İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır. Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz.

Konular - Bozkurt

1
You are not allowed to view links. Register or Login
2
Duyurular / 111-Filo Komutanlığı Devir
Ağustos 17, 2017, 09:39:18 ÖS
111-Filo komutanlığını yeni görevim nedeni ile 111-Beem'e devretmiş bulunmaktayım.
3
Konusuz Konular / 27-28 Mayıs Antalya Buluşması!
Mayıs 24, 2017, 08:58:19 ÖÖ


27-28 Mayıs 2017 tarihinde THK Antalya Karain'de buluşuyoruz. Müsait zamanı olanlar gelirse güzel vakit geçiririz.
4
You are not allowed to view links. Register or Login
5
Konusuz Konular / Türk Askerinin Yakılması Hakkında!
Aralık 23, 2016, 12:37:07 ÖS
Dikkat: Her yazdığımı sadece videodan görüntüler üzerine yazıyorum.
Bu fotoğraf ışidin yayınladığı videodan alınmıştır. Bir sağlıkçı olarak böyle bir yanma imkansızdır. Dikkatli bakın parmakların yarısı yok. Yani o kadar yanmış ama ne hikmetse elin geri kalanında şekil bozukluğu yok. Onu geçtim el ayasının içerisindeki çizgilerden eser yok. Yani bu bir robot, manken nasıl derseniz ona ait gibi duruyor. Bu bi burada kalsın.

Gelelim videodaki olaylara. Düşünün! Siz bir esirsiniz. TÜRK ASKERİ olarak esirsiniz. Ele geçirildiniz diyelim. Düşmanın her dediğini direkt yapar mısınız? Yaparsanız zaten Türk Askeri olamazsınız. Yapmayacağınıza göre düşman size yaptırmak için kesinlikle İŞKENCE yapacaktır. Gördüğüm kadarıyla hiçbir işkence izi mevcut değil. Yani işkence olmadan yapmış o 2 askerimiz(!).

Diğer bir noktaya gelelim. DÜŞÜNÜN! Yakılarak infaz edileceksiniz. Yanmanın en kötü ölüm şekli olduğunu herkes bilir. Orada kaç tane terörist var. Sizi yerde köpek gibi süründürüyor. Yani elleriniz bağlı değil bazı yerlerde. Düşmanı iki elinizde tutup bir şey yapabilirsiniz. YANİ DİRENİŞ! GÖSTEREBİLİRSİNİZ!!!

Diyelim öyle yapamadınız. Sizi çok korkuttular. Korku belirtilerinden birisi de onların istediği şeyleri söylerken yutkunma refleksidir. Yutkunma REFLEXİ dikkat edin REFLEX. Yani İSTEM DIŞI! Ben videoda hiç öyle bir belirti göremedim.

Sedatif ilaç verildiği söyleniyor. Sedatif ilaç alan bir kişi kin ve nefret cümlelerini söylerken bunu içinde hissetmez. Konuşurken saçmalar. Yerde bu şekilde CANLI bir şekilde apalamaz. Gözleri kayar... Yani orada bilinçleri yerindeydi.

Başka bir konu. Son anlarınızı yaşıyorsunuz. İlliaki bir duygu hissedeceksiniz. Öfke, kin, nefret, korku... İçinizde bunlardan birisi varken tutup hükümete mi saydırırsınız? Hiç bir bir şey demezsiniz? Son sözleriniz hükümeti kötüleyen sözler mi olur? Hiç mi gözlerinizden bir damla yaş akmaz? İzlediğim videoda gayet uykularını almış, karınlarını doyurmuş dinç bir asker(!) görüyorum.

Diğer bir mesele. Ölürken kelime-i şehadet getirilme konusu. Ölürken Allahu Ekber! denilmesi? Videoda kelime-i şehadet yerine bunu söylüyorlar.

Bu arada orada konuşmayı yapan aşağılık solak ve de Türkçeyi çok düzgün konuşuyor....

Benim izlediğim videoya karşılık gelişen fikirler bunlar. Umarım gerçek olmasın ki gerçek olsa bile orada ölen emin olun TÜRK ASKERİ DEĞİL. TÜRK ASKERİ bu şekilde ölmez, ölmemeli! Bi karşı koy be karşı koy! İzlediğim görüntüler gerçek olmaması temennim.

Son olarak o görüntüler gerçek ya da değil. ışidin Türk Askerini yaktık adı altında paylaşılan videoya karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin yapması gereken tek bir şey var: O bölgeyi nükleer saldırı altına almak!

