İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Konular - Quantum

1
Arkadaşlar , netin altını üsüne geitrdim ama bulamadım :S  :o Biri yardım edebilir mi video üstüne yazı yazcam ama movie maker ,  ulead video studio hiç bir şeye çalışmıyor yardım edin ...
2
Ortadoğu üzerine kurulmuş bir harita senaryosu (AF için)

Linkler kırılmadan indirmeniz önerilir. Şayet bu link şu an için internette mevcut değil diğer sürümler (v 0,6 0,7) mevcuttur.

Sitemizde bunun download linki yer almadığı için böyle bir konuyu açma gereği hissettim. İndireceğiniz sürüm eski sürümlerden biraz daha yeni yani v1.0 olcak. Bu nedenle bir kaç hata da giderilmiş olacak... Bununla beraber Türkiye'de uçuş yapabileceksiniz.

Haritadan çektiğim bir görüntü. (hiçbir edit yapılmamıştır) Şu an online olduğum için tek siteden indirme olcak ama sonradan iki alternatif daha eklerim...Download:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
3
Güzel bir müzik kaç gündür dinliyorum... Paylaşmak istedim...  8)

You are not allowed to view links. Register or Login4
You are not allowed to view links. Register or Login
5
İnternette Bulunan Bir çok F 18 Hornet Uçağının Yüksek Çözünürlükteki Arşivi...

Albümden Bir Kaç Kare ;


[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

Bir Zamanlar Çok Sevdiğim Bir Uçaktı  :-X


Download:

You are not allowed to view links. Register or Login6
Birden Fazla EF 2000  fotoğrafı için oluşturulmuş bir Albüm.Download

You are not allowed to view links. Register or Login
7
Arkadaşlar Bu Konuyu Açıyorum Çünkü Fordun konusundaki resimler silinmiş. Bu Konudan Hem Hyperlobyy'i indirebilir hemde bu günlerde gerçekleşen büyük bir sorunu çözmüş olursunuz.

Öncelikle Hyperlobby'nin önceki 3.9.1 Sürümünü indirmemiz gerekmekte.


You are not allowed to view links. Register or Login İndirin...
Daha Sonra Sizden 20 Saniyelik Beklemenizi İsteyecektir. Bekleyinz.
Daha Sonra ''Do not show this dialog again'' (Bir daha Beni Uyarma) uyarısını seçip ''Yes'' i seçiniz.
Ve Daha  Sonra Falcon 4.0 Allied Force girişiyle önce Kullanıcı Adınızı Sonrada Şifrenizi Girip Ve Yanındaki Kutucukları Doldurup Girişi Yapınız. Tabi ; Size Ekran'da Gelen Uyarı Bu Versiyon sürümünün eski olduğunu ve yenisini yüklemenizi gösteriyor.Hyperlobby'i kapatıp 4.2.7 sürümünü You are not allowed to view links. Register or Login indiriniz...

Ve Kurulumu Başlatıyoruz.

Burada Amaç: 4.2.7 sürümünü tekrar yüklemek değil, Eksik dosyaları gidermektir. Bu Yüzden ''Custom'''u seçiyoruz. Ve sonraki gelen uyarılara otomatik olarak seçtikten sonra ok diyerek. Kurulumu Sonlandırıyoruz.


Ve Son Olarak Hyperlobby'miz DF'ye Hazırdır.Eğer, Önceden Kulanıcı Adınız Yoksa, Yani İlk Defa Giriyorsanız ;Hyperlobyy'e giriyoruz.Kullanıcı Adınızı(hangisini olmasını istiyorsanız?) giriyorsunuz. Ben ''Qualog'' olarak giriyorum.(Tabi deneme amaçlı)  Ve ardından Şifrenizi giriyorsunuz.Böyle Bir Uyarı ile Karşılaştığınız Zaman Şifrenizi tekrar gönderiyorsunuz. Yani Alttaki Kutuya Tekrar Yazıp Gönderiyorsunuz.Çünkü Onayı İsteniyorBurada da E-Mail adresinizi yazıyorsunuz. ve Böylece onaylatmış oluyorsunuz.

