Aşağı git Skip to main content
+-

Gönderen Konu: Ücretsiz Siber Güvenlik Hizmetleri

  • ***
  • Tam Üye
  • İleti: 149
  • Karizma: +9/-0
  • Her Uçuş Sevda Hemde Vedadır bizde
Ücretsiz Siber Güvenlik Hizmetleri
OP: Nisan 01, 2020, 12:31:50 ÖS
Bu içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Sağlık Sektörü ve Evden Çalışanlar İçin Ücretsiz Siber Güvenlik Hizmetleri

Koronavirüs (COVID-19) hastalığıyla mücadele kapsamında birçok kamu kurumu ve özel firmanın evden/uzaktan çalışmaya geçmesi, güvenli erişimin sağlanması ve kritik verilerin korunması gerekliliğinden dolayı siber güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi bu amaçla, sağlık sektörü ve uzaktan çalışanların ihtiyaç duyacağı siber güvenlik önlemlerine yönelik ürün, hizmet ve eğitimlerle ilgili kampanyalar başlattı.

Kümelenme üyesi firmalar, işlerin aksamadan güvenli bir şekilde devam ettirilmesini sağlamak amacıyla yerli ve milli imkânlar ile ürettikleri siber güvenlik ürünlerini, vermiş oldukları hizmet ve eğitimleri ücretsiz paylaşıyor.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve üye firmaları da bu kampanyalar ile sağlık sektörü ve evden çalışan tüm kurum ve kuruluşlara destek oluyor.

Kampanyalar, Kümelenmenin web sitesi Bu içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Evden çalışırken güvenli erişim ve kritik verilerin korunmasına dikkat edilmesi de önemli bir husus. Ayrıca sağlık sektörümüzün de bu süreçte en sorunsuz şekilde hizmet vermesi gerekiyor. Bu ihtiyaca dönük olarak ürün, hizmet ve eğitimlerini ücretsiz olarak sunarak sağlık sektörü ve evden çalışanlara destek olan Siber Güvenlik Kümelenmesi firmalarını tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak Defence Türk

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=26238.0
  • IP logged

 
Microsoft Flight Ücretsiz!

Başlatan Tc-Met

Yanıt: 3
Gösterim: 2465
Latest Haziran 21, 2013, 09:40:40 ÖS
Gönderen: 113-Ghost

Powered by EzPortal
Yukarı git