İletileri Göster - 113-Ghost

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 113-Ghost

Sayfa: 1 2 3 ... 194
1
Anlaşılan tam bir F-16 göreceğiz karşımızda. Gerçek F-16 fiyatına satmazlarsa alınabilir belki.CMFD’ye “Moving Map “dahil oluyor mu ?

Şimdiden bende merakla bekliyorum.

Burası da en önemli noktalardan bir tanesi değil mi? Valla Block 60 olmazsa ya da Viper 5 olmazsa ben oynamam :D

2
Joystick Bölümü / Ynt: Asgn to Cont
« : Şubat 11, 2019, 08:36:37 ÖS »
Şu sorundan bende müzdaripim bana gönderir misin configi çünkü benimkinde yok


Kaptan sendeki config key seti Bms full üzerinde çalışılarak yapılmış ve delete ile çalışmıyorsa
Kod: [Seç]
SimCommsSwitchLeft -1 0 0xD3 0 0 0 1 "TQS: COMMS Switch Left - IFF OUT"notedefteri ile açıp içinde yukarıdaki satır var mı arat. Yok ise üstteki kod satırını sendeki key dosyası içerisine ekle ve de sim içerisinden delete ile çalıştır.
Bu kısayol keystroks ta yukarıda bahsedildiği şekilde. Ama BMS FULL ü özelleştirenler olmuştur bende F6 ya atamıştım bir zamanlar.

3
Son dakika: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kaza alanına intikal etti. Olay yerinde incelemelerde bulunan olan Vali Yerlikaya basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL VALİSİ: MAALESEF 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Saat 18.51 itibarıyla 4. Kara Havacılık Alayı'na ait bir askeri helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı, Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallemiz, ardımızda site içerisinde maalesef düşmüştür. Olay yerine hemen 2 dakika içerisinde 112 itfaiyemiz gelmiştir. 4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmışytır. Maalesef Sağlık Müdürlüğü'nden ulaştırılan habere göre 4 askerimiz şehit olmuştur. Silahlı Kuvvetlerimiz tahkikata başlamıştır. Tekrar hepimizin, bütün milletimizin, ordumuzun, silah arkadaşlarının başları sağolsun. Herhangi bir yaralı yok. Aynı zamanda bu helikopterin düştüğü yerde de bir sivil yaralı veya vefat eden herhangi bir şeyimiz yok.

İstanbul Çekmeköy'de zorunlu iniş yapmaya çalışan askeri helikopter Kirazlı Mahallesi'nde bulunan  Parkverde Sitesi'nin içine düştü.

"KAZA KIRIM EKİBİ GELMEDEN ENKAZ KALDIRMAMIMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Vali Yerlikaya, bir gazetecinin sorusu üzerine, "Az önce İtfaiye Başkanımızla konuştum. Soğutma işlemlerine  devam ediyor. Kaza kırım ekibi inceleme yapmadan buradaki enkazı kaldırmamız mümkün değil" dedi.

GÖRGÜ TANIĞI: ŞİLE YOLUNDA İKEN MOTORLARI HAVA ALDI

Görgü tanığı Devrim Daş Habertürk TV'ye şöyle konuştu: Tam olarak Taşdelen'den 23. Motorize Piyade Alayı'na göre ilerliyordu helikopter. Şile yolu üzerinde iken pervanesinden alev attığını gördük. Daha sonra motorundan duman çıkmaya başladı. Piyade alayının hemen yanındaki siteye düşmüş. Helikopter daha havada iken 112'yi çevirerek haber verdim.

OLAY YERİNDE YANGIN ÇIKTI

Helikopterin düştüğü bölgede yangın çıktı. Oldukça yoğun alev ve dumanların yükseldiği bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Sitenin içerisinde kaç kişi olduğu henüz belli değilken, çevredoeki vatandaşların yardımcı olmak üzere olay yerinde oldukları öğrenildi.

Kaynak: https://www.haberturk.com/son-dakika-sancaktepe-de-helikopter-dustu-2370277

4
Skinler / Ynt: Kaplan filo Boyaması
« : Şubat 05, 2019, 10:14:02 ÖS »
evet

5
Skinler / Ynt: Kaplan filo Boyaması
« : Şubat 05, 2019, 09:57:10 ÖS »
Böyle bir çalışmayı yapmak gerçekten çok zor benim önerim vektör patlerini çıkarıp bunları çalışmaya uyarlaman. Yoksa kopyala yapıştırla onu oraya aktarman düzgün olmaz.

6
Skinler / Ynt: Kaplan filo Boyaması
« : Şubat 05, 2019, 09:55:36 ÖS »
Bence fena değil ama üstünden çok altı uğraştıracak hava alıklarının yanları çok zor.