İşte Hyperlobby'miz hazır.
Eğer Bir Kişi ile uçmak istiyorsak; Public Mission 1 veya 2 de en üst pencreye tıklamanız yeterlidir. ve Tabi Bir Kaç ayarı yapmanız şartıyla.
Buradaki ayarlarla kaç kişilik uçuş olacağı ? Dogfight  veya campaign mi olacağını siz belirliyorsunuz.

Ve Bulunduğunuz Konumun Altında Kimse varsa onunla online uçmak için ; Resimde seçili olan yere (yani turkuaz renginde bir elips şeklinde olan yere) tıklayıp falconu başlatıyorsunuz. Ve Son olarak Bir Not: Eğer Hyperlobby de bir kullanıcının işareti kırmızı ise (yandaki işaret) bu onunla uçuş yapmayacağınız veya yapamayacağınız anlamına gelir. Ve Uçuşunuzda timed out hatası alırsanız bağlantı hatasıyla ilgli bir problemdir. Bunu unutmayın.
Umarım Yardımcı Olabildim.Ben Elimden Geldiğince Yardımcı olmaya çalıştım. Eğer Sıkıntı yaşayanlar varsa bu başlık altında yazınız vyea özel mesaj aracılığıyla bana ulaşınız. İyi Uçuşlar. 8)

8
Birinci Dünya Savaşı Fotoğraf Arşivi. 5000 Foıtoğraf --> 514 MB
Son Resim Muhteşem.  :o 

You are not allowed to view links. Register or Login
9
Bilgisayar ve Teknoloji / Joystick'i Fare yerine Kullanma
Ağustos 02, 2010, 03:35:04 ÖS
Arkadaşlar Bu program bunu sağlayabiliyor. Eğer kullanmak isteyeniniz varsa tavsiyemdir. Benim kullanma amacım genelde hep ders olduğu için joystick'i pc de bırakmam öyle kolay olmaz. Fakat uçuş yapmadan öncede bu program sayesinde joystick kullanımını daha iyi şekilde yapabiliyorum. Yani binevi geliştiroyurm. Fakat gerçekçilik olarak geliştirmek isteyenler DF yapmalıdır.. (Hemde Hergün.))


You are not allowed to view links. Register or Login
10
Türk mühendisler gurur veren projelere imza atıyor. 10 mühendisin 4 yıldır çalıştığı proje başarıyla sonuçlandı

Türk mühendisler, insansız hava araçlarının (İHA) ardından, bu kez de tasarımı, dizaynı ve yazılımı tamamen özgün ve yerli olan Türkiye'nin ilk insansız deniz aracını (İDA) üretti.

DÜNYANIN HER TARAFINDAN İDARE EDİLEBİLİR

İnsansız araçların geliştirilmesi konusunda faaliyet gösteren Global Teknik A.Ş. mühendisleri, TÜBİTAK'ın da desteğiyle 4 yıl önce başlattıkları projeyi tamamladı. Yaklaşık 3 milyon dolara mal olan projenin sonunda 30 knot hız yapabilen, uydu vasıtasıyla dünyanın her tarafından sevk ve idare edilebilecek, üzerine radar, sonar, su altı kamerası, robot kolları, hafif makineli tüfek sistemleri gibi cihazların monte edilebileceği İDA ortaya çıktı.

4 METRE UZUNLUĞUNDA

Global Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Karalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, testlerden başarıyla geçen 4 metre uzunluğundaki İDA'nın kullanıma hazır olduğunu, şimdiden yurt içi ve yurt dışından taleplerin geldiğini söyledi.

İnsanlar tarafından kullanılan araçlarla keşif, gözetleme ve analiz yapmanın farklı risk, tehdit ve maliyetler ortaya çıkardığını ifade eden Karalar, bu nedenle son yıllarda tüm dünyada insansız araçlara yapılan Ar-Ge harcamalarının arttığını belirtti.

HER TÜRLÜ DATA GÖRÜNTÜ

Karalar, geliştirdikleri insansız su üstü aracı sayesinde çok ucuz maliyetlerle insan hayatını riske atmadan her türlü data, görüntü ve analiz sonuçlarının elde edilebileceğini kaydetti.