Tekrardan söylüyorum umarım o görüntüler gerçek değildir. Umarım yalan video yayılmasın diye interneti yavaşlatmışlardır.
6
You are not allowed to view links. Register or Login

Bu sistemi uçak gemilerine yapma gibi bir düşünce oluşmuştu bende hala daha duruyor o düşünce.
7
Konusuz Konular / Dağ 2 Film Yorumu!
Kasım 13, 2016, 07:46:53 ÖS

Beni bilen bilir çok iyi bir film izleyicisiyimdir. Her ne kadar da Türk filmlerinden nefret etsem de Deli Dumrul, Nefes, Dağ I gibi filmleri izlerim. Dağ II çıktığında herkes konuşmaya başladı güzel vs. diye. Bende internete düşmeden gidip sinemada izleyeyim dedim. İzledikten sonra ki yorumum şudur; Bu Film OLMUŞ!

Gerek senaryo, gerek verilen mesajlar, gerek çekim kalitesi, gerek oyuncular... Sonunda istediğim gibi bir TÜRK FİLMİ izledim. Bunu sadece aksiyon seven birisi olarak söylemiyorum. Her anlamda film olmuş arkadaşlar. Gidin izleyin, izletin. Bu ve ilerde buna benzer filmlere destek vermeliyiz.

Senaryoda biraz hata var, teorik olarak bazı hatalar var, bizi ilgilendiren giriş sahnesinde hata var ama bunlar filmi etkilemiyor inanın. Aşırı derecede dram ve aksiyon bölümü mevcut. Komedi dersen harbiden güldüren sahneler var. Yani öyle tebessüm değil bildiğin kahkaha atacağın sahneler var. Amerikan Sniper filmini çoğu kişi izlemiştir. Bana çok durağan bir film geldi sevmedim. Beklentimin çok çok çok altında bir filmdi. Özellikle o başrol oyuncusuna rağmen.

Her neyse... Dağ 2 Türk Sineması adına bir çağ atlayış. Oyuncular mükemmel. Atış sahneleri gerçekçi olmuş. Milli değerlerimiz ön planda.

Yani demem o ki GİDİN ve İZLEYİN!
8
Havacılık ve Savunma / F-104 Yeniden Uçtu!
Eylül 30, 2016, 03:27:20 ÖS
Norveç Hava Kuvvetleri'nden emekli bir grup teknisyen ve pilotun girişimiyle başlatılan TF-104G uçağının restorasyonu ilk uçuşla taçlandırıldı.

Lockheed tasarımı F-104'ün iki kişilik olan TF-104D modeli, Canadair tarafından 1962'de imal edildi. 1973'e kadar Kanada Hava Kuvvetleri'nde görev yaptıktan sonra Norveç'e satıldı. En son 334'üncü filoda görev yapan uçak, 1983'te emekli oldu. 1990'a kadar teknik ve yer ekiplerini eğitim veren merkezde kullanıldı. Daha sonra Bodo Müzesi'ne verildi.

Bir grup meraklı, uçağın mükemmel durumda olduğunu belirterek restorasyon talebinde bulundu. Tamamen gönüllülerin desteği ve Norveç Hava Kuvvetleri'nin verdiği imkan ile uçağın restorasyonu 2003'te başladı.

İtalyan Hava Kuvvetleri'nin F-104'leri emekli etmesinin ardından ciddi miktarda yedek malzeme ve motor hibe ile projeye verildi. İlk motor çalıştırma ile taksi testleri 2014'te gerçekleştirildi. Uçak, dün akşam saatlerinde ilk uçuşunu Norveç semalarında gerçekleştirdi. Bu uçuşa çift kişilik bir F-16 uçağı eşlik etti.

You are not allowed to view links. Register or Login

kaynak: You are not allowed to view links. Register or Login
9
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüDeep Strike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati04.06.2016 -- 23:56
Kullanılan UçakF-16C Block 50+
Kalkılan PistKimpo Airport
İnilen PistKimpo Airport
Kalkış Saati06:00
İniş Saati07:10
Hedefin AdıNamp'o Shipyard
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiAskeri Bina
Hedefin Durumuİmha Edildi
Uçağın DurumuSağlam
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiGayet güzel bir uçuş oldu, escort ve SEAD ekibine teşekkür ederiz. Gittik-vurduk-döndük hesabı oldu.
10
You are not allowed to view links. Register or Login

Sanıyorum motora kuş girmiş yani namı diğer bird strike!

Ama benim dikkatimi çeken olay başka. :D
11
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüStrike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati02.04.2016 -- 23:50
Kullanılan UçakF-16D Block 50
Kalkılan PistKunsan
İnilen PistBilinmiyor.
Kalkış Saati23:12
İniş Saati23:40
Hedefin AdıKs-19
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiKara Aracı
Hedefin Durumuİmha Edildi
Uçağın DurumuSağlam
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiKalkıştan sonra belirlenen ks-19 bataryalarına agm-154 ile atışlar yapıldıktan sonra ele geçirilen düşman pistine iniş yapıldı.
12
ABD Hava Kuvvetlerine ait bir F-16 savaş uçağı Bagram üssünden kalkışından kısa süre sonra yere çakıldı. Uçağın pilotu  fırlatma sistemiyle uçağın düşüşünden kısa süre önce paraşütle atlatarak yara almadan kurtuldu.