7
Skinler / Ynt: Kaplan filo Boyaması
« : Şubat 05, 2019, 09:53:05 ÖS »
Photoshop bilgim yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorum ancak kanat ve gövdenin birleştiği yerleri bir türlü oturtamadım malesef yardımcı olurmusunuz ghost hocam
Oda Falcon skin yapısı deneye deneye doğru noktalara getireceksin. Bu çalışmalar bu şekilde yapıyor ilk seferde zaten hemen şıp diye oturmuyor minim minim oynatıp deneye deneye doğru olanı buluyorsunuz. Benim 2 tigeri yapmam boş zamanlarımda 2 ayımı aldı. Kolay değil.

8
Skinler / Ynt: Kaplan filo Boyaması
« : Şubat 05, 2019, 09:36:48 ÖS »
Hayatımın en zor boyamalarından birisi olduğunu söyleyebilirim. Akrep bu konudaki fikirlerime tercüman olmuş kendisine çok teşekkür ederim. Evet Fotoları kendim çektim kutlama etkinliklerinde izmir çiğlide sergilendi. Akrep'in verdiği resimlerde görsel olarak iyi. ben yaptığım dönem doğru düzgün görsel yoktu. Ama şuan internette baya görsel var. onlardan yararlanabilirsiniz. Uçağın altı üstü ile aynı değil. Motif olarak benziyor. Bende gerçeğine uygun yapmaya çalıştım. Photoshop bilginiz iyi ise bir iki foto bile yeter bence.

9
Valla dikkatimi çeken şu nokta oldu. Eğer sistemi çözüp  hackleyebildikleri ddiası doğru ise ve rusya buna sessiz kalıyorsa orada bir düşünmek lazım.

10
Bu ülke  yıllarca dışarıya bağlı kalmaktan bu hale geldi valla böyle  haberler duydukça seviniyorum.

11
Alıntı
Savunma Sanayii Başkanlığı ve HAVELSAN arasında imzalanan sözleşme ile HÜRKUŞ için simülatörler ve eğitim yardımcıları geliştirilecek. Pilotlar önce HÜRSİM adı verilen simülatörlerle uçacak


Hava kuvvetlerine hizmet veren ve hizmete girecek uçakların teçhizat, makine/motor ve mekanik/elektronik sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte gittikçe daha karmaşık hale geliyor. Dolayısıyla pilot eğitimlerinin güvenliğinin, verimliliğinin ve maliyet etkinliğinin sağlanması ve artırılması gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda yeni nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ için simulatörler ve eğitim yardımcıları geliştirilecek.

HÜRKUŞ’ta eğitim alacak pilotların simulatörler yardımıyla yeteneklerinin artırılması, daha az maliyetle daha verimli ve güvenli bir eğitimin sağlanması amacıyla Savunma Sanayii Başkanlığı ve HAVELSAN arasında bir sözleşme imzalandı. Sözleşmeye konu HÜRSİM projesi kapsamında birer adet opsiyonel uçuş eğitim simulatörü, aletli uçuş eğitim simülatörü, temel uçak eğitim simülatörü, hava trafik kontrol istasyon simülatörü, uçak sistemleri arıza eğiticisi, uçuş/bakım ekibi uçağı terk etme eğiticisi ve bilgisayar tabanlı eğitim sistemleri geliştirilecek.Simülatör ve sistemler, 2021'de İzmir'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda bulunan Simülatör Filo Komutanlığına teslim edilecek. HÜRKUŞ simülatörleri, HAVELSAN tarafından gerçekleştirilen ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilen TESİM Projesi simülatör sistemlerine (KT-1T simülatörleri) entegre olarak çalışacak ve ortak eğitim yapabilme yeteneğine sahip olacak. SSB koordinasyonunda daha önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin simülatör ihtiyacını karşılamak amacıyla HELSİM, TESİM, ARISİM, ATAKSİM, F-16 simülatörü projeleri hayata geçirilmişti.

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/HURKUS-ta-egitim-alacak-pilotlara-yerli-simulator-HURSiM--106526


13
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Anka Yaşlanıyor
« : Aralık 24, 2018, 09:39:27 ÖÖ »
Buradan da yazalım. Herşey gönlünce olsun Halilcim. Sağlıklı, huzurlu ol herdaim.

14
Flight Simulator / Ynt: FSX Orjinal
« : Aralık 23, 2018, 11:00:53 ÖÖ »
Hayırlı olsun. Şimdiden kırımsız Uçuşlar.

15
Flight Simulator / Ynt: FSX Orjinal
« : Aralık 22, 2018, 06:42:45 ÖS »
Neden DVD versiyonu için direttiğinizi anlayamadım. STEAM versiyonu en son versiyondur ve tüm güncellemeleri içerir. İndirip oyun kurulduktan sonra isterseniz kurulduğu yerden rarlayıp elinizde saklayabilirsiniz. DVD olmasına gerek yok.

Sayfa: 1 2 3 ... 194