Gece aydınlatma Texture ve Kokpit gözükmeme sorunu

Başlatan Aday-Hunter, Mart 26, 2022, 06:41:00 ÖS

« önceki - sonraki »

Aday-Hunter

Selam arkadaşlar daha önce de bu durum hakkında konu açtım diye hatırlıyorum ama bulamadım. 4.35 güncellemelerinden sonra bu sorun ortaya çıktı. Gece Ramp-Start yaptığınızda kokpit ve bir çok model karanlık-simsiyah gözüküyor. NV açsanız dahi kokpit ensturmanlarını ve diğer modelleri siyah olarak görüyorsunuz. Sanki modelleme veya textur hatası gibi. Taxi olarak başladığınızda problem yok ancak görev sonu kapatmaya geldiğinizde bataryadan güç kesildiği anda yine aynı görüntü oluyor. Önce sistem yetersizliğinden kaynakladığını sandım ama sonra problemi çözdük. Sorun güncellemelerde geceleri daha koyu görüntü elde etmek için ay ışığının parlaklığı-ışık yayması ile alakalıymış. Ekran görüntülerini ve problem çözümünü aşağıya bırakıyorum.


Screenshot:

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

1. BMS'yi kapat.
2. Falcon BMS.cfg' dosyasına git. (yüklü olduğu yer):\Falcon BMS 4.35\User\Config
3. Cfg dosyasına sağ tıklayıp notpad ile aç..
4. g_fAmbientmin 0.XXX                // Allows to tweak sky brightness at night
   yazan satırı bul.

5. g_fAmbientmin 0.1                // Allows to tweak sky brightness at night ile değiştir.
6. kapat, kapatırken kaydet.
CFG dosyasını yedek alın.

PLUS

bazı görevleri yapamaz hale getiren sorunun çözümü bu kadar basitmiydi :D

Aday-Hunter

Evet öyleymiş. Konu benchmark geliştiricilerden biriyle uğraşarak sorunu çözdük. Onların böyle bir şey olduğundan haberi dahi yok. Birisi forumda konu açmış. Kimse neden olduğunu çözemiyordu. Ben yukarıdaki olasılıkları da onlara söyledim. Daha detaylı görseller sundum. Deneme yanılma derken neden olduğunu bulduk.

PLUS

Az önce denedim problemli görevlerde sorun yoktu. Eline sağlık.

112-Ripper

Yalnız gece görüş gözlüğü gerçekte de zifiri karanlıkta bir işe yaramaz. O sadece var olan ışığı güçlendirir. Işık yoksa çalışmaz.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

PLUS

Alıntı yapılan: 112-Ripper - Mart 29, 2022, 04:26:09 ÖSYalnız gece görüş gözlüğü gerçekte de zifiri karanlıkta bir işe yaramaz. O sadece var olan ışığı güçlendirir. Işık yoksa çalışmaz.

bende kokpit panellerinin aydınlatmasını açmama rağmen nv ile dahi kokpit içini göremiyordum.

Aday-Hunter

Alıntı yapılan: 112-Ripper - Mart 29, 2022, 04:26:09 ÖSYalnız gece görüş gözlüğü gerçekte de zifiri karanlıkta bir işe yaramaz. O sadece var olan ışığı güçlendirir. Işık yoksa çalışmaz.

İşte o kadar karanlık yapmışlar ki hiç bir şey çalıştıramıyorsun. Hani normalde fener ile bakıyorlar ya geceleri. Fener kısmını yapsalar çok güzel olur aslında. Umarım yeni sürümde o detaya da el atmışlardır. Örnek vermek gibi olmasın da DCS de var  ;D

Aday-Hunter

Bu arada yeni bir şey öğrendim. Falcon geliştiricilerinden özür diliyorum, kendimden utandım. Bir önceki gönderide söylemiştim ya hani fener olayını yapsalar diye, fener olmasa da kokpit içi aydınlatması "spotlight" olarak varmış. BMS Full key konfigürasyonu içerisinde mevcut oradan kendi key dosyanıza taşıyabilirsiniz, ben öyle yaptım. Kısa yolu "shift+S" bilginiz olsun. Bu arada spotlight açabilmeniz için Main Battery açık olması lazım.

PLUS

Alıntı yapılan: Aday-Hunter - Nisan 04, 2022, 11:20:55 ÖSBu arada yeni bir şey öğrendim. Falcon geliştiricilerinden özür diliyorum, kendimden utandım. Bir önceki gönderide söylemiştim ya hani fener olayını yapsalar diye, fener olmasa da kokpit içi aydınlatması "spotlight" olarak varmış. BMS Full key konfigürasyonu içerisinde mevcut oradan kendi key dosyanıza taşıyabilirsiniz, ben öyle yaptım. Kısa yolu "shift+S" bilginiz olsun. Bu arada spotlight açabilmeniz için Main Battery açık olması lazım.

o var zaten ama bende ona rağmen kabin gözükmüyordu.

Benzer Başlıklar (5)

11164

Yanıtlar: 15
Gösterim: 7655

10399

Yanıtlar: 3
Gösterim: 4309

9951

Yanıtlar: 5
Gösterim: 4508

Powered by EzPortal