Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - 114-Ghost

#1
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginServer özel server mi aranızdan ikinizden birinin bilgisayarı mı?
Eğer Server aranızdan biriyse server olan kişi ip sini karşıdakine verecek; karşıdaki bu ip adresini server bölümüne girecek. server olacak kişinin server ip adresi girmesi gerekmemektedir.
abi ben youtubeden baktığımda oradaki şeyleri girdim tam olarak bişi bulamadım server açmayla ilgili ikimizde aynı şeyi girdik youtubeden baktıklarımizda servermi açtım bilmiyorum tam ama 2mizinde portu vardı
YouTube dan baktığınız server hala aktif mi ondan emin olmak lazım mesela kaptanın dediği gibi veteran server bms için uygun. Onu kullandıysanız olması lazım. Veteran 4.37 ye güncellenmiş aşağıdaki adresten You are not allowed to view links. Register or Login
Ip bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yine olmazsa hamachi gibi sanal ağ programlarını denemeniz lazım. Yada en son kaptanın dediği gibi sabit ip kiralama

#2
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Sarı Switch
Ocak 30, 2023, 11:16:12 ÖS
Hallolmasına sevindim update 1 i de yükleyin tekrar kontrol edin alternatif launcher güncelleniyordu sanırım.
#3
Bende aynı fikirdeyim böyle bir kullanım durumu olsa iyi olur.
#4
Server özel server mi aranızdan ikinizden birinin bilgisayarı mı?
Eğer Server aranızdan biriyse server olan kişi ip sini karşıdakine verecek; karşıdaki bu ip adresini server bölümüne girecek. server olacak kişinin server ip adresi girmesi gerekmemektedir.
#5
Update 1 yayınlanmıştır. Kurulum talimatları için alttaki mesajın son bölümündeki update1 başlığına bakınız.
You are not allowed to view links. Register or Login
#6
Modem port açma konusu her modeme görw farklılık gösterdiğinden kendi modenizde bu işin nasıl yapıldığına bakarsınız.

Yabancı bir site adresi vereceğim oradaki yapılandırmalara göre işlemi yapıp port kontrol programı ile portların durumunu kontrol edin.

You are not allowed to view links. Register or LoginBMS için - UDP 2934–2935
IVC için - UDP 9987–9989 portlarını açmanız gerekecek. 

IVC kullanmayacaksanız You are not allowed to view links. Register or Login gerek yok. Sonuçta söylediğim gibi bu işlemler server olacak kişiler tarafından yapılmaktadır.

#7
Port kafamıza göre açmıyoruz. Falconun udp portları vardı bi ara forumda yazmıştık o ayarlara göre yapılacak sizde bakın arama bölümüne bende bakıp bulmaya çalışayım
#8
Portları sağlıklı bir şekilde açtığından emin isen. Server sen olacaksın.
Ip adresim ne yaz google a. Çıkan ip adresini arkadaşına vereceksin o anlık o ip adresi üzerinden bağlanacak normal süreçte yaptıklarınızda bağlandığınız şekilde. Süreç aynı burada iş ip adresinde bitmekte. İlgili modem de port tanımlamaları yapıldıysa bağlantı sorunu olmaz. Portları karşıdakinin tanımlamasına gerek yok. Sadece server olacak kişinin yapması zorunludur.
#9
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: 2D izleme
Ocak 28, 2023, 06:49:34 ÖS
bunlar 2d değil ama videoda diğerlerini 2d izleme olarak yazmış fakat gördüğüm kadar kendi inişinde kokpit içi yere çakılma videosu var. takım arkadaşlarını dış görünüş modunda izleyebilirsin kamera tuşlarıyla ama kokpit içinde izleyemezsin diye hatırlıyorum.
#10
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: 2D izleme
Ocak 28, 2023, 11:47:04 ÖÖ
Acmi kaydı olabilir video linki paylaşabilirseniz net bilgi verebiliriz.
#11
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Sarı Switch
Ocak 27, 2023, 07:34:29 ÖS
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginBms forumda bir seçenek buldum dener misiniz? User klasöründeki (User/Config/falcon bms.cfg) cfg dosyasını note pad ile açıp
set g_sPriorityFixes "all-PFIX_4K_TEXT_AND_CURSOR_USER_DEFINE_AND_APPLY_DPI" satırını ekleyin ve dosyayı kaydedin
dediğiniz konumun en alt satırına yazdığınız yazıyı yazdım ve kaydettim. hâlâ aynı. düzelmedi

peki arkadaşların dediği alternatif launcher ile ilgili alttaki başlıktaki tikin işaretini kaldırıyorsunuz dimi?
You are not allowed to view links. Register or LoginTamam Launch butonunun üstündeki kutuyu işaretliyor musunuz ?
You are not allowed to view links. Register or Login

