da askeri helikopter düştü


DHA'nın haberine göre, İstanbul Sancaktepe yakınlarında Kara Kuvvetleri'ne ait helikopter düştü. Kazada 4 asker şehit olurken bir asker de yaralı olarak kurtarıldı.

Helikopterin enkazının etrafında güvenlik önlemi alındı. Alınan ilk bilgilere göre helikopterin teknik arıza sonrasında Samandra'da bulunan Kara Havacılık Alayı'na dönmeye çalıştığı öğrenildi.AMERİKAN BELL ŞİRKETİ TASARIMI

Dünyanın en çok imal edilen askeri helikopterlerinden biri olan UH-1'in ana yapısı Bell Model 204'e dayanıyor. Helikopter arama kurtarma, nakliye ve pilot eğitimi görevlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İlk uçuşunu 22 Ekim 1956'da yapan UH-1'ler 1959 yılında Amerikan Ordusu'nda hizmete girdi.

UH-1'ler başarılı Bell helikopterleri serisinin öncüsü. Vietnam Savaşı'nda kullanılmak üzere tasarlanan UH-1B modelinde kabin, 9 asker veya 3 sedye alacak şekilde genişletilmiştir. Vietnam Savaşı'nda üretiliş maksatlarının dışında piyadelere yer desteği verme ve keşif görevlerinde de kullanılmışlardır. Bu yüzden çok yüksek kayıplar vermişlerdir: ölen pilot sayısı 2.002 iken kaybedilen helikopter sayısı yaklaşık olarak 5.000 adettir.

2004 yılında Amerikan Ordusu bütün UH-1'leri UH-60 Blackhawk (Karaşahin) 'larla değiştirmiştir.

16 BİN ADET ÜRETİLDİ

Dünyanın en çok imal edilen helikopterlerinden biri olan UH-1’lerden 16 binden fazla üretildi.
 
HELİKOPTERİ KULLANAN ÜLKELER

Bu helikopter halen Afganistan, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Brunei, Myanmar, Kamboçya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Kamboçya, Ekvador, Etiyopya, Almanya, Yunanistan, Gürcistan, Guatemala, Honduras, Endonezya, İran, Irak, İsrail, İtalya, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Makedonya, Meksika, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, İtalya, Pakistan, Paraguay, Papua Yeni Gine, Filipinler, Tayvan, Suudi Arabistan, Senegal, Singapur, Sırbistan, Somali, Güney Kore, Vietnam, İspanya, İsveç, Tanzanya, Tunus, Türkiye, Uganda, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Uruguay, Venezuela, Yemen, Zambiya, Zimbabve tarafından halen kullanılmaktadır.
UH-1 Teknik Özellikler:

Ağırlık

Yüksüz: 2.363 kg.

Maksimum Kalkış Ağırlığı: 4.309 kg.

Uzunluk

Gövde: 12,77 m.

Tamamı(rotorla): 11.62 m.

Yükseklik: 4,42 m.

Rotor çapı: 14,63 m.

Mürettebat:1-2 pilot

Taşıma Kapasitesi: Hava sıcaklığı ve bulunulan rakıma göre değişkendir. Ortalama 9-10 asker veya 6 sedye.

ALAY ÇORLU'YA TAŞINACAKTI

4.Kara Havacılık Alayı’nın daha önce Çorlu’ya taşınması konusunda karar alınmıştı. Uydu resmine bakıldığında yerleşim birimlerinin aşırı yakınlaştığı görülüyor.Kaynak:
DHA / kokpit.aero

10
Skinler / Ynt: [İSTEK]F-16 BLOCK 52 HAF CFT+ Skini 4.33
« : Kasım 25, 2018, 12:21:08 ÖÖ »
Hayır.

11

12
F-35’ler fil yürüyüşü ile gövde gösterisi yaptı!

F-35 uçakları geçtiğimiz gün ABD’deki Hill Hava Üssü’nde gerçekleştirdikleri tatbikatta ‘fil yürüyüşü’ yaptı. 388’inci ve 419’uncu filolara ait uçaklar, toplu kalkış gerçekleştirdi. Bu kalkış öncesinde 35 adet F-35 taksi yolunda sıralanarak bu görüntüyü verdi.Fil yürüyüşü sık sık ABD uçakları tarafından hem eğitim hem de propoganda amaçlı kullanılıyor. Askeri olarak amaç, çok sayıda uçağın bu faaliyeti katılarak uçuşa hazır olduklarını belirtmesi. Bu amaçla uçaklara gerçek mühimmat takılıyor.

F-35’lerin gerçekleştirdiği fil yürüyüşünde uçağa hava-hava mühimmatları ve bombalar takıldı.Kaynak: www.kokpit.aero

13
Kutlamalar ve Tebrikler / Tebrikler Bozgun!
« : Kasım 18, 2018, 08:03:37 ÖS »
Adaylıktan başarıyla geçip Personelliğe terfi eden Bozgun'u tebrik ederiz :)

14
Eline Sağlık hocam.Gerçekten her zaman ki gibi çok güzel yapmışsın :)

15
F-35 program müdüründen güvenlik açıklaması!

ABD Hava Kuvvetleri’nin F-35'in harici destek sistemlerinde siber güvenlik açıklarını kapamak için kapsamlı bir çalışma yaptığı kaydedildi. Defensenews’in haberine göre Berlin’de düzenlenen uluslararası konferansta konuşan Hava Kuvvetleri F-35 Entegrasyon Ofisi Müdürü Tuğgeneral Stephen Jost, bilgisayar destekli uçağın bilgisayar korsanlarının hedefi olmaya müsait olduğunu söyledi.Lockheed Martin tarafından imal edilen uçağın çok katmanlı güvenlik korumalarına sahip olduğunu kaydeden Jost, Otonom Lojistik Bilgi Sistemi veya Ortak Yeniden Programlama Ortamı gibi sistemleri dikkate alırken güvenlik açıkları olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Otonom Lojistik Bilgi Sistemi veya ALIS, uçağın bileşenlerinin durumunun izlenmesinde eşi görülmemiş bir otomasyon sağlamak için kullanılan önemli bir uygulama.

Yetkililerin, siber güvenlik konusunda F-35 uçuş simülatörleri hakkında da endişelendiklerini dile getiren Jost, simülatörlerin uçak hakkında bilgi arayan hackerlar için çekici birer hedef olduğuna dikkat çekti.

ABD Hükümet Sorumluluk Dairesi Ekim ayında yayınladığı bir raporda, hemen hemen bütün Savunma Bakanlığı'nın silahlarındaki siber güvenlik açıkları konusunda uyarıda bulunulmuştu.

Geçen yıl Ekim ayında F-35 savaş programına ait hassas verilerin Çinli hackerler tarafından çalındığı ortaya çıkmıştı. Siber saldırıda F-35 uçakları ve diğer harp malzemelerine ait ciddi miktarda verinin çalındığı ileri sürülmüştü. F-35 programı sözcüleri ise hacker saldırısında gizli dosyaların ele geçirilemediğini söylese de Avustralyalılar detaylı tasarım verileri başta olmak üzere ticari olarak da hassas olduğu belirtilen pek çok verinin güvenliğinin ihlâl edildiğini açıklamıştı.

Kaynak: Defence News / kokpit.aero

Sayfa: 1 2 3 ... 73