Ana Menü

UZAKLAR ARTIK YAKIN OLACAK!

Başlatan the north face, Ocak 26, 2013, 08:25:14 ÖS

« önceki - sonraki »

the north face

Alman Havacılık ve Uzay Merkezi tarafından geliştirilen "SpaceLiner" isimli süpersonik uçağın yolcularını sadece 90 dakikada Avrupa'dan Avustralya'ya taşıyacak...

Hava taşımacılığı alanındaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD'nin sesin 20 katı hızla dünyanın en uzak köşesine 1 saatte varacağı iddia edilen hipersonik uçağı Falcon Hypersonic Test Vehicle 2 (HTV-2) test uçuşunda başarısız olmuş ve okyanusa çakılmıştı. Teknokulis'te yer alan habere göre; Ancak uçak sesten yaklaşık 17 kat hızla(saatte 21 bin kilometre) uçmayı başarmıştı. Şimdi de Alman Havacılık ve Uzay Merkezi tarafından geliştirilen "SpaceLiner" isimli süpersonik uçak ortaya çıktı.

Uçağın Avrupa'dan dünyanın öbür ucu sayılacak Avustralya'ya uçuşunu sadece 1,5 saatte tamamlayacağı belirtiliyor. Yani "SpaceLiner" süpersonik hava taşımacılığının atası sayabileceğimiz Concorde'dan 12 kat ve ses hızından da 24 kat daha hızlı olacak. Buradan California'ya gitmek isteyen bir yolcu sadece 60 dakika içerisinde California'ya inmiş olacak.

50 yolcu kapasitesi bulunan süpersonik uçağın proje koordinatörü Martin Sippel'in söylediğine göre, şu an bu projenin gerçekleşebilmesi için önlerindeki en büyük sorunun doğru şekli bulmakmış. Ayrıca proje koordinatörleri "SpaceLiner"ın 2050 yılında hazır olabileceğini umduklarını belirttiler.

"SpaceLiner"ın yolculuk aşaması ise bir roketin fırlatma işlemi ile başlayacak. 8 dakika sürecek olan yükselme işlemi "SpaceLiner"ı atmosferin dışarısına taşıyacak. 75 ila 80 km yüksekliğe ulaştıktan sonra yolculuğuna devam edecek olan "SpaceLiner" bu yüksekliklte saatte 25,200 km yol alacak. "SpaceLiner"ın tasarımının Avrupa-California uçuşlarında 100 yolcu taşıyacak şekilde, Avrupa-Avustralya uçuşlarında ise 50 yolcu taşıyacak şekilde yapılacağı belirtiliyor.

Bu süpersonik uçuk ile yapılacak bir uçuşun ise yolculara birkaç bin dolara mal olacağı belirtiliyor. Uçağın gerçekleşmesi halinde ilk 10-15 uçuştan sonra bir "SpaceLiner" filosunun kurulacağı da belirtilenler arasında.

SCREW YOU GUYS, I'M GOING HOME
TuAF-North

Ramms+ein

2050 yılında hazır olacakmış tarihi atmışlar.  ben ise ışınlanma bulunur diye umut ediyordum. Önyargılar bazen zaman kaybından ibaret
Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Jetzt hast du Angst und ich bin soweit, Mein schwarzes Blut versaut dir das Kleid

NetworkTR

#2
Güzel bir fantazi proje..
Neden fantazi_? Öncelikle İnsanla yapılan, uzay araçlarındaki deneyimlere şöyle bir göz atalım..İlk aklımıza gelen, 17 Eylül 1976 yılında Enterprise uzay mekiği prototipi. Bu mekik ilk geri dönüşümlü uzay mekiğiydi..Ancak özellikle atmosfer denen tabakanın sadece bizi uzaydan gelen tehlikelere karşı korumadığı, Aynı zamanda çok yüksek bir basınç ve yanma kuvettinin olduğu görüldü..Böylece 7 yıl süren ilk mekik çalışmalarından oluşturulmuş olan mekik, sadece Atmosferik uçuşlar, sarsılma, yanma ve fırlatma testleri için kullanıldı..
Enterprise Uzay Mekiği (bknz. )

Peki daha sonra 28 Ocak 1986'da 6 astronot ve 1 öğretmen,  uzay mekiği Challenger'ı taşıyan roketin yakıt tankının perçinlerinin kopması sonucu, kalkıştan 72 saniye sonra patlaması üzerine hayatını kaybetti.
(bknz. )

1 Şubat 2003'te uzay mekiği Columbia, Dünya'ya dönerken 63 bin metre yükseltide yanarak parçalandı, 7 kişilik mürettebat hayatını kaybetti.
(bknz. )

Bir roket sistemli dikey uçuş için, astronatların en az 8 yıl egitimli olması gerekirken, Süperconic roketli bir taşımacılık, Ne kadar gerçekçi..Beni gerçekten Hayalkırıklığına uğradığımı söyliyebilirim..

Geleceğin Hava taşamacığı, kaldırma kuvveti= hava hızı yerine, benim düşüncem yerçekimi = anti itici sistemdir..Bu sistem ABD Tarafından, 4 Temmuz 1947 yılında Roswellt kasabasına düşen bir mekiğin araştırma ve oryantasyon çalışmalarıdır..

(bknz. Otopsi +15. Orginal Kayıttır. FBI 1993 Açıklanmış Dosyalardan..  )

Bu çalışmaları Bizzat hava Aracı (Ufo) üzerinde Yıllarca Sürdüren Bob Lazar, ayrıldıktan sonra bir kaç basit çizimi sızdırmıştır..Bir gecede tüm akademik kariyeri ve arkadaşları yok edilmiş olup, hayatıyla ödemiştir..

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Bob LAZAR Belgeseli gelecegin taşıtları


You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Yani 2050'ler degil, 2020'lerde dahi bu sistemi aktif kullana bilen, hava ve uzay taşıtları görmek mümkün olacaktır..Bu türden roket sistemli insan taşımacılığı,  sonuçları hüsran olan, ve tutucu kesimlerin, Lasman ve fon pazarlıklarının sığ bir yansımasıdır..

Edit: Şimdi biri çıkarda, O zaman Enterprise Uzay Mekiği 1976 yılında dahi, cesaret edilip atmosfer dışına dahi çıkamamışken, 1969 yılında  bunlar nasıl Ay'a gitti derse, Onu da ben bilmem..?  8)

Peace

2050 iyiymiş, ortalama bir insan ömrü kadar yaşarsak biz de görebileceğiz demek ki. :D