Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri’nde pilot istihdamı sorunu

  • ***
  • Tam Üye
  • İleti: 149
  • Karizma: +9/-0
  • Her Uçuş Sevda Hemde Vedadır bizde
Bu içeriği görebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri’nde F-35B için pilot istihdamı sorunu

Amerika Birleşik Devletleri’nde Deniz Piyade Teşkilatı’nın yeterince pilot istihdam edememesi gün yüzüne çıkmaya başladı. Mevcut durumda bütçe kısıtlamasıyla karşı karşıya kalmış olan Teşkilat’ın, F-35B modeli savaş uçaklarının kendi bünyesinde kullanımı ile ilgili gelecek planlarında olumsuz bir durum ortaya çıktı. F-35 uçaklarının üretimi ve satın alımı konusunda en çok uğraşan birim olan Deniz Piyadeleri’nde bu durum takip eden süreçte büyük bir değişikliğe uğrayabilir.

Deniz Piyadeleri Komutanı General David H. Berger yeni 10 yıllık kuvvet tasarım planı ile ilgili olarak ‘‘F-35 pilotlarının yeterli ve sürdürülebilir istihdamının sağlanamaması beni programı destekleme yeterliliğimiz konusunda pragmatik düşünmeye sevk ediyor.’‘ dedi. David H. Berger, Ulusal Savunma Stratejisi’nde ve Müşterek Harp Konsepti’nde Deniz Piyade Teşkilatı uçaklarının hizmet içindeki yerinin diğer kuvvetlerden ayrı olarak değerlendirilmesini istiyor.

Berger sadece pilot eksikliklerine değinmekle kalmayarak aynı zamanda F-35B savaş uçaklarını platform sayısı ve uçak mürettebatı arasındaki artan eşitsizlik arasında uzlaşma faktörü olarak gördüğünü belirtiyor.

General gelecek bütçe planlarında herhangi bir birim için büyüme beklemediği konusunda zaten bir ümidi olmadığı konusunda çok açık. En iyi durum senaryosunun yaşlanan uçak filoları, helikopterler ve çeşitli araçlarla boğuşurken filoların sabit kalması olduğunu belirtiyor.

Berger, envanterde yeterince Abrams tanklarına sahip olduklarını belirtti. Bu tankların Irak’ta çok fazla fayda sağlarken aynı faydayı Pasifik’teki küçük adalarda sağlayamadığını belirtti. Yayınlanan belgede, 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen savaş oyunlarında gelecekteki yüksek öncelikli tehditler için tankların operasyonel olarak uygun olmadığı sonucuna varıldı.

Kuvvet Yapısında Önemli Değişiklikler Görülecek
Yeni kuvvet planı önümüzdeki on yıl içerisinde aşamalı olarak planlanacak ancak değişiklikleri daha erken görülmeye başlanacak.

Bu, Deniz Piyadeleri kuvvetinin canlandırılması için eski orta ve ağır sınıf helikopter filolarının ve çekili topların hurdaya çıkarılması anlamına geliyor. Ayrıca yeni sistemlerin satın alınması için belirli bir zaman veriyor. Planda ayrıca kolluk birimlerinin, köprü şirketlerinin, üç piyade taburunun ve uçaksavar birimlerinin ortadan kaldırılması yönünde çağrıda da bulunuluyor.

“Değişime karşı direniş, zaten var olan ve onları destekleyen paydaşları olan programlar için daha güçlü olacak.”

Bu tartışmalarda sadece sanayi değil, Pentagon’daki politika yapıcılar ve tepedeki milletvekilleri de var.

RAND analisti  Jonathan Wong “10, 20, 30, yıl önceki önceki kaynaklarına geri dönecek olan, mevcut güncel sorunların üstünde çözüme yönelik hızlı adımlar atmayan insanlar tarafından büyük bir tepki olacak. Tanklar, meskun mahal savaş ortamlarında harika, ancak Deniz Piyadeleri’nin yakın gelecekte karşılaşacağı operasyon ortamını düşünmediyseniz, bu fikirlerin anlaşılması zor olabilir.”

Kaynak Defence Türk

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=26276.0
  • IP logged

 
Milrem Robotics Birleşik Krallık’a iki insansız kara aracı teslim edecek

Başlatan Fırtına.

Yanıt: 0
Gösterim: 33
Latest Nisan 03, 2020, 09:34:54 ÖS
Gönderen: Fırtına.

Powered by EzPortal
Yukarı git