Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
 

Gönderen Konu: Tayyip Erdoğan İHA istihbaratı için atağa geçti  (Okunma sayısı 1244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 112-Ripper

  • Kartal Filo Komutanı
  • *
  • İleti: 2441
  • Puantaj +365/-82
  • Cinsiyet: Bay
  • Ne mutlu Türküm diyene!
AKP’de Başkanlık Sistemi ve açılım çalışmalarının hızlandığı bir dönemde Başbakan Erdoğan’dan istihbarat alanında kritik bir hamle geldi. İnsansız Hava araçları HERON’ların sağladığı görüntüler bundan sonra Milli İstihbarat Teşkilatı’na aktarılacak.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Başkanlık ve açılım ajandası yoğunlaştıkça, istihbaratı tek elde toplama çalışmaları da hız kazandı.

Bu kapsamda askere terörle mücadele de önemli destek sağlayan İnsansız Hava Aracı, HERON görüntüleri bundan sonra Milli İstihbarat Teşkilatı’na aktarılacak.

Ancak HERON görüntülerinin MİT’e aktarılabilmesi için teknik altyapı gerekiyor. Görüntüleri alabilmek için MİT’e gerekli olan görüntülü istihbarat birimini, Savunma Sanayi Müsteşarlığı kuracak.

Kurulum masraflarıysa Müsteşarlık bünyesindeki Destekleme Fonu'nda biriken altı milyar liralık kaynaktan sağlanacak. Zira savunma Sanayi Müsteşarlığı Kanunu’na yapılan eklemeyle bu kaynak MİT’e açılmıştı.

Aslında istihbaratı tek ele toplama çalışmaları bir yıl önce başlamıştı. Terörle mücadele de kritik rolü olan Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı da MİT’e, yani Başbakan'a bağlanmıştı. Bir yıl önce bu sistemlerin Erdoğan’a bağlanmasının ardından şehit sayısı yarı yarıya artmıştı.

Şimdi de HERONLAR Erdoğan’a başlandı. Son HERON hamlesiyle de istihbaratı tek elde toplama çalışmaları büyük oranda tamamlandı.

Alıntıdır.


Artık Anka'nın benim için bir değeri kalmadı zira ithal ihaların görüntülerinin süzgeçten geçerek elde edilmesi durumu Anka için de geçerli olacağa benziyor. Yani yerli olanınkinin süzgeci içeride olacak.


“Devrimi, başlatan tamamlayacaktır.”