TCG Anadolu L400 İlk Teknik Seyri

Başlatan 113-Hunter, Mart 31, 2022, 12:39:25 ÖÖ

« önceki - sonraki »

113-Hunter

Deniz Kuvvetlerimizin Amiral gemisi olacak TCG Anadolu ilk teknik seyrini tamamlamış. Teslimata git gide yaklaşılıyor. Belki dünya çapında büyük bir proje değil, dünyanın en büyük gemisi de değil ancak tersanelerimizde üretilmiş en büyük gemi ve gerçekten yüksek teknolojiler içeren bir gemi. Bunu başarabilmek gurur verici. Daha büyüklerinin de yapılabileceğinin bir ön gösterimi gibi. Tam anlamıyla; personellerin yetiştirilmesi, gerekli silah ve araçların bir araya getirilip aktif hale gelmesi ne zaman olur bilmiyorum. Teslimat için 2022 sonu olacak diyorlar. Üzerinde konuşlanacak Cobralar da Deniz Kuvvetleri Grisi ne boyanmışlar  ;D içerisinde olacak çıkarma araçları, zırhlı personel taşıyıcılar vs bakalım yakın zamanda daha neler göreceğiz.

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

112-Ripper

Evet, ürettiğimiz en büyük askeri gemi olması ve bunun özel bir tersanede gerçekleşmiş olması çok önemli. Fakat tasarım milli olmadığı için beni o kadar da heyecanlandırmıyor. Bu proje belki gemiyi üreten tersane için önemli bir gelişme ve teknoloji transferi sağlamış olabilir (bilmiyorum) ama askeri tersanelerimizin çok daha ileri seviyede olduğunu biliyorum. Ayrıca şunu da unutmamak lazım ki bu gemiyi üreten ve diğer birçok özel tersanemiz bu gemiden daha büyük sivil gemileri de özgün tasarımları ile üretebilmektedirler. Bunlara karşılık bu geminin yetenekleri ve donanmamıza katacağı güç tabii ki beni heyecanlandırmaktadır. Cumhuriyet donanmasına hayırlı olsun!

Not: Youtube linklerini konu açarken üstteki buton ile eklerseniz konuda link olarak değil gömülmüş olarak çıkar.
Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!