Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
 

+-

Gönderen Boeing’in Saab ile geliştirdiği uçağın 2.prototibi de havalandı  (Okunma sayısı 788 defa)

Çevrimdışı akrep1905

  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 870
  • Karma 141
  • ''İstikbal Göklerdedir.'' Mustafa Kemal Atatürk
    • Profili Görüntüle


Amerikalı sivil havacılık ve savunma devi Boeing'in Amerikan Hava Kuvvetleri için İsveçli Saab AB şirketiyle ortak geliştirdiği yeni eğitim uçağı T-X’in ikinci prototipi de ilk uçuşunu yaptı.

Bir saatlik uçuş sırasında kokpitte T-X Test Pilotu Steve Schmidt ve Boeing’in Hava Kuvvetleri Programları Test Pilotu Matt Giese vardı. Uçuş sonrası düşüncelerini dile getiren Matt Giese, jetin tüm beklentilerini karşıladığını belirterek,  "Ön ve arka kokpitler sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu, gelecek kuşaklardaki muharebe pilotlarının eğitimi için mükemmel bir uçak" ifadelerini kullandı. Diğer test pilotu Steve Schmidt’te test uçuşunu başarıyla gerçekleştiren uçağın ABD Hava Kuvvetleri için doğru seçim olduğunun bir kanıtı olduğunu vurguladı.

Her iki pilot da, uçuş öncesi yerden eğitim ve simülasyon içeren Boeing T-X sistemi uçuş eğitimini aldı.

TX'in ilk prototibi geçen yıl Eylül ayında Boeing tesislerinde düzenlenen törenle dünya kamuoyuna tanıtılmış ve ilk uçuşunu Aralık ayında yapmıştı. T-X uçakları ABD Hava Kuvvetleri’ndeki yaşlanan T-38 uçaklarının yerini alacak.

Tek motorlu, üstten kanatlı olarak tasarlanan Boeing T-X tandem oturma düzenine sahip eğitim uçağı olarak görev yapabilecek. Ayrıca T-X’e özel olarak geliştirilen yeni teknoloji yer eğitim hizmeti ile uzun dönemli kullanım ve destek sisteminin de kurulması hedefleniyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=23932.msg166439#msg166439
"Ey ana! Eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun..."

 


Powered by EzPortal