bir seçenek daha kontrolü yapın sağ üstteki keymapping sayfasının altında anchor the mouse cursor to clickable switches or dials tiki işaretli mi değil mi? işaret durumuna göre tersi durumu seçin şuan işaretli değilse işaretleyin , işaretli ise işareti kaldırıp deneyin.
#12
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Sarı Switch
Ocak 26, 2023, 07:57:40 ÖS
Bms forumda bir seçenek buldum dener misiniz? User klasöründeki (User/Config/falcon bms.cfg) cfg dosyasını note pad ile açıp
set g_sPriorityFixes "all-PFIX_4K_TEXT_AND_CURSOR_USER_DEFINE_AND_APPLY_DPI" satırını ekleyin ve dosyayı kaydedin
#13
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Sarı Switch
Ocak 26, 2023, 05:46:02 ÖS
Sizin bahsettiğiniz sanırım bu ayarla ilgili olması lazım ama neden düzelmediği garip bir durum.
#14
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Sarı Switch
Ocak 26, 2023, 02:29:26 ÖS
Ana program ekranında değil de configrator ekranında genel başlığı altından(general) enable anchored mouse cursor ı tikleyin.
#15
You are not allowed to view links. Register or Login4.37'de yeniliklerden birisi biliyorsunuz F-15C geliştirmeleri. Bu BMS için çok güzel bir gelişme. Ama yeni F-15C kokpiti çok kasıyor. FPS oldukça düşüyor. Qawa'nın mutlaka optimize etmesi gerek.

Kokpitin Model.0 dosyasının boyutu 30 MB civarı. Dış model ise 1 MB bile değil. Skinler de HD olunca kokpitte düşük FPS kaçınılmaz oluyor. Yüksek yoğunluklu bir hava savaşında bu kokpitle uçulabilir mi bilmiyorum açıkçası. Gerçi BMS ekibi bu konuda çok hassas davranıyordu eskiden. Politika mı değiştirdiler bilemiyorum. Ama benim bildiğim ekip  muhtemelen bu kokpit modelini de optimize eder.

F-15C dış model olarak oldukça tatminkar, gerçek F-15C ile çok uyumlu. Ama skinler berbat. Çok basit duruyor. Aslında F-15C için skinleri tamamladım. Fotoğraf gibi F-15C ss'leri alabiliyorum. (ara sıra BMS forumda 4.36 screenshotlara ss atıyorum, merak ederseniz bakabilirsiniz) Ama artık BMS ekibi benden resmen istemedikçe BMS ile ilgili herhangi bir şey yayınlamaya, BMS'de iyileştirme yapmaya niyetim yok. Çünkü beni bin pişan ettiler. (Belki BMS forumundan takip etmişsinizdir, Typhoon'u yeniden boyayıp, afterburner'ı, kokpiti bile yeniden düzeltip yayınlamıştım. Hatta bana orijinal repaint psd dosyasını bile yolladılar. Ama daha sonra BMS ekipten modelin sahibi Manos1981 oldukça sert bir üslupla "neden benden izin almadan yayınlıyorsun?" diye beni bin pişman etti. Link: You are not allowed to view links. Register or Login )

Halbuki F-18C'nin kokpitini ve dış modelini de daha önce tamamen elden geçirip yayınlamıştım ve hiç ses çıkartmamışlardı. Şimdi o yaptıklarımı default F-18C olarak kullanıyorlar. Demem o ki F-15C'ye benden resmen istemedikleri sürece karışmaya niyetim yok. Bu konuda oldukça kızgınım.  >:(

Umarım F-15C gibi bir gün F-14'e de BMS'de yer verirler.  :)

Valla durumu mesajını okuyunca farkettim Burak. Konuyu kaçırmışım. Bms ekibinin Tavırlarını ve tutumlarını biliyorsun. f16 hud projeksiyon moduda bana ait ama koca bms team den kimsede de çıkıp biz bunu kullanmak istiyoruz izin verir misin demedi valla. çünkü orada topluluk için paylaştık. Evet hepimiz el ele güzelleştirmeye çalışıyoruz. Manos geri adım atmış aslında ama madem izin verdiysen konuşmayacaksın oraya çıkıp hiç öyle değil mi? sonradan yaptığın her şeyi ekleyeceğim demiş. neyse sen tavrını koymuşsun zaten.

Yeni olup bilmeyenler için You are not allowed to view links. Register or Login da çok takdir ettiğim skin editleme konusunda çok yetenekli arkadaşlarımızdan birisi. f18 i süper yaptı. Ellerine sağlık.

Tarihe dikkat: 2014 de yapıp duyurmuşum yıl 2023
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Bilmeyen ve eskisini merak edenler için hud projeksiyon varsayılan camı ekliyorum: You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login