Benzer Başlıklar (5)

9791

Yanıtlar: 5
Gösterim: 6624

10193

Yanıtlar: 36
Gösterim: 20557

10680

Yanıtlar: 26
Gösterim: 22088

11558

Yanıtlar: 7
Gösterim: 5550

ILS iniş yardım

Başlatan Cagey, Aralık 13, 2011, 04:34:37 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Cagey

Kore tiyatrosunda Instrumental landing eğitimine giriyorum.Kalktığım piste ineceğimden dolayı TACAN kanalı kendiliğinden ayarlı zaten,mode u ILS/TCN'a alıyorum ve T1 ile Inbound diyorum bana bellı bır hızla bellı ırtıfa ıle 350 başa yönelmemi söylüyor.

aşağıdan CRS'den 350 ye ayarlıyorum ama ATC sürekli konuşuyor her söylediğini uygulamaya çalısıyorum ama durmadan soyluyor bir diyor hızını 220 knots yap 2000 feet ile 005 baş ile yaklaş ardından diyor 330 knots 3000 feet 020 baş ile yaklaş bu gibi sürekli söylüyor steerpointe bakıyorum onun soylediği şeyleri yapınca sürekli pistin yanında dönüyorum :(

Bir türlü beceremedim.ATC durmadan konusuyor kafayı yemek uzereyım.HUD'daki ILS çizgileride ayrık olup FPM'i onlara gore ortalamam gerekmıyor mu? bende direk ortalı şekilde çıkıyor ve hıc kıpırdamıyor.Anlayacağınız ILS inişi benim için çok büyük bir sıkıntı halına gelmıs durumda.Yardımlarınızı beklıyorum.

Birde HUD'da baş bilgisi veren kutucuk 50 derece veya daha fazla bir açı ile manevra yaparken kayboluyor tekrar gorebılmek için dönüşümü iptal etmek zorunda kalıyorum buda büyük bir sıkıntı bunu önlemenin bir yolu var mı? Buda ayrı bir problem.

osman sabri

ils frekansını girmemişsin galiba. benimde böyle bir sorunun vardı. iki alttaki konuda bu sorunun cevabı var.7_mehmet_7

Shiva hocam bunu akşam bir ara konuşalım. Bir şeyleri eksik yapıyorsun "Padavan"

Cagey

çok iyi olur hocam baska turlu olmayacak cunku bırseylerı yanlıs yapıyorum ama nerede yanlıs yaptıgımı henuz kestırebilmiş değilim.FSX hiç oynamadıgım için ordaki inişide bilmiyorum.onu bilseydim belki bir zemin hazırlardı falcondaki ILS inişe ama sımdı oyle bırsey yok.

akşama bir bakalım hocam çok teşekkürler.

VΞGΛ

2 Dakikada hallederiz, hatan küçük bir detayda saklı ;)


Cagey

Sağolun Vega hocam vallahi filo olmasa ben şuanda hala her dökümanı 4'er kere okuyor olacaktım.Dökümanları yıne okuyorum ama 1 kere okuyorum en azından bazı yerlerı aklımda yer edıo tek başıma uygulayamadığımda filodan birisine sorduğumda bana şunu şunu yap dediğinde direk oyun içinde uygulayınca aklımda kalıyor.Birçok şeyi sizin sayenizde toparladım ve şunu anladımki herşey pratik ile dersin birleşiminde saklı :D

Powered by EzPortal