ABD Savunma Bakanı F-35 için "Piece of shit" Dedi

Başlatan 112-Ripper, Ocak 26, 2021, 01:30:24 ÖS

« önceki - sonraki »

112-Ripper

Popular Mechanics adlı bir sitenin iddiasına göre Trump kabinesinde Savunma Bakanı olan Christopher C. Miller, F-35 için "bok parçası" olarak doğrudan tercüme edilen bir ifade kullandı.

Ayrıca trilyon dolarlık F-35 projesini Frankeştayn'a benzeten Miller, iyi niyetle başlanan bu projenin ruhsuz ve durdurulamaz bir yüke dönüştüğünü söyledi.

Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan bir basın açıklaması dökümünde, F-35 ile ilgili gelen bir soruya Miller'ın şöyle cevap verdiği görüldü:

"Yani, inanın bu görevden ayrılmayı iple çekiyorum. Fakat bir yanım da bu tedarik sürecine dahil olup bu aşağılık (wicked) F-35 üzerinde bir vaka analizi yapmak isterdi.

Size şunu söylemeliyim, dün bir yarbay ya da albayla konuşuyorduk. Dedim, 'Neyle uçuyorsun?', dedi ki 'F-35 ile.' Sonra 'İşe yaramaz bir ... parçası' dedim, o da güldü (I was like that's a piece of ...). Sonra dedim ki 'Hayır, ciddiyim. Sen onun hakkında ne düşünüyorsun?' Aslında bir F-16'cıydı, dedi ki 'F-35 inanılmaz bir uçak.' Sonra bu kullanılmayacak yetenekler için yapılan bu yatırımı doğru bulmadığını ama caydırıcı olmamız gerektiğini falan filan söyleyerek bir şeyler geveledi. Sordum 'Beşinci nesli miyiz?' Yine biliyorsun o harika ama biliyorsun 'Altıncı nesile yatırım yapmamız lazım.' dedi. Ben de dedim ki 'Biz bir canavar yarattık ama sen bunu zaten biliyorsun.' "

Görünüşe göre Miller, ABD'nin beşinci nesil bir uçak için hali hazırda onlarca milyar dolar harcarken, altıncı nesil bir uçak için de çağrı yapılıyor olmasından dehşete düşmüş.

Çeviri bana aittir.
Kaynak gösterilmeden alınamaz.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

112-Ripper

Ulan şu konuyla da kimse ilgilenmemiş ya, helal olsun.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

PLUS

Yorum yapacak yer kalmamış ki Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

112-Ripper"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Powered by EzPortal