Ana Menü

İzmir KT-1T Uçak kazası

Başlatan 113-Hunter, Nisan 09, 2021, 12:45:12 ÖS

« önceki - sonraki »

113-Hunter

Bu aralar kazalar sıklaştı. Üzücü bir durum. Bende hemen haber vermek istedim. Felaket tellalı gibi oldum bu aralar. Helikopter kazası, Türkyıldızları bir de son bu olay.... Neyse ki pilotlar atlamışlar.
Benim öğrendiğime göre uçaklar kol uçuşu için 2'nci Anajet üstünden kalkış yapıyorlar. İkisinde de öğretmen pilot olarak yarbay rütbesinde iki çok iyi tecrübeli pilot var. Yarbay pilotlarımız FETÖ temizliğinden sonra Hava Kuvvetlerinde ki açığı kapatmak için sivil görevlerinden zorunlu olarak tekrar Hava Kuvvetlerimize çağırılmış. Görev tamamlanmış ve dönüş yolunda iken Foça mevkiinde muhtemelen teknik arıza sebebiyle kırıma uğramış. Pilotlar atlayarak denize iniş yapmışlar. Bölgede bulunan Deniz Kuvvetlerimizin Amfibi Tugayı hemen kurtarma operasyonu başlatarak pilotlarımızı sağ salim bulundukları yerden alıyorlar. Olay yaşanır yaşanmaz hemen Çiğiliden kurtarma helikopteri de olay yerine intikal etmiş. Ama tam olarak koldaki hangi uçak düşmüş iki öğretmen pilot aynı uçaklarda mı detayları bilemiyorum.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre:
"İzmir'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığımızda görev yapan KT-1T eğitim uçağı, bugün saat 10.40 sularında, henüz belirlenemeyen bir sebeple, Foça ilçemizin Orak Adası-İngiliz burnu açıklarında, denize düşerek kaza kırıma uğramıştır. Uçaktan atlayan 2 pilotumuz sağ olarak kurtarılmıştır".
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login