Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: TSK’ya Vurucu İHA teslimatı

  • ***
  • Tam Üye
  • İleti: 149
  • Karizma: +9/-0
  • Her Uçuş Sevda Hemde Vedadır bizde
TSK’ya Vurucu İHA teslimatı
OP: Nisan 04, 2020, 03:14:06 ÖS
Bu içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ikinci parti KARGU-2 Vurucu Mini İnsansız Hava Aracı (İHA) teslimatını gerçekleştirdi.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilen KARGU-2 Vurucu Mini İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın ikinci parti teslimatı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Terörle mücadelenin önemli unsurlarından olan Kargu-2’nin yeni teslimatları güvenlik güçlerimize yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Aralık 2019’da T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan sözleşmeye binaen, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 356 adet KARGU-2 Vurucu İHA teslim edilecek.


KARGU-2 Otonom Döner Kanatlı Vurucu İHA


KARGU asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tek er tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA çözümüdür. KARGU platform üzerinde gömülü ve gerçek zamanlı özgün görüntü işleme ve derin öğrenme algoritmalarıyla sabit veya hareketli hedeflere karşı etkin olarak kullanılabilmektedir. Sistem; “Vurucu Döner Kanatlı İHA (VİHA)”, “Yer Kontrol Ünitesi” ve “İHA Şarj İstasyonu” bileşenlerinden oluşmaktadır.

Kaynak Savunma Sanayi ST

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=26273.0
  • IP logged

 

Powered by EzPortal
Yukarı git