İletileri Göster - 113-Ghost

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - 113-Ghost

Sayfa: 1 2 3 ... 196
1
Bu konu geçmişde açıldı. Lütfen konu açmadan forumu arayın. Bu forum kirliliğini önlemek için dikkat edilmesi gereken bir husustur.

2
Lüffen bu konu altında 4.34 ile ilgili sıkıntıları yazalım. Sorununuzla ilgili yeni konu açın. Oradan devam edilsin ve cevaplansın, konu free track ile alakalı 4.34 ile ilgili değil.

3
Tekrardan merhaba komutanım sistemim yeterli fakat kurulumda part 1 part 2 fln yazıyor bunları sırayla yüklememizmi gerekiyor yoksa aynı dosyayı farklı sunuculardamı paylaştınız ?
Orada şunu belirttim:
Alıntı
Entegre Kurulum İndirme: Bulut yükleme kotası nedeniyle partlara bölünmüştür!

dosyaları sunucuya tek seferde yükleyemediğim için parçalara ayırdım. winrar kullanımıyla alakalı birşey bu siz dosyaları indirdiyseniz açtığınızda tek dosya gelecek karşınıza.

4
hocam elinize sağlık çok teşekkür ederiz.  :)
Ayrıca bu iff işi iyi oldu güzel oldu da biz eğitim ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız acaba ne zaman müsait olur hocalarımız ?
En iyi eğitim bms in doc klasörünü incelemektir. Oradaki dökümanlar her zaman neyin nasıl yapılacağını bizlere anlatmaktadır. Tabi burada önemli olan bu materyallerin ingilizce olması. İng. Bir çok kişi için problem olduğundan ötürü sizlerin eğitim ve videolar için beklemesi gerekmektedir.

5
Merhaba Komutanım ben Falcon BMS 4.32 kullanıyorum birçok eğitim ona uygun olduğu için ben nasıl güncelleyebilirim acaba ?
Merhaba sisteminiz donanım olarak falcon 4.33 ü kaldırabilecek seviyede değilse maalesef geçmenizi önermiyoruz. 4.32 nin olması temel eğitim kurallarını alarak bu işin özünü öğrenmenizi sağlayacaktır. Sisteminizde yüklü durması 4.33 ve 4.34 ün çalışmasını etkilemez. Ama sistemim yeterli derseniz. Yukarıdada belirttiğim gibi 1.adımdan başlayarak kurmayı deneyebilirsiniz. Tüm adımları yapmış ve hala 4. Adımda falcon 4.0 ın yüklü olmasını isteme uyarısı geçmemiş ise steam den 6 tl civarıydı falcon 4.0 ı temin edin ve onu yükledikten sonra 4. Adımdan devam edin. Steam olmaz başımın çaresine bakarım derseniz illegal falcon 4.0 yüklemesi bulmanız ve onu yüklemeniz gerekecek.

6
Falcon BMS 4.34 - Full Entegre Paket

Versiyon 5
Yapımcı : BMS DEVS TEAM -- Yayın Tarihi : 20.04.2019 -- Resmi Sitesi
Kod: [Seç]
https://www.benchmarksims.org/forum/showthread.php?35505-Falcon-BMS-4-34-Full-Installer Entegre Kurulumu linkinden ve en alttaki torrent linkinden indirebilirsiniz. Talimatlar aşağıdadır. Herkese Hayırlı olsun.

Entegre Kurulum İndirme: Bulut yükleme kotası nedeniyle partlara bölünmüştür!
Part1 : https://cloud.mail.ru/public/UjmT/V3nRaXVtS [tamamlandı]
Part2 : https://cloud.mail.ru/public/4t2i/45PeQ3D4b [tamamlandı]
Part3 : https://cloud.mail.ru/public/5x2n/3rK6Txyzf [tamamlandı]
Alternatif: https://mega.nz/#!DwBhTAbY!ZwxrY18JQRDAnfPRqUlJq32c8wvw-FG4FZ6Rcq_5oL4 [tamamlandı]

Talimatlar: Her zamanki gibi sıfırdan ilk defa yüklemek için falcon 4.0 a ihtiyacınız olacaktır.
4.33 entegre kurulumu daha önceden yüklediyseniz ve sisteminizde hala yüklü ve çalışıyor ise falcon4.0 reg kaydını sistemde otomatik göreceği için direk kurulma geçecek ve sorunsuz kurulacaktır. 4.33 den bağımsız Kendine 4.34 klasörü oluşturacaktır.

İlk defa kurulum yapacaklar(Daha önce sistemine hiç falcon yüklememiş olanlar) 1. adımdan başlayacaklardır. Sisteminde Falcon Bms 4.33 kurulumu yapmış olanlar direk 4 adımdan başlasınlar.
1-Dosyaları indirip zipten çıkarın.
2-Ghost_Falcon40-Kur Reg dosyasını çalıştırın ve değişikliği onaylayın
3-Paket içerisindeki MicroProse klasörünü C:\ içerisine kopyalayınız.
4-Falcon BMS 4.34 Setup klasörü içerisindeki setup dosyasını kurunuz.