TÜBİTAK DESTEK VERDİ

Şirket olarak 7 yıl önce insansız araçlar konsepti üzerine çalışmalara başladıklarını anlatan Karalar, bu kapsamda mini ve midi olarak nitelendirilen insansız hava araçlarının üretimini gerçekleştirdiklerini anlattı. Globida İnsansız Su üstü Aracı Projesine ise 4 yıl önce başladıklarını ifade eden Karalar, söz konusu projeye TÜBİTAK'ın da destek verdiğini kaydetti.

10 MÜHENDİS 4 YIL ÇALIŞTI

Şirket bünyesinde çalışan 10 mühendisin, üzerinde 4 yıl çalıştığı proje için 3 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Karalar, ''Dünyada bu konuda yapılan çalışmaların hepsinde mevcut yüzen tekneler, botlar ve jetskiler kullanılıyor. Biz ise Milli Savunma Bakanlığı ve NATO Tesis Güvenlik Belgelerine sahip Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikamızda, tamamen insansız deniz aracı konsepti kapsamında sıfırdan bu amaca yönelik bir platformun tasarımını gerçekleştirdik. Bunu yaparken üniversitelerden destek aldık'' diye konuştu.

HANGİ AMAÇLARLA KULLANILACAK

Dünyada bu alanda ABD ve İsrail'in öne çıktığına işaret eden Karalar, şöyle konuştu:

''Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde bu konuda çalışmaların yetersiz olduğunu gördük. Sahillerimizde ve boğazlarda yoğun bir trafik yaşanmaktadır. İDA sayesinde su üzerindeki her türlü araç izlenebilir. Elde edilen veriler merkezde kurulu yer istasyonlarına iletilebilir. İDA, asimetrik tehdit, kıyı koruması, kaçakçılık, gümrük, can kurtarma, su üstü eğitim atışı için hedef platformu, uyuşturucu ile mücadele, sabotaja karşı koyma, deniz trafik kontrolü, deniz tehlikelerine karşı önlem, savaşta silah olarak kullanım, istihbarat, keşif ve gözetleme alanlarında kullanılabilecek.''

Karalar, İDA'nın her türlü hava koşullarında deniz ve iç sularda kullanılabileceğini, özel tasarlanan dizaynı sayesinde devrilmeden yoluna devam edebileceğini ifade etti.

KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN TALEP VAR

İDA konusunda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile görüşmelerin sürdürüldüğünü anlatan Karalar, ayrıca yurt dışında başta Mısır olmak üzere korsan faaliyetlerin sık sık gündeme geldiği bazı Körfez ülkelerinden de kendilerine talep geldiğini söyledi.

İDA'nın üzerine monte edilebilen robot kollarla sudan numuneler alabildiğini, deniz suyunu kirleten gemilerle ilgili veri toplayabildiğini anlatan Karalar, ''Kocaeli'nde, gerek gemilerin sintine boşaltmalarından dolayı kaynaklanan kirlilik gerekse fabrikaların denize boşalttıkları atıkların kontrollerinin yapılmasıyla ilgili İDA'nın kullanılması gündemde. Bu konuda Kocaeli Belediyesi ile görüşmelerimiz sürüyor. Askeri ve sivil alanlarda müşteri talepleri doğrultusunda teknenin üzerinde her türlü revizyonu yapabiliriz'' dedi.

''KUMANDA İLE İLETİŞİM KESİLİRSE SUYA İLK BIRAKILDIĞI YERE DÖNÜYOR''

İDA'nın, uzaktan kumanda ve üzerindeki anten sistemiyle 50 kilometre mesafeden kontrol edilebildiğini, bunun yanı sıra GPS ve uydu kullanılarak da dünyanın her tarafından sevk ve idare edilebileceğini ifade eden Karalar, kumanda sisteminde arıza olması ve iletişimin kesilmesi halinde İDA'nın otomatik pilotu sayesinde suya ilk bırakıldığı yere dönecek şekilde tasarlandığını söyledi.