Yerel saatle 20.30 sularında Bagram hava üssünden kalkışa geçen askeri jetin kalkıştan kısa süre sonra  havaalanı yakınlarındaki kırsal araziye çakıldı. ABD hava kuvvetleri yetkililerince yapılan resmi açıklamada 455. hava gücüne bağlı Bagram'daki  bir F-16'nın teknik nedenlerden kaynaklanan bir sorun ardından pilotun kontrolünden çıktığı ve hızla düşmeye başladığı, pilotun kısa süre içinde fırlatma koltuğu sistemini çalıştırarak paraşütle yara almadan havaalanı yakınlarındaki araziye indiği belirtildi. Açıklamada kurtarma ekiplerinin kısa sürede düşen uçağın pilotuna ulaşarak Bagram üssündeki hastaneye ulaştırdıkları kaydedildi. Öte yandan yapılan açıklamada uçağın düşüşünde herhangi bir saldırının etkisi olmadığı ve uçağın düşüş nedeninin araştırıldığı vurgulandı.

ABD hava kuvvetlerine bağlı uçaklar Afgan güçlerinin operasyonlarında gözetleme ve gerektiğinde hava desteği amaçlı olarak görev yapıyor.

Kaynak: You are not allowed to view links. Register or Login
13
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüStrike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati26.03.2016 -- 23:26
Kullanılan UçakF-16C Block 50+
Kalkılan PistKunsan
İnilen PistMandumi
Kalkış Saati22:10
İniş Saati23:05
Hedefin AdıLiman
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiDeniz Aracı
Hedefin Durumuİmha Edildi
Uçağın DurumuHasarlı
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiLiman imha edildikten sonra TU-16 uçaklarına yönelindi. Onlar da düşürüldükten sonra sebebi bilinilmedik bir şekilde emergency durumuna geçtim. Emergency Jettison yapamadım. NWS ve Avionic Fault aldım. Caanopy hatası aldım. Hud gitti. Awacstan beni yakın piste yönlendirmesini istedim, Mandumi pistine uçağı indirdim.
14
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüOCA Strike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati24.03.2016 -- 23:45
Kullanılan UçakF-16C Block 50+
Kalkılan PistKunsan
İnilen PistKunsan
Kalkış Saati23:10
İniş Saati23:42
Hedefin AdıKöksan Airbase
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiPist
Hedefin Durumuİmha Edildi
Uçağın DurumuSağlam
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiKöksan havalimanı blu-107 durandall kullanılarak imha edildi.
15
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüOCA Strike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati13.02.2016 -- 23:30
Kullanılan UçakF-16C Block 50+
Kalkılan PistLiuhe
İnilen Pist-
Kalkış Saati09:10
İniş Saati-
Hedefin AdıPist
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiPist
Hedefin DurumuSağlam
Uçağın DurumuDüştü
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiKalkış sonrası S-A'lar içinden mask yaparak geçtim. Düşman pistine 12nm kala 4 uçağın benim amraamlar ile taraması sonucu düştüm. :P
16
Bu filmin paylaşımlarını buradan yapalım.You are not allowed to view links. Register or Login
17
[SIZE=5]TÜRK SANAL HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI [/SIZE]
[SIZE=5]UÇUŞ SONRASI BİLGİLENDİRME RAPORU[/SIZE]

Kullanılan HaritaKore
Görev TürüDeep Strike
Ortak UçuşEvet
Uçuş Tarih ve Saati30.01.2016 -- 01:14
Kullanılan UçakF-16C Block 50+
Kalkılan PistMandumi Airbase
İnilen Pist-
Kalkış Saati23:36
İniş Saati-
Hedefin AdıKaech'on Airbase
Hedefin Koordinatı-
Hedefin CinsiPist
Hedefin DurumuHasarlı
Uçağın DurumuDüştü
Pilot'un DurumuSağ
Görev DeğerlendirmesiKokpit olur olmaz 2 gruba ayrılıp mask yaparak düşmanın arkasına sarktık. Diğer kol adamımı tespit ettikleri için ona dedim ki sen onları oyala radarladını benden tarafa çevirtme, orbitlerini ve kaçışlarını ters istikamete yap. Bu şekilde beni tespit etmeleri gecikti ve piste atış yapıldı. Ondan sonra arkalarına sarktığım uçaklara atış yapıp bir tane splash aldım. Bu sırada atış aldığım hava-savunma sistemi olan Hawk uçağı vurdu ve eject yaparak uçağı terk ettim.
18
Haritanın en tepesine çıkmak. :D

You are not allowed to view links. Register or Login
19
Konusuz Konular / QNE, QNH ve QFE nedir?
Aralık 31, 2015, 09:05:46 ÖS
QNE, QNH ve QFE nelerdir, bunlar nasıl hesaplanır?
20
Kanatlardakiler nedir?Bu ne bu?? :D

Powered by EzPortal