Önemli Notlar:
  • 4.34 yüklemesi 2.GB olup kurulum aşamasında 7.81 GB  Harddisk Alanı kullanır. Buna göre yer açın.
  • 32 bit sürümleri bellek gereksinimleri nedeniyle kaldırılmıştır. Falcon BMS.exe ve Editor.exe için yalnızca 64 bit sürümü var, diğer tüm araçlar (IVC, RTT vb.)hala 32 bit versiyon dur.
  • Bilinen bazı sorunları bulunmaktadır ve gelecek ilk update de giderilecektir.
  • Windows 7 SP1 ve üzeri Sistem yazılımı yüklü olmalıdır
  • Windows 7 SP1 kullananlar için  KB2670838 güncellemesi yüklü olmalıdırYenilikler:
2.1 New Radio Management
2.2 New ATC:
Gerçek bir havacılık deneyimi sunmak için yenilenmiş versiyonu ile karşımızda. Ground ,Tower, Approach/Departure ve ATIS ile yepyeni bir arayüze bürünmüş.
2.3 IFF implementation
2.4 Database changes
2.5 New Campaigns
2.6 New AWACS
2.7 Artificial Intelligence
2.8 Weather changes
2.9 F-16 changes
2.10 Weapon changes
2.11 Tools:
Tools have been updated to help manage many aspects of BMS 4.34:
• WDP: Weapon Delivery Planner: http://www.weapondeliveryplanner.nl
• MC: Mission Commander: http://www.weapondeliveryplanner.nl
• WC: Weather Commander: http://www.weapondeliveryplanner.nl
• Korea Interactive Map for navigation in BMS KTO (including all charts):
  http://www.ravico.com/ST/BMS_KOREA_interactive/index.html
• F4Wx – Real Weather Converter (see BMS forum for download link)
• RTT Remote is a remote display extractor for MFDs and other instruments (Tools folder)

7
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Kara
« : Nisan 05, 2019, 06:58:59 ÖS »
Kara Hocam doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım.

8
ASELSAN, uzak düşman hedeflerini tam isabetle vurabilecek lazer savunma sistemi geliştirdi. Seri üretime geçilen sistem, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda görücüye çıkacak.

ASELSAN tarafından geliştirilen lazer savunma sistemi, terörle mücadelede, meskun mahal operasyonlarında kullanılacak. El yapımı patlayıcı ile hazırlanmış tuzakları, bomba yüklü insansız hava araçlarını anında etkisiz hale getirecek.

ASELSAN, lazer sisteminin üretildiği tesisin kapılarını TRT Haber'e açtı.

En dayanıklı metalleri delebiliyor
ASELSAN Tasarım Direktörü Birol Erentürk, yerli lazer savunma sisteminin en dayanıklı metallerden biri olan çeliği dahi birkaç saniyede eritip kesebildiğini söyledi. Böylece araç içindeki patlayıcılar araç kesilerek ortaya çıkartılabiliyor.

Drone saldırılarını önleyebiliyor
Lazer sisteminin kabiliyetleri bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Sistem görüş engelleyici hedefleri kolayca aşıyor. Havadan yapılan saldırılara karşı da koruma sağlıyor.
Düşman unsurlara ait insansız hava araçları keşif ve gözetleme faaliyeti yapıyorsa lazer savunma sistemi kamerayı etkisiz hale getiriyor. Eğer insansız hava aracı bomba yüklüyse o patlayıcılar da anında imha ediliyor.

"Gece ve gündüz kullanılabiliyor"
Tasarım Direktörü Erentürk, "Sistemi, hareket halindeki bir araçtan hareket halindeki hedefi imha edecek şekilde tasarladık. Gece ve gündüz kullanılabiliyor. Herhangi bir kullanım farkı yok. Üzerinde termal ve gündüz kameraları ile hedefe nişanı sağlıyor." dedi.

Seri üretime geçildi, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda görücüye çıkacak.

Kaynak: https://www.trthaber.com/m/?news=aselsanin-lazer-savunma-sistemi-gorucuye-cikiyor&news_id=408640&category_id=10
9
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: FALCON BMS 4.33 U1 Sorunu
« : Mart 16, 2019, 09:08:12 ÖÖ »
Hatırladığım kadarıyla bu 4.33 ile ilgili bir sorun değil. Öncelikle ekran kartınız ile ilgili en güncel sürücüyü yüklemelisiniz. Çok geçmişte yanlış hatırlıyorsam bende buna benzer bir sorun yaşamıştım nasıl çözüldüğünü inanın hatırlamıyorum. Sürücü güncelleyin ve herhangi bir sorunu gidermesi adına 4.33 u5 yüklemenizi öneririm. Yine aynı şey olursa falconun configrasyon ekranında donanımsal olarak yani performans açısından zorlayacak her şeyi kapatın (shaders yağmur damlaları vb efektler gibi)

https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kurulum-eklenti-yama/falcon-bms-4-33-1-u1-u5-entegreli-kurulum-paketi-ve-guncelleme-paketleri-(v5)/


10
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: FALCON BMS 4.33 U1 Sorunu
« : Mart 16, 2019, 09:06:33 ÖÖ »
..