300 LİTRELİK YAKITLA 120 SAAT

Ürettikleri insansız deniz aracının 30 litrelik yakıt deposunun bulunduğunu, ancak bunun 300 litreye çıkarılabilecek şekilde tasarlandığını belirten Karalar, İDA'nın 300 litrelik yakıtla da 120 saat görev yapabileceğini ifade etti.
11
You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

Le Mirage Du TchadArkadaşlar çok güzel video özellikle de ilk parttaki....  Ben Videoyu aradım bulamadım inşallah önceden verilmemiştir.Bu arada Video 2005 Yılında çekilmiştir.  8)
12
Bilgisayar ve Teknoloji / Teamspeak Sorunu
Şubat 14, 2010, 10:21:00 ÖS
Arkadaşlar Online Uçuş İçin Teamspeak kullanmam şart. Lakin teamspeak 2 de sesimde bozukluk oluyor. Ama asıl neden bu değil.. Teamspeak 3 Kurulu Bende Ama birkaç server'a giremiyorum.. Hatta hiç birine giremiyorum.. Teamspeak 2 ile diğer serverlere girebiliyorum.. Ama ses sorunu oluyor...

Bunun İçin Teamspeak 2 yi kaldırdım 3 ü kurdum... (Hepsini Kaldırdım)

Fakat netice olarak yinede server' a giremiyorum.. Lütfen Yardım edin   :at:
13
Fıstık Yeşili Rengini Sevenlere  :ad:
(Modifikasyon Nedeniyle Skin Yüklenemedi)
Lima Hocam Artık Bu Renkler Sayesinde Akdenizde olmasına Rağmen Kendisini KaraDenizde (Trabzon'da) gibi hissedecek...

Birde Birkaç Adam Ekleyip ellerine Silah verdimi ... Tamamdır. İşte Karşınızda Trabzon Haritası  :ag:  :ag:14


You are not allowed to view links. Register or Login

15
Alıntıdır

16Link:

You are not allowed to view links. Register or Login

17
Falcon 4.0 Allied Force / Falcon Görev Bitiş Logosu
Şubat 02, 2010, 08:29:04 ÖS
Arkadaşlar öncelikle Altta Bulunan .GIF formatlı resmi bir Klasöre Kaydediyoruz. Ve Kaydettiğimiz Yerden Alıp

''   C:\Program Files\Lead Pursuit\Battlefield Operations\art\ckptart\Common  '' Klasörüne Kopyalıyoruz.. Eğer Değiştirilmesi İçin uyarı gelirse evet diyoruz.

Yine Aynısı Diğer Klasörlerde de Geçerli.

C:\Program Files\Lead Pursuit\Battlefield Operations\art\ckptart\Res_1024\Common

C:\Program Files\Lead Pursuit\Battlefield Operations\art\ckptart\Res_1280\Common

C:\Program Files\Lead Pursuit\Battlefield Operations\art\ckptart\Res_1600\Common

Ve Son olarak ta bu adrese Kaydettikten Sonra Falcondaki Campaign, Dogfight, Bittiği Anda Bu Logo Görülecektir...

Neden 4 Farklı Yere Kopyaladığımıza Gelince de : Çünkü Her Bilgisayarın ekranının boyutu farklı olabiliyor.Aynı zamanda Logoların Hem Campaign bitiminde Hem Dogfight Bitiminde gerçekleşmesi için bu gerekli.

Fotoğrafı Göremeyenler için bir de alternatif link ekliyorum  :ay: Link: You are not allowed to view links. Register or Login

Download Link: You are not allowed to view links. Register or Login

Fazla Fotoğraf Buldukça Yenilerini Ekleyeceğim... Bu Logoyla ilgili Soru ve Sorunlarınızı Konuyu Cevaplayarak Sorabilirsiniz. Ayrıca Yapmamı İstediğiniz Resimleride Yerleştirerek İstekte Bulunabilirsiniz..
18
Falcon 4.0 Allied Force Wietnam HaritasıYou are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Haritadan Önizlemeler :

Arkadaşlar Bir Burdaki Resimlere Baksanıza... Sanki Pilot oraya bir uçuş görevi için değil Tatil için gelmiş  :bj:

(Arka Taraf Miami adalarına çok benziyor :D )Wietnam Haritasından Şimdilik Bu Kadar.

İyi Uçuşlar...  :az:

19
Arkadaşlar Bazıları Yüksek Hafızalı Olduğu İçin Çıkmadı Lakin ben Download Linki Ekliyorum

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
20

(Su - 25 UB)
:ag:  :ag:


Bunlar Bu Uçağı İki Günde Tüketir :)
Powered by EzPortal