C130 J tactical landing

Başlatan Aday-Hunter, Ocak 20, 2022, 12:25:48 ÖS

« önceki - sonraki »

Aday-Hunter


Alçak irtifada ne güzel dönüşler yapıyorlar. Sağdaki pilot biraz daha agresif kontrol ediyor. F16 dışında farklı askeri hava araçlarına da ilgim var siz de var mı ?

PLUS

şunun tadı başka bir şeyde olmadığına eminim.

Aday-Hunter

https://www.youtube.com/watch?v=eejEpo4Dptg&t=334s

Aynı kanalın videosu. Burada da havacılığın başka bir noktası var. Paraşüt indirme. İzlerken ben gerildim. Gönül ister bu tür çekimler bizim kuvvetlerimizde de olsun. Ancak taktiksel durumları vs. pek göstermek istemiyorlar sanırım gösterişten çok gizliliği esas alıyorlar. Yada silahlı kuvvetlerin doğrudan organize ettiği gözdağı veya özel tarihlerimizin haricinde pilot-personel çekimleri falan olsun disiplinsizlik, belirli kuralların dışında görüyorlar, bir çoğuna yayın izini vermiyorlar galiba.

Savunma bakanlığının kanalında elbette oluyor videolar ama o atmosferin içinde gibi hissettirmiyor, kısa sahneler tutulan, belirli kesitlerden montajlı videolar oluyor genellikle. Jandarma'nın atak helikopterleriyle çektiği VR video var bu hissiyatı yaşatan bildiğim kadarıyla. Gerçi görmesek de gurur duyuyoruz. Kalbimiz hep onlarla ama bu tip videoları da görmek güzel hissettirirdi.

Benzer Başlıklar (1)

2242

Yanıtlar: 1
Gösterim: 3117

Powered by EzPortal