Menü

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

İletileri Göster Menü

Mesajlar - ASTSUBAY07

#1
Kurban bayramınız mübarek olsun.(Atılgan)
#2
Bayramınız mübarek olsun.
#3
Tamam hocam sıkıntı yok hallettim.
#4
Linkten indiremedim kırık olabilir mi?
#5
Herkese hayırlı ramazanlar. :)
#6
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Mutlu Yıllar Kara
Nisan 09, 2019, 12:00:44 ÖS
Abi geç oldu kusura bakma, doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere 😊
#7
Şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet olsun.Milletimizin Başı sağolsun.
#8
Eline sağlık hocam çok güzel olmuş  :)
#9
Kutlamalar ve Tebrikler / Ynt: Tebrikler Bozgun!
Kasım 22, 2018, 08:53:20 ÖS
Tebrik ederim,hayırlı olsun :)
#10
Çok iyi olmuş akrep bravo başarılar dilerim  :)
#11
Konusuz Konular / Ynt: Yayıncı Olma yolunda
Ekim 13, 2018, 12:49:07 ÖS
Kolay gelsin kardeşim :)
#12
Psikomotorda iki ayrı beyin lobunu kullanabilme ve el ayak koordinasyonu yeteneğinizi ölçüyorlar. Örneğin 2 ayrı joystick'le veya pedalla ekranda görülen noktaları istenilen yere getirme gibi... Mülakat ise işin kader kismet tarafıdır.Bazılarının mülakatında elemeye yönelik soru sorarlar. Bazılarının ise karşılıklı sohbet tarzında geçer laf lafı açarak sizi tanımaya yöneliktir yani komisyonun sizi kapıda görür görmez aldığı enerjiye bağlıdır. Tavsiyem sorulan sorulara samimiyetle cevap verin, burası çok önemli cevabını bilmediğiniz sorulara kesinlikle cevap vermeyin fikir bile beyan etmeyin,heyecanlanmayın,verdiğiniz cevap haricinde kelime bile sarfetmeyin,elinizi kolunuzu oynatmayın dizinizin üstüne koyun orda kalsın.Onlar sizi açmaya çalışsın kontrol sizde olsun. 2 leme duseceginiz ve seçmeniz gereken  cevaplar olabilir(örneğin: liderlik mi? komutanlık mı? gibi) iyi düşünün bir kere cevap verin ve verdiğiniz cevabın arkasında sonuna kadar durun,savunun,açıklama yapın eğer komisyon sizi ikna ederse mülakatınız başarısız olarak sayılma ihtimali çok yüksektir. Cevabınız karşı tarafa yanlış gelse bile siz ikna etmelisiniz ve farklı bir bakış açısı olduğunu göstermelisiniz.Sorulan sorular hakkinda kesin birşey söylemek doğru olmaz ama genelde gündem, Cumhuriyet tarihi olabilir fakat çok zorlamazlar.Özel yaşantınız ile ilgili sorabilirler. Başvuracak arkadaşlar hakkında hayırlısı olsun.
#13
Konusuz Konular / Ynt: Ghost & Akrep1905 Buluşması.
Eylül 29, 2018, 11:41:40 ÖÖ
Güzel tesadüf olmuş Ghost hocam  :)
#14
Onu zaten yıllardır her sene öğrenci seçme uçuşu (ÖSU) olarak yaptırıyorlar. T-41 ile 13 sorti hoca ile son sorti yalnız uçuş oluyor. Başarılı olanlara PPL vermiyorlar. Sadece bu da mülakatın bir parçası.Benim takıldıgım nokta pilot yapacak subayları 3 ay eğitimle teğmen olarak çıkartması kaçırılmaz fırsat.
#15
Ripper, zamaninda MF-4 bölümünden mezun olan 94-95-96 doğumlu olup kpss 70 puanını geçen ve ingilizcesi olan(muhtemelen ya ECL yada YDS sınav sonucu baz alınacak) aday adayları gerekli mulakat,sağlık,uçuş engellerini aştıktan sonra ihtiyaç kadro kadarı listeye alınıp 3 ay subaylık anlayışı kazandırma eğitimi sonrası rütbe alıp çiğli de uçuş eğitimi alacaklar.