40 DENİZCİ COVID-19 ŞÜPHESİYLE KARANTİNAYA ALINDI

Başlatan Fırtına., Nisan 08, 2020, 06:18:53 ÖS

« önceki - sonraki »

Fırtına.

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

Fransız uçak gemisi Charles De Gaule'de 40 denizci COVID-19 şüphesiyle karantinaya alındı

Koronavirüsü dünya ordularının deniz kuvvetlerini de vurmaya devam ediyor. ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde ortaya çıkan COVID-19 vakalarının ardından Fransa'nın uçak gemisi Charles De Gaule'de de COVID-19 vakası görüldüğü ve uçak gemsinin görevini erkenden bitirip eve dönüş yolunda olduğu belirtiliyor.

Fransız Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Charles De Gaule uçak gemisinde, Covid-19 şüphesiyle 40 denizcinin karantina alındığı duyuruldu. Açıklamada denizcilerin test edilmesi için test kitlerinin beklendiği belirtildi.

Uçak gemisi, şu anda Atlantik Okyanusu'nda bulunuyor ve 23 Nisan'da Fransa'nın Tulon kentinin limanına ulaşması bekleniyor.

USS Theodore Roosevelt'te COVID-19 Tecridi


USS Theodore Roosevelt gemisinin komutanı, Amerikan Donanması'nın gemideki COVID-19 salgınına karşı icra edilen faaliyetlerin artırılmasını ve enfekte mürettebatın münferit tecride tabi tutulmasını talep etmiş ve bir mektup göndermişti.

Roosevelt mürettebatının büyük çoğunluğu gemideki sıkışık kamaralarda kalırken, bir kısım mürettebat Guam limanında karantinaya tabi tutuluyor ancak; bahse konu karantina tesisleri Amerikan Donanması'nın isterlerini karşılar nitelikte değil. Sonuç olarak, Roosevelt'in komutanı Brett Crozier'e göre, salgına karşı icra edilen faaliyetler oldukça yetersiz. Olay basına yansıdıktan sonra Roosevelt'in komutanı Brett Crozier görevde alındı. Uçak gemisindeki mürettebatın geleceği konusunda ise net bir şey yok.

TSK'da COVID-19′ a karşı tedbirler üst seviyede: Donanma seyre çıkarıldı

Koronavirüs salgınıyla mücadelede TSK'daki tedbirler de en üst seviyede. Mesaisinin büyük bölümünü denizde geçiren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda stratejik bir konsept uygulanıyor. Ülke güvenliğinin sağlanmasına katkı için belirli sayıda fırkateyn, hücumbot, korvet, denizaltı seyre çıkarılarak kara ile ilişkileri kesildi.

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri koronavirüs tedbirlerini, kuvvetlerin mevcut durumu ve görev kapsam ve sahaları göz önünde bulundurulmak suretiyle büyük bir hassasiyetle alıyor. Mesaisinin büyük bölümünü Mavi Vatan'da geçiren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda ise benzeri görülmeyen stratejik bir konsept hayata geçirildi. Yeni Şafak tarafından aktarılan bilgiye göre ülke güvenliğinin sağlanmasına azami katkı sağlamak üzere belirli sayıda fırkateyn, hücumbot, korvet, denizaltı seyre çıkarılarak kara ile ilişkileri kesildi.

Bu yolla kuvvetlerin salgından etkilenme ihtimali ortadan kaldırıldı. Deniz karantinası uygulaması kapsamında seyirdeki gemilerin bütün ihtiyaçları 4 lojistik gemi ile karşılanıyor.

Kaynak Defence Türk
Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

112-Ripper

Daha az önce Ulusal Kanal'da Cem Gürdeniz amiralimizin Mavi Vatan programını izledim. Diyor ki bu COVID-19 çıkan ABD ve Fransız gemileri nükleer takat ile çalışıyor. Sınırsız seyir menziline sahip. Depoladıkları yiyecek 6-7 ay yetiyor. Buna rağmen seyre çıkarılıp, karayla izolasyonunun sağlanmaması çok büyük bir zafiyet. Türk Deniz Kuvvetleri bu önlemi çok önceden alarak tüm gemilerini seyre çıkardı.

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Powered by EzPortal