HEDEFE KİTLENME VE ATEŞ ETME

Başlatan machbuster17, Temmuz 28, 2021, 07:57:18 ÖS

« önceki - sonraki »

machbuster17

Merhaba daha yeni oyuncuyum uçağın temel hareketleri yapması için gereken tuşları biliyorum fakat biraz da dogfight'a girip kendimi geliştirmek istiyorum. Bu kısımda da şöyle bir sorun ortaya çıkıyor; nasıl hedefe kitleneceğimi ve hangi füzeyi kullanarak ateş edeceğimi ve nasıl ateş edeceğimi bilmiyorum. Kısaca dogfight mekaniklerini bilmiyorum (flare dışında :D), yardımcı olursanız sevinirim.

kaankaan14

Ağustos 04, 2021, 02:22:50 ÖS #1 Son düzenlenme: Ağustos 04, 2021, 02:44:25 ÖS kaankaan14
Hedefe kilitlenmek için şöyle yapman lazım;

1-Önce Hud console'daki "A-A" tuşuna basarak "Air-to-Air" modunu açmalısın.
2-Sonra master arm'ı "on" yapmalısın.
3-Sonra sol mfd'de radar cursor'unu kilitleneceğin uçağın echo'su üzerine getirdikten sonra klavyenin numerik kısmındaki "0" tuşuna basarak kilit atabilirsin, aynı şekilde "," tuşuna basarak da kilit kırabilirsin. (eğer dost mu düşman mı ayıramıyorsan awacs'dan declare edebilirsin.)
4-Klavyede "boşluk" tuşuna basarak/basılı tutarak mühimmatını ateşleyebilirsin. (havadan havaya mühimmatlar ile; AİM-120 AMRAAM, AİM-9 SİDEWİNDER gibi)

Dogfight için klavyede "d" tuşuna basarak dogfight modu açabilirsin.

Cixed

Forumda eğitim bölümünde gerekli dökümanları araştırabilirsin orada aklındaki sorulara daha rahat cevap verebilirsin.

Benzer Başlıklar (2)