TCG Anadolu’da gece yangın çıktı!

TCG Anadolu’da gece yangın çıktı!

113-Anka · 291

Çevrimdışı 113-Anka

 • Tunç Filo Personeli
 • *
  • İleti: 1429
 • Mustafa Kemal ATATÜRK!
  • Profili Görüntüle
: Nisan 30, 2019, 08:39:29 ÖS
Advertisement
TCG Anadolu’da gece yangın çıktı!

Kamuoyu tarafından ‘uçak gemisi’ olarak adlandırılan ve Sedef Tersaneleri’nde inşaası süren TCG Anadolu Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nde dün gece yangın çıktı.

DHA’nın haberine göre ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, çok sayıda araçla yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın büyümeden kontrol altına alındı.

Yangın nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa karşı, ambulanslar da olay yerinde hazır bekletildi. Yangının çıktığı geminin depo bölümündeki soğutma çalışmaları tamamlandı.

İZOLASYON MALZEMELERİ YANDI

Kokpit.aero’nun edindiği bilgiye göre, yangın ön taraftaki izolasyon malzemelerinin alev alması ile başladı. Gemide az miktarda hasar oldu. Bu hasarın hızla giderilmesi ve programda gecikme olmaması için çalışmalar başlatıldı.UZUNLUĞU 225 METRE

Toplam 225 metre uzunluğunda tasarlanan TCG Anadolu, pek çok açıdan ilkleri barındıracak. Savaş helikopterleri ve savaş uçakları için yeniden dizayn edilen pisti, 12 derecelik eğimle daha elverişli hale getirildi. Böylece gemiye F35B sınıfı, 5. Nesil av ve bombardıman uçakları da inebilecek.

Toplam 8 gelişmiş savaş helikopterini taşıyabilecek gemi, Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekat alanlarında ve gerektiğinde Hint Okyanusu ve Atlantik Okyanusu’nda kullanılabilecek.

2021’DE HİZMETE GİRMESİ HEDEFLENİYOR

Halen çalışmaları Sedef Tersaneleri tarafından gerçekleştirilen geminin 2021’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda hizmete girmesi hedefleniyor. Çok Amaçlı Amfibi Hücum Gemisi olarak kullanılması planlanan TCG Anadolu, 1 amfibi taburunu normalde gerekli olan iletişim, muharebe ve destek araçlarına ihtiyaç duymadan istenilen bölgeye çıkartabilecek.

700 kişilik amfibi gücünün yanısıra toplamda bin 400 kişinin aynı anda bulunabileceği gemi, 8 deniz çıkarma aracını taşıyabiliyor. Gemi tek başına önemli bir askeri gücü binlerce kilometre uzağa taşıyabilecek. TCG Anadolu bünyesinde, ameliyathane, diş tedavi üniteleri ve yoğun bakım ile enfeksiyon odalarının da bulunduğu en az 30 yatak kapasiteli askeri Hastane de barındıracak.

Kaynak: www.kokpit.aero

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=25708.msg175394#msg175394

         
SCRAMBLE SCRAMBLE!!Çevrimdışı 112-Ripper

 • AkroTÜRK Pilotu
 • Kartal Filo Komutanı
 • *
  • İleti: 2883
 • Simming is great but get out and do something real
  • Profili Görüntüle
Yanıtla #1 : Nisan 30, 2019, 10:31:46 ÖS
Umarım bu kaza geminin son kazası olur. Bahtı açık olur!

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=25708.msg175395#msg175395“Devrimi, başlatan tamamlayacaktır.”
Ne mutlu Türküm diyene!