SA Yaklaşımları

Başlatan Cixed, Haziran 29, 2021, 12:12:57 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Cixed

SA-2 ve türevi hava savunma sistemlerine karşılık saldırı irtifasnı açıklayabilir misiniz hangi irtifa aralığında pk değeri en yüksek olur bir de hocalarım HARM dışında hangi mühimmatla imha edebilirim gbu vb.Son olarak da hava savunma radarlarına yakalanmamak için irtifa maksimum mu minimum mu olmalı teşekkürler

Aday-Hunter

tam olarak radar menzillerini ve irtifasını bilemiyorum. Ancak yüksek irtifada çok daha rahat görülürsün. Olabildiğince alçak irtifadan uçman gerek. Bu sefer uçak savar atışlarına ve omuzdan atılan mühimmatlara karşı açık hedef oluyorsun. Harm dışında Maverick veya Jsow mühimmatlarını da kullanabilirsin. GBU da kullanabilirsin. Bu senin vurulmadan ne kadar yaklaşabildiğine bağlı. En rahat sabit hedeflerde at unut mühimmatı jsow dur. Hem jsow menzili uzun olduğu için çok fazla içeriye girmene gerek kalmıyor. Bi ön bilgi gibi olsun. Detaylı bilenler anlatırlar. Sead  görevlerinde çok zayıfım.

McQueen

Haziran 29, 2021, 02:01:23 ÖS #2 Son düzenlenme: Haziran 29, 2021, 02:03:36 ÖS McQueen
Öncelikle selamlar, hava savunma sistemleri için belirli bir saldırı irtifası söylemek yanlış olacaktır. Saldırıyı hangi irtifadan yapacağın, saldırı yapacağın sistemin tipine, saldırı yapacağın bölgenin coğrafi şartlarına, bölgede bulunan başka hava savunma birliklerinin konum ve tipine, bölgede bulunan düşman avcılarının varlığına, taşıdığın mühimmata göre değişebilir. Bu konuda oldukça değişken var. Örnek verecek olursak tek başına çalışan bir SA-2 için JSOW ile tahrip gücü oldukça yüksek atışlar yapabilirsin fakat SA-2'nin etrafında kuvvetli bir hava savunma ağı var ise bu mümkün olmayacaktır. Düşman hava savunma birliklerine göre saldırı irtifası ve mühimmat belirlemelisin. Yüksek yaklaşmak bir seçenektir değişkenlere göre etkili olabilir. Bunun yanı sıra daha kuvvetli sistemlerde yüksek yaklaşmak problem çıkartabilir. SA-17, S-300 gibi sistemlere alçak yaklaşmak şahsımca daha mantıklıdır. Böyle durumlarda da yaklaşacağın bölgeyi "reconlayıp" bir pattern belirlemelisin. Dediğim gibi bu değişkenlere göre her sisteme, her bölgeye girişi anlatmamız imkansız. Mantığını çözerek, kendin uçuşu ve saldırıyı planlaman lazım. Uçuşu girmeden önce saldırıyı nasıl ve ne şartlarda yapacağını düşünüp buna göre saldırını yapmalısın. Mühimmat olarak HARM dışında, Maverick, JSOW, JASSM, MK-82, MK-84, GBU-12 gibi mühimmatlar kullanabilirsin. Bu mühimmatlardan bazıları alçak yaklaşmada etkili iken bazıları yüksek irtifada etkili olabilir. Özellikle MK-82, MK-84, GBU-12 LOFT atış yapabilirsin. Hava savunma radarlarına gelirsek kendini hava savunma radarının menzilinde iken korumanın yolu uçağını yer şekillerinden yararlanarak gizleyeceksin veya uçağının elektronik gücü kendini koruyacaktır. Hava savunma sistemlerini araştırıp, tanıman lazım böylelikle nasıl yaklaşacağını, hangi mühimmatı atacağını daha iyi bilirsin. İyi uçuşlar, sağlıklı günler.
In thrust we trust.

Cixed

Çok teşekkür ederim kitap gibi açıklamışsınız dediklerinizi dikkate alıcam

Aday-Hunter

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

SA savunma sistemleri ile ilgili bir döküman.

112-Ripper

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş YapınBu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

SA savunma sistemleri ile ilgili bir döküman.

Güzel dokümanımış. İyi bulmuşsun.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

SoloAnka

Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş YapınBu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın

SA savunma sistemleri ile ilgili bir döküman.
Bu iyiymiş kısa ve öz bilgiler, sadece SA sistemleri de değil  uçaklar , mühimmatlar ve diğer  hava savunma sistemleri de mevcut. Sadece göz gezdirirken bile bilmediğim 2-3 bilgiyi daha  öğrendim desem yalan olmaz ayrıntılı bakmak lazım.
<br />
İçinizdeki şeytan'dan kaçabilirsiniz ama arkanızdaki Şeytan'dan asla!

Powered by EzPortal