11
Bir konuda birden fazla soru sormuşsunuz. Esas konu 4.33 ü aşağıdan indirin.
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kurulum-eklenti-yama/falcon-bms-4-33-1-u1-u5-entegreli-kurulum-paketi-ve-guncelleme-paketleri-(v5)/

4.32 ve 4.33 arasında fark var tabiki sistemi daha çok zorlar model veri tabanı daha güncel görevlerin simüle edilme ve kullanım prosedürleri daha gerçeğe uygun.
Sisteminiz iyi olmalı donanım olarak. Kurup denemeniz lazım.

Hata mesajınız ile ilgili bilen arkadaşlar yazarlar ben daha önce karşılaşmadım.

12
Bir dönem fotolarını toplamıştım ama nasip olmadı yapmak. Güzel duruyor. Tebrikler.

13
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Flight Control
« : Mart 09, 2019, 11:39:38 ÖÖ »
Sorunlar Configurasyon ya da başka sebepten ise tekrardan  yükleme yapmak  sorunu çözebilir. Falconu  silerken lütfen  kendi setup dosyasını çalıştırarak remove(uninstall) yani kaldırma yapın yoksa elle silmeyin reg sorunu yaşarsınız. Fren olayını da yeniden kurulumdan sonra deneyin

14
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Flight Control
« : Mart 08, 2019, 05:55:24 ÖS »
Hocam şöyle söyleyeyim kamerayı dış görünüşe aldığımda joystickten ruddere komut verdiğimde kuyrukta hareketlenme olması lazım sağa veya sola doğru o hareket gözükmüyor. Joystick ile aynı şekilde elevator ve aileron da da aynı şekilde hareket olmuyor hocam. Joystik ile manevraları yapıyorum  uçak havalanıyor ama oynama yok kanatlarda ve rudder de. Frene basınca uçakta şiddetli bir titreme oluyor.

Öncelikle Önemli olan şu siz uçağın içinde ya da dışında iken o görmeyi istediğiniz animasyonları görmeden de olsa joystikten kumanda verdiğinizde uçak yatıyor mu?
Rudder alıyor mu? Ya da elevatör ile yükselip alçalıyor mu? önemli olan budur.
Eğer bunları yapmıyorsa sıkıntı var, iletişim problemi var diyebiliriz.

Var sayalım ki animasyon olmadan uçak kumanda almakta. O zaman configurator aracı ile yaptığınız bir değişiklik belki animasyonları göstermiyordur ekran kartını yormamak için. (ama bu gerçekte var mı bilmiyorum)

Öte yandan frenlemede şiddetli titreme ile olaya yeni bir boyut getirdiniz. ( Onu küçük bir video kaydı ile alıp youtuba yükleyip buradan görmemizi sağlayabilirsiniz.)
Yanlış anlamayın, anlattıklarınız benim falconda hiç duymadığım şeyler. Ama normaldir çünkü bu sim in sağı solu belli olmuyor :)

15
Falcon BMS Kullanıcı Soruları / Ynt: Flight Control
« : Mart 07, 2019, 07:43:21 ÖS »
Kırımsız uçuşlar saygı değer hocalarım.  Benim bir problemim vardı Falcon Bms 4.32 yi indirdim ama bir problem oluştu uçağın kanatlarındaki ve rudderler dış kameradan hareket etmiyor ama joystick ile komutu algılıyor rudderi kullanamıyorum bunun nedeni nedir
Olay gerçekten karışık belki ama ben anlatım ifadesini de garipsedim biraz . Cümleler biraz birbirine girmiş yani kafa karıştırıcı. Öncelikle kanatlarda rudder olmaz. Uçağın kuyruk dikmesinde olur. Kanatlarda yatışı sağlayan Flap sistemleri mevcuttur.  Eğer hareket etmiyor dediğiniz şey bu ise yani uçağa yatış verememeniz o zaman ayarlardaki kontrol bölümünden joystik ile yatış verebiliyormusunuz onu bir kontrol edin. Orada ayarlardaki göstergelerin değiştiğini görebiliyorsanız, ayrıca sim içinde klavyeden Ö ve Ç ye bastığınızda uçağa rudder komutu gidiyorsa bu işlem joystikte donanımsal bir sıkıntı olabileceğinide ifade eder. Onu kontrol etmek lazım. Çünkü joystiklerdeki rudder verme işlemi genelde onu sağa sola bükmeyle yapılmakta oda sorun olabilmektedir.çabuk bozulma gibi)
Önemli ola klavyeen gönderilen komutlara cevap veriyor mu sim buna bakın.

Sayfa: 1 2 3 ... 196