Falcon Bms Rio Mantığı

Başlatan kandemirow, Temmuz 01, 2021, 12:18:16 ÖÖ

« önceki - sonraki »

kandemirow

Falcon bms'te D ve B versiyonlu F-16 lar bulunmakta. Peki arkadaki Rio'nun herhangi bir işlevi var mı ?

Cixed

Arkadaki rio derken tam olarak anlamadım ?

SoloAnka

Hayır bir işlevi yok. RİO eskiden f-4 f-14 tornado gibi uçaklarda pilotun arkasında  oturup kısaca radardan sorumlu teknikerdi(Radar Intercept Officers)
ilerleyen yıllarda (Weapon systems officer) WSO lar  onların yerini alıyor bizdeki karşılığı (Silah Sistem Subayı) SSS.Hatta günümüzde o görevide ayrı bir pilot yapıyor.bir pilot ,bir tekniker uçmak yerine 2 adet pilot görev yapıyor. ilk versiyonlarda arka tarafta uçuş kumandaları yokmuş  olanlarda ise  çok kısıtlıymış pilotun bayılması durumunda ayılana kadar idare edecek kadar gibisinden, iş inişe kalırsa çokta emniyetli değilmiş yani, gelişen teknolojiler ile  artık pek bi farkı kalmadığı için 2 pilotu daha verimli buluyorlar galiba  ;D
<br />
İçinizdeki şeytan'dan kaçabilirsiniz ama arkanızdaki Şeytan'dan asla!

Cixed

İlk okuduğumda aklıma brezilya falan geldi dedim rio ne alaka saolun hocam bilgilendirdiğiniz için

legadema

Varlığıyla yokluğu bir. Sıfıra basınca şekil yapıyor ama.  ;D

111-Ghost

Fonksiyonel değil süs o konu mankeni :)

kandemirow

Sağolun beyler bilgilendirdiğiniz için. Keşke olsaymış veya multicrew online baya güzel olabilirdi. Dcs de sanırsam helikopterler ve F-14 Tomcat için var. Ve sanki B ve D tipleri sanki daha estetik duruyo gibi diğer tiplerden.

111-Ghost

Gelecek meçhul belki olur neden olmasın biliyorsunuz herşey sürpriz oluyor 2 kişinin aynı uçağa oturma işini çözerlerse bu
İş tamamdır.

Aday-Hunter

Konu dışı olacak ama konu biraz güncelleme geliştirmeye doğru gidiyorken; birisinin söylemesine göre Falcon BMS ilerleyen dönemde ciddi anlamda değişecek. Kim kimler tarafından obu bilemiyorum. 4.0 üzerinden değil de yeni motor ile geleceği söylendi. Doğru yanlış bilemem. Ben pek sanmıyorum ama içimde hep bir umut ışığı var. Ayrıca hiç bir kaynakta bunu doğrulayan bir şey de bulamadım, söylentisi dahi yok. Olurda gerçek olursa iyi mi olur kötü mü yorum getiremiyorum. Biraz DCS'e evrilecek gibi bir izlenim oluştu bende. Çünkü helikopter de yer alabileceğini söyledi arkadaş. Umarım uçuş dinamiklerini ve görev alt yapısını kaybetmeden veya paralel bir biçimde yeniden inşa ederler. Eğer yapılacak ise...

Cixed

Bence Benchmark kendi başına bir dinamo umarım DCS'ye evrilmezler oyun motorunu değiştirmezler büyük güncelleme getirmeleri daha güzel olur .

111-Ghost

Bms geliştirme konusunda ser verir sır vermez ekibi bu konuda çok acımasızdır. En iyi geliştiriciler bile bu durumdan rahatsız olabilmekte. Yeni kullanıcılar varsa durumu bilmeyebilirler. Falcon Bms, falcon 4.0 üzerine kurulur. Ücretsiz olarak geliştirilmektedir. Herhangibir finansı yok dcs gibi. Şu dönemde bir çok oyun dx son sürüm versiyonları kullanır. Bms daha dx9 u yeni terketti. Evet bu bi gelişme mi? Gelişme ama yavaş ilerliyor. Bir game engine yazmak çok zor iş. Ve bu sim içinse belki daha komplike olur. Varsa bu ekipte bir baba yiğit yazsınlar :)
Bazı şeyler bazı kullanıcıların beklenti ve hayal ürünü bence. Yoksa şimdiye kadar bms in uçması lazım biz 4.32 den 4.33 çıkana kadar yıllarca 4 hafta bekledik bilen bilir.

Powered by EzPortal